Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pirminiai apskaitos dokumentai, jų rūšys ir juridinė galia

Pirminiai apskaitos dokumentai, jų rūšys ir juridinė galia

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Pirminių apskaitos dokumentų rūšys. Pirminių apskaitos dokumentų skirstymas pagal formą. Pirminių apskaitos dokumentų skirstymas pagal paskirtį. Pirminių apskaitos dokumentų skirstymas pagal sudarymo periodiškumą. Pirminių apskaitos dokumentų skirstymas pagal duomenų apimtį. Pirminių apskaitos dokumentų skirstymas pagal sudarymo vietą. Pirminių apskaitos dokumentų skirstymas pagal apskaitos pozicijų skaičių. Apskaitos dokumentų juridinė galia ir rekvizitų išdėstymas. Apskaitos dokumentai. Išvados.

Ištrauka

Visų ūkinių operacijų registravimas apskaitoje pradedamas surašant dokumentus. Dokumentai yra buhalterinių įrašų pagrindas, be jų negali būti apskaitoma jokia ūkinė operacija (ūkinė operacija – ūkio subjekto veikla, keičianti turto ir (arba) nuosavo kapitalo, finansavimo sumų bei įsipareigojimų dydį ir (arba) struktūrą) . Žodis "dokumentas" kilęs iš lotynų kalbos documentum (pavyzdys, liudijimas, įrodymas, pagrindimas) . Tinkamas ir laiku atliktas visų ūkinių operacijų įforminimas dokumentais yra pradinė ir svarbiausia apskaitos stadija. Dokumentai padeda kasdien stebėti ir kontroliuoti, kaip juda materialinės vertybės ir pinigai, nustatyti, ar operacijos yra teisėtos bei tikslingos. Tai raštiškas patvirtinimas, kad operacija tikrai įvykdyta. Jie patvirtinami parašais tų asmenų, kurie nurodė operaciją atlikti, ir tų, kurie ją iš tikrųjų atliko. Taigi pirminiai apskaitos dokumentai teikia išsamią informaciją apie įvykdytas ūkines operacijas ir įgalina rengti tolesnį jų apdorojimą siekiant gauti įvairių įmonės ūkinės veiklos ekonominių rodiklių.

Kadangi įmonėse atliekamos įvairios operacijos, tai joms įforminti naudojami įvairių formų ir turinio dokumentai. Jų klasifikavimas padeda geriau suprasti kiekvienos rūšies dokumentų pranašumus bei trūkumus, išsirinkti įmonei tinkamiausias formas.
Juos įprasta grupuoti pagal tam tikrus požymius:

• Pagal formą;
• Pagal jų paskirtį;
• Pagal sudarymo periodiškumą;
• Pagal duomenų apimtį;
• Pagal sudarymo vietą;
• Pagal apskaitos pozicijų skaičių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.6 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasEkonomikos ir finansų valdymo fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirminiai apskaitos dokumentai ju rusys ir juridine galia [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą