Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Mažmeninė apskaita

Mažmeninė apskaita

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Mažmeninės prekybos įmonių ypatumai. Pasirinktos įmonėje naudojamų techninių bei informacinių sistemų charakterizavimas. Jų veikimo principai, privalumai ir trūkumai. Techninės priemonės integruotos į apskaitos sistemą. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais vis daugiau verslininkų pradeda keisti požiūrį į verslą. Vis daugiau verslininkų nori uždirbti kuo daugiau pinigų, nešvaistant laiko. Šiais laikais tampa populiaresnės verslo šakos susijusios su prekybą. Mažmeninės ir didmeninės įmonės skyriasi tam tikromis savybėmis bei tam tikrais požymiais. Mažmeninės įmonės skyriasi nuo didmeninės tuo, kad mažmeninės įmonės tiekia paslaugas arba prekes tiesioginiam vartotojui nekomerciniam, asmeniniam vartojimui. Didmeninės įmonės tiekia paslaugas arba prekes kitai įmonei ir jos skirtos perpardavimui ar profesionaliam vartojimui. Didmenininkų sandoriai būna diedesni ir aptarnavimo zona daug didesnė. Taip pat didmenininkų prekių nomenklatūra mažesnė. Didmenininkų sandorių intensyvumas mažesnis, t.y. klientų yra mažiau. Didmeninėje prekyboje kreditavimas yra įprastinė atsiskaitymo praktika. Paprastai didmenininkai skiria mažiau dėmesio įmonės patalpų vietai, atmosferai. Mažmeninių įmonių yra labai daug ir juos galima suskirstyti. Mažmeninės įmonės galima suskirstyti pagal prekių asortimentą, teikiamų paslaugų kiekį, kainų politiką bei pardavimo vietą.
UAB "Pragiedrulių mažmena" skyriasi nuo didmeninės prekybos įmonės didžiulė įmonių rūšių įvairovė. Įmonės skiriasi viena nuo kitos dydžiu, realizuojamų prekių asortimentu, pirkėjų aptarnavimu ir kt. Labai dažnai įmonės, vienodos pagal vieną požymį, pavyzdžiui, asortimentą, skiriasi kitais požymiais, pavyzdžiui, pirkėjų aptarnavimo forma. Todėl prekybos įmonėms apibūdinti ir nagrinėti neretai taikomas ne klasifikavimo (kai įmonės grupuojamos pagal vieną požymį), o tipologijos (kai įmonės skirstomo remiantis dviem ar daugiau požymių) metodas, vienas ar keli pagrindiniai požymiai derinami su keliais papildomais požymiais.
Prekybos įmonių tipai skirstomi remiantis įvairiais požymiais, net antraeiliais. Dažniausi yra šie: prekių asortimentas (papildomi – jo platumas, gilumas), įmonės vieta, aptarnavimo forma, dydis, kainų lygis.
Taigi prekybos įmonės tipas apibūdinamas ne tik kiekybiniais (kuriuos galima tiksliai apibrėžti), bet ir kokybiniais požymiais. Todėl kartais neišvengiama subjektyvumo, tam tikrų netikslumų. Nepaisant didžiulės mažmeninės prekybos įmonių rūšių įvairovės, taip pat ir atskirų šalių specifikos, mažmeninės prekybos tinklo struktūra daug kuo panaši, yra bendrų plėtojimosi tendencijų. Bet kurioje ekonomiškai išsivysčiusioje šalyje pasitaikančius prekybos įmonių tipus galima sujungti į tokias grupes:
1) mišrių prekių parduotuvės,
2) specializuotos parduotuvės,
3) universalinės parduotuvės ir prekybos namai,
4) supermarketai ir kitos savitarnos principu dirbančios didelės parduotuvės,
5) pigesnių prekių parduotuvės,
6) siunčiamosios prekybos įmonės,
7) kilnojamosios prekybos įmonės,
8) filialinės įmonės.

UAB "Pragiedrulių mažmena" priskirta prie specializuotų parduotuvių. Tos parduotuvės atsirado iš mišrių parduotuvių ir pasižymi tuo, kad jų prekių asortimentą sudaro kelios prekių grupės arba tik dalis tam tikros prekių grupės. Todėl skiriamos siauros specializacijos, specializuotos, kombinuotos, kompleksinės parduotuvės.
Specializuojant parduotuves, išryškėjo dvi kryptys: prekinė šakinė ir vartojimo kompleksų. Parduotuvėse, kurios specializuotos pagal vartojimo kompleksus, prekių asortimentas formuojamas remiantis prekių vartojimo, jų paklausos bendrumu, pavyzdžiui, buitinė technika, garso aparatūros, vaizdo technika ir t.t.
Nors sparčiai daugėja kitokių prekybos įmonių, specializuotos parduotuvės šiuo metu – labiausiai paplitęs prekybos įmonių tipas.
Parduotuvės specializavimas, t.y. jos veiklos apribojimas tam tikros prekių šakos, grupės ar pogrupio prekėmis, leidžia nedideliame prekybos plote pateikti įvairų prekių asortimentą, sudaryti pirkėjui geras prekių pasirinkimo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis27.43 KB
AutoriusEduard
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Kvietkauskas
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mazmenine apskaita [speros.lt].doc
 

Komentarai

  • 2008-04-17 IP: 212.122.77.233
    Viktorija sako

    Labai geras darbas!

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • L. Kvietkauskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą