Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos charakteristika

Buhalterinės apskaitos charakteristika

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Bendra buhalterinės apskaitos charakteristika. Įvadas. Buhalterinės apskaitos raida Senovėje. Buhalterinės apskaitos raida Lietuvoje. Apskaitos raida iki Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo. Apskaitos raida Tarpukario Nepriklausomoje Lietuvoje ir Antrojo pasaulinio karo metais. Apskaitos raida Sovietų valdžios metais. Apskaitos pertvarkymas atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai. Buhalterinės apskaitos rūšys. Buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvos Respublikoje. Tarptautiniai apskaitos standartai. Įmonės apskaitos politikos esmė. Išvados.

Ištrauka

Rinkos ekonomikos sąlygomis didžiausią dalį ekonominės informacijos atskleidžia buhalterinė apskaita. Ši informacija žiniaraščiuose, lentelėse, grafikuose pateikiama skaičiais, raidėmis bei simboliais.
Apskaita apibudinama kaip verslo kalba. Žinia, kiekvienos kalbos tikslas perduoti tam tikrą informaciją. Tokią paskirtį atlieka ir apskaita, teikdama rašytinę arba kitaip užfiksuotą informaciją.
Skiriamos šios apskaitos rūšys: finansinė ir valdymo. Finansinė apskaita susijusi su finansinių ataskaitų rengimu išorės ir vidaus vartotojams. Valdymo apskaita yra vidaus įmonės apskaita. Didžioji dalis šios apskaitos informacijos yra slapta.
Finansinė apskaita tvarkoma piniginiais matais, valdymo apskaita – natūriniais, darbo ir piniginiais matais.
Apskaitos mokslas pagrįstas bendraisiais apskaitos principais ir reikalavimais. Lietuvos Respublikos įmonių finansinės atskaitomybės įstatyme norodomi šie bendrieji apskaitos principai: įmonės, veiklos tęstinumo, periodiškumo, pastovumo, piniginio mato, kaupimo, palyginimo, atsargumo, neutralumo, turinio svarbos.

Darbo objektas – buhalterinės apskaitos charakteristika.
Darbo tikslas – parodyti pagrindinius buhalterinėss apskaitos charakteristikos požymius .
Darbo uždavinai :
1. Išnagrinėti buhalterinės apskaitos raidą Lietuvoje ir ne tik;
2. Sužinoti buhalterinės apskaitos principus ir rūšis;
3. Sužinoti kaip reglamentuojama buhalterinė apskaita Lietuvos Respublikoje;
4. Išsiaiškinti kaip skirstomi tarptautiniai apskaitos standartai.

Apskaita atsirado daugiau kaip prieš tūkstantmetį pr.m.e.. Tai sąlygojo žmonių poreikis žinoti, kiek ir ko jie turi, kiek išleidžia bei kokias pajamas gauna. Tuos, kurie mokėjo šį darbą, vadino raštininkais, iždininkais, vėliau - ekonomais, sąskaitininkais. Senovės Egipte, Mesopotamijoje, Babilonijoje, Irane buvo daug raštininkų – apskaitininkų, užimančių ūkio veiklos apskaita ir atskaitomybių sudarymu. Jie priklausė priveligijuotajam arba vidutiniajam visuomenės luomui. Darbui Egipto, senovės Romos ir senovės Graikijos apskaitininkai naudojo papiruso ritinėlius, Babilonijoje rašė ant molinių lentelių, Anglijoje naudojo pagaliukus, išskaptuodami juose griovelius. Plėtojantis ūkinei veiklai, atsirado apskaitininkų kontoros, ir manoma, kad jose jau buvo darbo pasidalijimas: vieni apskaičiuodavo operacijas, susijusias su įplaukomis, kiti- su išlaidomis, tretieji tikrindavo, ar tiksliai atliekami darbai. Ūkinės lėšos buvo sugrupuotos, atskirai fiksuojant operacijas, susijusias su jų gavimu ir išleidimu, tobulėjo kontrolė, buvo atliekamos inventorizacijos.
Žlugus Romos imperijai, V amžiaus pabaigoje sulėtėjo gamybinių jėgų vystymasis, sustojo mokslo ir amatų plėtojimas. Tai sąlygojo ir apskaitos sąstingį. Net iki XIII amžiaus apskaita buvo vedama tik vienuolynuose. Be to, ji buvo naudojama tvarkant valstybės iždą.
Ilgainiui atsirado apskaitos darbuotojų artelės, kurių nariai atlikdavo įvairių apskaitos darbų užsakymus. Šiuo laikotarpiu dar nebuvo vieningų apskaitos taisyklių, kiekvienas apskaitininkas savo darbą atlikdavo remdamasis patyrimu ir nuostatomis.
Viduramžių pabaigoje susikuria specialios mokyklos, Italijoje – net buhalterių akademijos, kurios suvienija apskaitos darbuotojus bei gina jų teises. Ši profesija tampa labai vertinama. Plintant amatams, prekybai, bankų veiklai, tai ypač pasireiškė Italijos miestuose (Venecijoje, Florencijoje). Apytikriai XIV amžiaus viduryje atsiranda dvejybinė itališkoji apskaitos sistema. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis18.68 KB
AutoriusDOVILE
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR. Ulozienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterines apskaitos charakteristika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • R. Ulozienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą