Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų ir sąnaudų sudėtis prekybinėje įmonėje, jų tarpusavio ryšys

Pajamų ir sąnaudų sudėtis prekybinėje įmonėje, jų tarpusavio ryšys

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Pagrindinės sąvokos ir terminai. Įvadas. Pardavimų pajamų sudėtis. Pajamų pripažinimas. Pajamų dydžio nustatymas. Pajamos. Prekių pardavimo pajamos. Paslaugų teikimo pajamos. Palūkanų, autorinių atlyginimų, dividendų pajamos. Sąnaudų sudėtis. Sąnaudų pripažinimas. Sąnaudų dydžio nustatymas. Sąnaudų apskaita taikant nuolat apskaitomų atsargų būdą. Pardavimo savikaina. Paslaugų teikimo sąnaudos. Parduotos ir perparduotos produkcijos savikaina. Veiklos sąnaudos. Pardavimo sąnaudos. Bendrosios ir administracinės sąnaudos. Sąnaudų apskaita taikant periodiškai apskaitomų atsargų būdą. Pajamų ir sąnaudų tarpusavio ryšys. Uždavinys. Bendrasis žurnalas. Bandomasis balansas. Didžioji knyga. Pridėtinės vertės mokesčio deklaracija. Pelno (nuostolio) ataskaita. Balansas. PVM sąskaita-faktūra. Išvados.

Ištrauka

Gamybinėse ir prekybinėse įmonėse didžiąją sąnaudų dalį sudaro materialinės sąnaudos. Todėl labai svarbi tampa jų apskaita. Jų apskaitos metodika priklauso nuo įmonėje taikomo atsargų apskaitos būdo. Tai turi įtakos ir visos sąnaudų apskaitos metodikai. Vakarų šalyse pagal apskaitos periodiškumą susiklostė du atsargų apskaitos būdai: 1) nuolat apskaitomų atsargų būdas ir 2) periodiškai apskaitomų atsargų būdas.
Parduotų prekių ar suteiktų paslaugų ir iš jų gautų pajamų bei patirtų sąnaudų įvairovė labai plati, todėl šiame darbe aprašoma pajamų ir sąnaudų rūšys, jų apskaitos ypatumai, vertinimo kriterijai, pripažinimo bruožai bei grupavimas.
DARBO OBJEKTAS – pajamų ir sąnaudų sudėtis.
DARBO TIKSLAS – išanalizuoti pajamų ir sąnaudų sudėtį prekybinėje įmonėje.
DARBO UŽDAVINIAI:
1. Pagrindinių pajamų ir sąnaudų sąvokų analizė.
2. Pajamų ir sąnaudų analizė.
3. Pajamų ir sąnaudų tarpusavio ryšių nustatymas.
4. Uždavinio sudarymas ir išsprendimas.
DARBO STRUKTŪRA: darbą sudaro 24 psl., 4 dalys, 1 lent.

Įmonės pajamos yra labai svarbus jos veiklos rodiklis. Pajamos didina įmonės turtą, o jų perviršis, palyginus su atitinkamomis sąnaudomis, sudaro pelną. Taigi pajamų didinimas yra reikšmingas įmonės turto gausinimo ir jos pelno didinimo veiksnys. Todėl įmonės pajamos yra labai svarbus finansinės apskaitos objektas.
Remiantis apskaitos duomenų kaupimo principu, pajamos turi būti registruojamos tuomet, kai jos susidaro nepriklausomai nuo pinigų gavimo laiko. Vertybių pardavimo pajamos dažniausiai susidaro tuomet, kai pirkėjui perleidžiamos prekių nuosavybės teisės. Priklausomai nuo sutarties sąlygų tai būna vertybių išsiuntimo arba jų pristatymo pirkėjams metu. Pajamos už suteiktas paslaugas laikomos gautomis tuomet, kai paslauga yra suteikta. Pardavimo pajamos (pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas) jų susidarymo metu yra fiksuojamos pardavimo dokumentuose (važtaraščiuose, sąskaitose faktūrose) arba pinigų gavimo dokumentuose (kasos pajamų orderiuose ir kt.). Ne pardavimo pajamos (gaunamos palūkanos, dividendai ir kt.) registruojamos tuomet, kai tikimasi jų gauti, o jų dydis gali būti tiksliai apskaičiuotas. Detalizuotos nuostatos dėl pajamų gavimo laiko registravimo apskaitoje pateikiamos norminėje apskaitos medžiagoje. Lietuvoje šios nuostatos išdėstytos Vyriausybės patvirtintame dokumente - Pajamų ir sąnaudų pripažinimo apskaitoje tvarka.
Įmonės finansinių rezultatų analizei atlikti svarbu žinoti ne tik pajamų dydį, bet ir jų sudėtį. Todėl pajamos apskaitoje turi būti kaupiamos pagal vienarūšes jų grupes. Finansinėje apskaitoje nustatomos kiekvienos pajamų grupės atskiros sąskaitos (sintetinės sąskaitos ar subsąskaitos). Daugumoje įmonių pajamų apskaitai naudotinos mažiausiai trys sąskaitos: Pardavimo pajamos, Finansinės pajamos (finansinės ir investicinės veiklos pajamos) ir Kitos pajamos. Kartais reikia naudoti daugiau sąskaitų. Pavyzdžiui, įmonėje, kuri gamina produkciją, teikia paslaugas ir perparduoda pirktas prekes, pardavimo pajamos gali būti registruojamos tokiose sąskaitose: Produkcijos pardavimo pajamos, Pajamos už suteiktas paslaugas ir Prekių perpardavimo pajamos. Produkcijos pardavimo pajamų apskaitai gali būti naudojamos sąskaitos pagal produkcijos (gaminių) grupes (pavyzdžiui, žemės ūkio įmonėse - Augalininkystės produkcijos pardavimo pajamos, Gyvulininkystės produkcijos pardavimo pajamos ir kt). Finansinės pajamos gali būti detalizuojamos pagal pajamų rūšis keliose sąskaitose, pavyzdžiui: Palūkanų pajamos, Dividendų pajamos ir pan. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis44.45 KB
Autorius:)
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu ir sanaudu sudetis prekybineje imoneje ju tarpusavio rysys [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą