Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Aplaidžios ir apgaulingos apskaitos samprata

Aplaidžios ir apgaulingos apskaitos samprata

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Teisingai tvarkomos buhalterinės apskaitos reikšmė. Buhalterio profesijos samprata. Atsakomybė už aplaidžios ir apgaulingos apskaitos tvarkymą. Drausminė atsakomybė. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas ūkio subjektas šiandieninėmis rinkos ekonomikos sąlygomis yra įpareigotas įstatymų vesti buhalterinę apskaitą, t. y. ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistemą, skirtą gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti. Kiekvienoje šalyje finansinė apskaita tvarkoma remiantis visuotinai pripažintais principais, apskaitos taisyklėmis, kuriomis vadovaujasi visas civilizuotas pasaulis. Tačiau, kad ir koks mūsų pasaulis būtų civilizuotas, privatus interesas ir nauda verčia iškraipyti buhalterinės apskaitos paskirties reikšmę. Taigi šio darbo tikslas yra aptarti problemą, kuri pasireiškia aplaidžios ir (ar) apgaulingos buhalterijos įvairiose įmonėse vedimu. Kreiptinas dėmesys į tai, kokiais veiksmai pasireiškia tokia veika ir į visas galimas atsakomybės formas už tokio pobūdžio nusikalstamą veiką. Taip pat nemažiau svarbus vaidmuo šiame darbe bus skiriamas buhalteriui, kuris yra saistomas savo darbe tiek įstatyminiais, tiek nemažiau svarbiais etiniais įsipareigojimais.

2. Teisingai tvarkomos buhalterinės apskaitos reikšmė

Buhalterinė apskaita yra informacinės sistemos dalis, teikianti 70 – 80 procentų informacijos apie įmonės ūkinę ir finansinę veiklą. Taigi buhalterinės apskaitos paskirtis yra vykdyti informacines funkcijas ir sisteminti informaciją reikiama kryptimi.
Informacinei sistemai keliami uždaviniai yra tokie:
1) teikti visą ir teisingą informaciją apie įmonės valdymą (vidinė informacija);
2) teikti informaciją išorės informacijos vartotojams (Mokesčių inspekcijai, statistikos departamentui prie Lietuvos respublikos Vyriausybės, ministerijoms, bankams, tiekėjams, pirkėjams, savininkams, kreditoriams ir kt.);
3) garantuoti turto apsaugą, laikytis ūkinę veiklą reglamentuojančių teisės normų.
Tam, kad būtų sėkmingai įgyvendinami šie uždaviniai, būtina vadovautis bendraisiais buhalterinės apskaitos principais. O ypatingai reikšmingais principais, mano manymu, siekiant teisingos ir objektyvios buhalterinės apskaitos, tampa atsargumo, neutralumo ir turinio svarbos principai. Trumpai juos apžvelgsiu:
1. atsargumo principas buhalterius įpareigoja labai atsargiai vertinti įmonės veiklos rezultatus. Turi būti pasirenkami tokie apskaitos metodai, kuriais įmonės turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų, pajamų ir sąnaudų vertė negalėtų būti nepagrįstai padidinta arba sumažinta;
2. pagal neutralumo principą apskaitos informacija turi būti pateikiama nešališkai, be išankstinio nusistatymo ir neturėtų daryti įtakos apskaitos informacijos vartotojams;
3. o remiantis turinio svarbos principu ūkinių operacijų turinys turi atitikti ekonominę realybę. Ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai į apskaitą traukiami pagal jų turinį ir ekonominę prasmę, o ne pagal jų juridinę formą.

Kaip teigia A. Ivanauskienė ("Buhalterinės apskaitos pradmenys"), į bendruosius apskaitos principus remiasi tam tikri reikalavimai apskaitai. Pasak autorės, svarbiausi jų yra buhalterinės apskaitos svarbumas, patikimumas, informacijos pateikimas laiku, konservatyvumas (apdairumas) ir optimalumas.

Taigi kai buhalterinės apskaitos vedimo subjektas, t. y. buhalteris, pamiršta egzistuojant aptartus principus, bendruosius reikalavimus apskaitai ir pradeda veikti priešingai įstatymų reikalavimams, jau nekalbant apie fundamentaliuosius buhalterinės apskaitos principus, tokią žalą pajunta visa informacijos vartotojų grandinė. Dezinformacija yra didžiausias blogis, kylantis iš aplaidžios bei apgaulingos apskaitos vedimo. Viešasis interesas nukenčia labiausiai, štai kodėl tokia veika tampa teisinės atsakomybės objektu. Šį aspektą būtinai aptarsiu vėliau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis66.92 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aplaidzios ir apgaulingos apskaitos samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą