Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno (nuostolio) ir jo paskirstymo apskaita

Pelno (nuostolio) ir jo paskirstymo apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Įvadas. Pelno (nuostolio) apskaita ir paskirstymas – baigiamasis buhalterinės apskaitos etapas. Pelno paskirstymas ir jo atvaizdavimas finansinėje apskaitoje ir atskaitomybėje. Pelno (nuostolio) paskirstymas pagal Lietuvos akcinių bendrovių įstatymą. Privalomasis rezervas. Rezervas savoms akcijoms įsigyti. Kiti rezervai. Dividendams skirta pelno dalis. Tantjemos, darbuotojų premijos ir kita. Nepaskirstytas pelnas. Pelno panaudojimo registravimas finansinėje apskaitoje ir atspindėjimas finansinėje atskaitomybėje. Pelno (nuostolio) ataskaita ir jos rodiklių paaiškinimai. Pelno ataskaitos forma. Pelno ataskaitos rodiklių paaiškinimai. Uždirbto pelno (patirto nuostolio) registravimas buhalterinės apskaitos sąskaitose. Pajamų ir sąnaudų suvestinė. Pelno registravimas buhalterinės apskaitos sąskaitoje. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šiuolaikinėmis verslo valdymo ir konkurencingos rinkos sąlygomis, esant dideliam informacijos srautui, nuolat didėja rizika dėl nekvalifikuotų bei neapgalvotų valdymo sprendimų priėmimo. Norint padidinti įmonių veiklos veiksmingumą ir pelningumą, reikia priimti ekonomiškai pagrįstus, optimalius sprendimus — tokius, kurie būtų pagrįsti ne intuicija ar patirtimi, o objektyviai patikima informacija.
Temos aktualumas. Kiekvienos įmonės veiklos tikslas – parduoti prekes ir taip uždirbti pajamų bei pelno. Norėdama uždirbti kuo daugiau pelno arba būti kuo patrauklesnė investuotojams, įmonė gali stengtis įvairiais būdais padidinti savo įprastinės ar kitos veiklos pajamas, taip pat gali bandyti kiek galima labiau sumažinti sąnaudas, patiriamas toms pajamoms uždirbti.
Taipogi pasitaiko ir tokių atvejų, kai įmonės per ataskaitinį laikotarpį patiria daugiau sąnaudų, negu uždirba pajamų. Tokiu atveju įmonė patiria nuostolių, kurie turi būti padengiami.
Teigiami įmonės veikos rezultatai yra labai svarbūs jos sėkmingam tolimesniam vystymuisi ir plėtrai, tačiau ne ką mažiau svarbus yra šiems rezultatams apskaičiuoti reikiamų duomenų registravimas įmonės apskaitoje, šių duomenų tikslumas bei patikimumas. Visi duomenys, susiję su ataskaitinio laikotarpio įmonės veiklos rezultatais yra pateikiami privalomoje pelno (nuostolio) ataskaitoje.
Ši ataskaita yra svarbi dėl kelių priežasčių. Visų pirma tai vienas iš pagrindinių dokumentų, kurie yra privalomi po kiekvienų ataskaitinių metų. Taip pat šie dokumentai yra pateikiami viešai, todėl visa informacija turi būti tiksli ir atspindėti tikrąją įmonės būklę. Jei pateikta informacija apie įmonės veiklos rezultatus neatitinka tikrovės, gali įvykti nepageidaujamų dalykų.
Būtent tai mane ir paskatino pasirinkti bei išsamiai išanalizuoti šią temą.
Darbo tikslas — teoriškai aprašyti bei išanalizuoti įmonių pelno (nuostolio) paskirstymą ir jo atvaizdavimą finansinėje apskaitoje ir atskaitomybėje.
Taigi mano kursinio darbo uždaviniai yra šie:
1. Nustatyti kuo tikslesnio įmonės veiklos rezultato – uždirbto pelno (patirto nuostolio) apskaičiavimo reikšmę įmonės valdymui;
2. Apibūdinti įmonės veiklos rezultatus nusakančius elementus – pajamas ir sąnaudas;
3. Aprašyti pelno (nuostolio) paskirstymo formavimą;
4. Išnagrinėti 3-ojo VAS taikymą, paskirstant pelną ir jį atvaizduojant finansinėje apskaitoje ir atskaitomybėje;
5. Išanalizuoti uždirbto pelno (patirto nuostolio) registravimą buhalterinės apskaitos sąskaitose;
6. Padaryti pagrįstas išvadas.
Pagrindiniai darbo metodai: literatūros šaltinių studijavimas, statistinių duomenų analizė bei reikiamos medžiagos atrinkimas
Darbo šaltiniai. Siekiant kuo geriau įgyvendinti anksčiau paminėtus uždavinius, buvo naudojama literatūra lietuvių kalba buhalterinės apskaitos tematika, taip pat literatūra užsienio kalba. Taip pat, siekiant tikslo, buvo nagrinėjami straipsniai specializuotame žurnale "Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos", LR apskaitos instituto paskelbti Verslo apskaitos standartai, norminiai teisės aktai, informacija internete. Taipogi darbe yra pateikiami pavyzdžiai, kaip atlikti reikiamas sąskaitų korespondencijas. Registruojant tam tikras sąskaitas buvo naudojamasi LR apskaitos instituto paskelbtu pavyzdiniu sąskaitų planu.
Tyrimo metodika. Atliekant šį tyrimą buvo naudojamasi aukščiau nurodytų šaltinių informacija. Ši informacija buvo nuosekliai išanalizuota, apdorota ir susisteminta. Taip buvo pasiektas pats optimaliausias variantas, kai gana nemažai informacijos pateikiama glaustai ir aiškiai.
Darbo struktūra. Darbas susideda iš 4 pagrindinių dalių, įvado, išvadų, literatūros sąrašo ir priedų. Pirmoje dalyje pateikiama pelno (nuostolio) apskaitos ir paskirstymo, kaip baigiamojo buhalterinės apskaitos etapo, samprata, antroje - apibūdinamas pelno paskirstymo atvaizdavimas finansinėje apskaitoje ir atskaitomybėje, trečioje – pelno (nuostolio) ataskaita, bei jos rodikliai, ketvirtoje – pelno (nuostolio) registravimas buhalterinės apskaitos sąskaitose.
Darbo rezultatai, jo naudingumas ir taikymas. Šiame darbe pateikiamas glaustas, tačiau pakankamai išsamus teorinis vaizdas apie įmonės veiklos rezultatus. Taip pat šalia teorijos yra pateikiami pavyzdžiai bei nurodoma, kokias sąskaitų korespondencijas turėtų atlikti buhalteris, norėdamas visas atliktas operacijas užregistruoti teisingai. Pateikiama apibendrinta įvairių autorių medžiaga šia tema. Būtent dėl šios priežasties darbas yra tinkama priemonė, norint greitai susipažinti ir aiškiai suvokti temos turinį. Darbą būtų galima naudoti kaip tam tikrą mokymo ar švietimo priemonę, trumpai supažindinant studentus ar kitus suinteresuotus asmenis šia tema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis1.53 MB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno (nuostolio) ir jo paskirstymo apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą