Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsiskaitymų negrynais pinigais formos

Atsiskaitymų negrynais pinigais formos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Piniginių atsiskaitymų paskirtis. Negrynųjų pinigų apyvartos teisinis reguliavimas. Atsiskaitymų negrynaisiais pinigais formos (rūšys). Mokėjimo pavedimai. Inkariniai pavedimai. Akredityvai. Čekiai. Vekseliai. Debeto pavedimai. Banko (debeto, kredito) kortelė. Iš anksto apmokėta banko kortelė. Ne banko kortelė. Atsiskaitymai negrynais pinigais Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Vos tik atsirado darbo pasidalijimas, pasirodė ir pinigai. Įvairiais laikotarpiais jie buvo suprantami skirtingai, tačiau jų pagrindinė paskirtis buvo ir yra ta pati – išmatuoti, palyginti atskirų prekių ir paslaugų vertę. Pinigai naudojami kaip atsiskaitymo, mainų, įkainojimo, apskaitos ir įmonės veiklos efektyvumo priemonė.
Moderni ekonomika neapsiriboja grynaisiais pinigais, jie čia vaidina viso labo pagalbinį vaidmenį. Atsiskaitymas negrynaisiais pinigais, jų paplitimas – tai išvystytų piniginių santykių požymis. Tam būtinos prielaidos: pakankamas kreditinių santykių plėtojimas, ekonomikos subjektų (įmonių, gyventojų) laisvų piniginių lėšų laikymas bankuose.
Atsiskaitymai turi būti taip organizuojami, kad jie padėtų stiprinti pirkėjo bei tiekėjo savitarpio kontrolę, spartintų dokumentų bei kitų lėšų apytaką, mažintų atsiskaitymo operacijų darbo sąnaudas.
Nuo to, kaip sutvarkyta atsiskaitymų tarp ūkio subjektų visuma, priklauso labai daug kas – net paties verslo plėtojimo sėkmė. Pavėluoti atsiskaitymai gali ne tik sutrikdyti normalią įmonės veiklą bet ir padaryti didelių nuostolių. Šie praradimai iš karto pasireiškia pinigų trūkumu. Vėlesniais laikotarpiais dėl sutrikusių atsiskaitymų įmonė gali prarasti tiekėjų pasitikėjimą ir klientų susidomėjimą. Sutrikę atsiskaitymai tiesiogiai mažina ir įmonės galimybes gauti paskolą.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti kokie gali būti atsiskaitymai negrynaisiais pinigais ir kam jie reikalingi.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti kokia yra piniginių atsiskaitymų paskirtis.
2. Išsiaiškinti kaip reguliuojama negrynųjų pinigų apyvarta.
3. Išanalizuoti kokios yra negrynųjų pinigų rūšys.
4. Apžvelgti kokie yra atsiskaitymai negrynaisiais pinigais Lietuvoje.


Įmonėje mokėjimai daugiausiai susiję su prekių, žaliavų bei medžiagų pirkimo – pardavimo aktais. Produkto savininkas rinkoje susitinka su pirkėju – mokėjimo priemonės savininku. Tik taip gali vykti realizacija.
Visus tarp įmonių vykstančius atsiskaitymus sąlyginai galima suskirstyti į dvi grupes:
• Atsiskaitymai grynaisiais pinigais ;
• Atsiskaitymai įvairiais grynuosius pinigus keičiančiais dokumentais.
Grynieji pinigai yra paprasčiausia ir seniausia atsiskaitymų priemonė. Grynųjų pinigų padidėjimas didina įmonės likvidumą, leidžia tuojau pat naudotis gauta suma.
Atsiskaitymas grynaisiais paprastai vykdomas tuo pat metu, kai gaunamos prekės, žaliavos ar medžiagos, todėl kyla mažiausiai problemų dėl verslo partnerių tarpusavio nepasitikėjimo.
Deja, atsiskaitant grynaisiais pinigais iškyla nemažai sunkumų:
Nepatogu nešiotis dideles pinigų sumas (juos galima pamesti, juos gali pavogti ir pan.);
Pinigų perskaičiavimas atima daug laiko;
Sudaromos palankios sąlygos nuslėpti pajamas, ypač tada, kai pirkėjas sumoka pinigus už prekę ir nereikalauja įmokėti į kasą pinigų, priėmimo dokumento ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis42.13 KB
Autoriusraimonda
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsiskaitymu negrynais pinigais formos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą