Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito rezultatų įforminimas

Audito rezultatų įforminimas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti, kas sudaro audito rezultatų dokumentus ir kaip jie įforminami. Pagrindinės auditoriaus išvados dalys. Audito apimties pastraipa. Auditoriaus nuomonės pastraipa. Auditoriaus išvados data. Auditoriaus išvadų rūšys. Auditoriaus ataskaita. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Audito rezultatų įforminimas apima visais audito etapais atlikto auditoriaus darbo apibendrinimą. Atlikęs finansinės atskaitomybės auditą, auditorius apibendrina ir įvertina audito įrodymus ir parengia auditoriaus išvadą. Kartu su išvada pateikiama ir audito ataskaita, kurioje aptariami audito metu auditoriaus pastebėti įmonės valdymui reikšmingi trūkumai.
Taigi šio darbo tikslas – išanalizuoti, kas sudaro audito rezultatų dokumentus ir kaip jie įforminami.
Darbo uždaviniai:
1. išsiaiškinti, kokios pagrindinės auditoriaus išvados dalys
2. nustatyti, kokios auditoriaus išvadų rūšys
3. išanalizuoti, kaip sudaroma auditoriaus ataskaita

1. Pagrindinės auditoriaus išvados dalys.
Auditoriaus išvada yra dokumentas, kuriame auditorius glaustai aprašo atliktą tyrimą, jo rezultatus ir pareiškia nuomonę apie finansinę atskaitomybę. Audito įstatyme nustatyta, kad auditas yra nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės patikrinimas ir išvados pateikimas, kai nurodoma, ar finansinė atskaitomybė atitinka LR teisės aktus, reglametuojančius finansinę apskaitą ir finansinės atskaitomybės sudarymą ir LR taikomus apskaitos principus.(L. Rupeikienė. Auditas, Klaipėda, 2005 KU leidykla)
Auditoriaus išvados struktūrą reglamentuoja 13-asis nacionalinis audito standartas "Auditoriaus išvada". Rengdamas auditoriaus išvadą auditorius privalo vadovautis minėtu standartu.(D. Daujotaitė Finansinis auditas. Vilnius, 2006)
Auditoriaus išvada – tai dokumentas, kurį audito įmonės vardu pasirašo audito įmonės vadovas bei auditorius ir kuriame auditorius, be kitų nuostatų, pareiškia savo nuomonę apie įmonės finansinę atskaitomybę arba apie įmonių grupės konsoliduotą finansinę atskaitomybę. (Lietuvos Respublikos audito įstatymas. Žin., 2004, Nr. 63-2242.)
Auditoriaus išvada susideda iš pastraipų ir kitų privalomų rekvizitų, vadinamų elementais, arba kitaip dalimis. Auditoriaus išvados dalių skyrimas padeda informacijos vartotojams geriau suprasti auditoriaus išvados turinį, o pačiam auditoriui – lengviau ir nuosekliau ją surašyti.(D. Daujotaitė Finansinis auditas. Vilnius, 2006)
Labai svarbi įžanginė auditoriaus išvados pastraipa, kurioje tiksliai įvardijamos tikrinamos finansinių ataskaitų formos (balansas, pelno(nuostolių) bei piniginių srautų ataskaitos), nurodomas ataskaitinis laikotarpis bei įmonės pavadinimas.( L. Rupeikienė. Auditas. Klaipėda, 2005 KU leidykla) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.21 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Graikšienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito rezultatu iforminimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A. Graikšienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą