Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pagrindinės veiklos apskaita: didmeninė prekyba šaldytais produktais UAB "Sėda"

Pagrindinės veiklos apskaita: didmeninė prekyba šaldytais produktais UAB "Sėda"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. UAB "Sėda" apibūdinimas. Literatūros apžvalga. Gamybos išlaidos rūšys ir jų klasifikacija. Savikainos (išlaidų) kalkuliavimo metodai. Absorbcinio (pilnojo) išlaidų kalkuliavimo metodas. Užsakyminis savikainos kalkuliavimo metodas. Procesinis savikainos kalkuliavimas. Tiesioginės išlaidos taikant gaminių savikainos kalkuliavimo metodus. Netiesioginės išlaidos taikant produktų savikainos kalkuliavimo metodus. Ribinis kalkuliavimo metodas. Sąnaudų pripažinimas apskaitoje. Savikainos apskaičiavimo būdai. UAB "Sėda" pagrindinės veiklos apskaita. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekvienas geras vadovas suvokia, kad siekiant užtikrinti sėkmingą verslo plėtrą reikia ypatingai daug dėmesio skirti buhalterinės apskaitos organizavimui. Steigiant ir vystant bet kokios įmonės veiklą, nemažai pastangų dedama tvarkant įmonės buhalterinę apskaitą. Daugelis žmonių, taip pat ir įmonių vadovai, daugiau jaudinasi dėl visokiausių niekų, nepastebėdami šalia gresiančių rimtų pavojų. Finansinės apskaitos metodikos dėka įmonių vadovai yra priversti susitelkti prie esminių dalykų. Geriausiai visa tai atspindi gamybos apskaitos sistema, sutelkianti vadovo dėmesį ne prie to, kas jau praėjo- prie pagamintų prekių ar prie sunaudotų atsargų , bet prie tų atsargų likučių panaudojimo. Išlaidų mažinimas visada buvo ir lieka aktualus tiek administracinio valdymo, tiek rinkos ekonomikos sąlygomis. Asmenys, priimantys sprendimus, turi ieškoti efektyvų, pelningų sprendimų. Todėl įmonių vadovai, siekiantys pelno, yra priversti ieškoti galimybių, kaip racionaliau panaudoti išteklių, taikyti pažangesnius technologinius procesus, didinti gamybos efektyvumą, kad galiausiai būtų sumažintos išlaidos. Ryšium su tuo, išlaidų kontrolė, siekiant pastoviai mažinti jų dydį, tampa pagrindiniu gamybos valdymo uždaviniu. Priimti teisingus valdymo sprendimus galima tik turint pilną, patikimą ir operatyvią išlaidų apskaitos informaciją.
Įmonės veiklos rezultatai domina tiek išorės, tiek vidaus informacijos vartotojus. Jiems labai svarbios žinios apie įmonės ekonominės veiklos finansinį rezultatą – pelną ar nuostolį. Bendrą šio rezultato dydį ir jo susidarymą pateikia finansinė apskaita. Su ja glaudžiai susiję konkrečių rūšių produkcijos gamybinės savikainos duomenys. Tokie duomenys gaunami iš valdymo (vidaus) apskaitos.
Atsižvelgiant į išsamius daugelio autorių straipsnius ir kitą publicistiką bei teisės aktų pokyčius gamybos apskaitoje, tampa aišku, jog pasirinkta tema nėra pirmą kartą apibendrinta ar anksčiau nenagrinėta. Vis dėlto, įvertinus naujai įsigaliojusius įstatymus ar jų pakeitimus bei išstudijavus pastarųjų metų literatūrą, tema įgyja šiek tiek naujumo.
Šio kursinio darbo tikslas – remiantis teoriniais literatūros šaltiniais ir UAB "Sėda" apskaitos praktine patirtimi, išanalizuoti pagrindinės veiklos apskaitą, ją įvertinti ir pateikti pasiūlymus. Šiame darbe nagrinėjamas tyrimo objektas - UAB "Sėda" gamybos apskaitos organizavimas. Įmonei apibūdinti panaudoti praėjusių trejų metų duomenys.
Tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai:
• apibūdinti UAB "Sėda";
• išnagrinėti buhalterinės apskaitos tvarkymo teisinį reglamentavimą;
• išnagrinėti bendruosius buhalterinės apskaitos organizavimo bruožus;
• apibūdinti įmonės organizacinę struktūrą;
• išanalizuoti įmonės apskaitos tvarkymo organizavimą;
• pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Darbe taikomas monografinis – aprašomasis metodas, naudojant įmonės duomenis iš pagrindinių dokumentų, empirinis tyrimo metodas, loginės analizės, statistiniai metodai, mokslinės literatūros šaltinių palyginimo, apibendrinimo metodai, bei grafiniai metodai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17
Dydis69.7 KB
Autoriustububu
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Urbonavičienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindines veiklos apskaita didmenine prekyba saldytais produktais UAB Seda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Urbonavičienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą