Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai ir reikalavimai apskaitinei informacijai formuoti

Bendrieji apskaitos principai ir reikalavimai apskaitinei informacijai formuoti

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos principai. Įmonės principas. Veiklos tęstinumo principas. Periodiškumo principas. Pastovumo principas. Piniginio mato principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas. Atsargumo principas. Neutralumo principas. Turinio svarbos principas. Reikalavimai apskaitinei informacijai. Apskaitos ažūriškumo, arba jos duomenų pateikimo laiku reikalavimas. Apskaitos optimalumo, arba apskaitinės informacijos vertingumo ir jos formavimo kaštų derinimo reikalavimas. Apskaitos informacijos kokybinių charakteristikų derinimo reikalavimas. Tikros ir teisingos padėties atspindėjimo finansinėje atskaitomybėje reikalavimas. Informacijos svarbumo reikalavimas. Informacijos patikimumo reikalavimas. Išvados.

Ištrauka

Apskaitos informacija yra iš patikimo šaltinio gauti ir tinkamai užregistruoti apskaitos, daugiausiai finansinės, duomenys, kuriuos naudoja savarankiški ūkiniai vienetai – įmonės jų valdymo procese arba kurie potencialiai ateityje gali būti naudingi valdytojams bei kitiems apskaitos informacijos vartotojams. Norint, kad šią informaciją ateityje būtų galima sėkmingai panaudoti ji turi atitikti tam tikrus reikalavimus apskaitinei informacijai. Informacijos duomenys taip pat turi nenusižengti bendriesiems apskaitos principams, nes jie "sudaro apskaitos sistemos pagrindą, jos bazę, ant kurios tarsi ant pamatų kuriama apskaitos sistema".

Bendrieji apskaitos principai (BAP) yra konceptualių teiginių, sudarančių finansinės apskaitos pagrindą, visuma. Jų atsiradimą ir plėtojimąsi nulėmė daug priežasčių. Viena iš svarbiausių yra ta, kad finansinėse ataskaitose turi tikslai atsispindėti tam tikro laikotarpio įvykiai, jos turi apimti informaciją, kuri būtų ne tik naudinga, bet ir neklaidintų neturinčių specialaus pasirengimo investuotojų. Bendruosius apskaitos principus formuluoja kiekvienos šalies apskaitininkai. Kartais juos skelbia profesionalių apskaitininkų organizacijos, rečiau – valdžios organai. Jie yra tobulinami profesinių apskaitos organizacijų, todėl gali keistis tobulinant valdymo metodus ar įvykus kokiems nors pasikeitimams. Tam, kad koks nors apskaitos patobulinimas taptų bendruoju, kartais reikalingi ilgi ir sudėtingi tyrimai.
Svarbiausi bendrieji apskaitos principai yra šie:
1) Įmonės;
2) Veiklos tęstinumo;
3) Periodiškumo;
4) Pastovumo;
5) Piniginio mato;
6) Kaupimo;
7) Palyginimo;
8) Atsargumo;
9) Neutralumo;
10) Turinio svarbos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis22.79 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai ir reikalavimai apskaitinei informacijai formuoti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą