Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Olandijos apskaitos sistemos analizė

Olandijos apskaitos sistemos analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Trumpa Olandijos ekonomikos apžvalga. Apskaitos sistemos vystymasis. Institucijos. Teisinė sistema. Verslo rūmai. Metinės ataskaitos taryba. Korporacinis valdymas. Mokesčių sistema. Korporacinė finansinė sistema. Apskaitininko profesija. Išorinė įtaka. Dabartinė apskaitos sistema. Profesionalumas prieš įstatyminę kontrolę. Pastovumas prieš lankstumą. Konservatyvumas prieš optimizmą. Slaptumas prieš skaidrumą. Apibendrinimas.

Ištrauka

1. TRUMPA OLANDIJOS EKONOMIKOS APŽVALGA
Du trečdalius Olandijos BVP (bendrojo vidaus produkto) sudaro aptarnavimo sfera, dar beveik trečdalį - pramonė ir mažiau negu 5 proc. - žemės ūkis.
Gamybos pramonėje neišskiriama nė viena pramonės šaka - visoms skiriamas panašus dėmesys. Tuo tarpu žemės ūkis yra labai intensyvus ir specializuotas. Ypač svarbūs Olandijos ekonomikai draudimo ir bankininkystės sektoriai. Šalyje yra nedaug gamtinių išteklių, todėl daugiausia neapdirbtų medžiagų ir žaliavų šalis importuoja. Olandijoje išvystyti sausumos bei vandens tranzitiniai keliai.
Olandija turi teigiamą (pozityvų) mokėjimo balansą. Daugiausia eksportuojamos pramoninės prekės. Kaip atskirą kategoriją galima išskirti mašinų ir transporto įrangą. Maistas, gėrimai ir tabakas tarp eksportuojamų gaminių taip pat užima svarbią vietą. Daugiausia eksportuojama į ES šalis. Reikalingas pramonines prekes ir neapdirbtas medžiagas Olandija daugiausia importuoja taip pat iš ES šalių. Pagrindinė prekybos partnerė yra Vokietija. Remiantis Olandijos statistikos departamento (CBS) duomenimis, 2006 metais tarptautinės prekybos balansas buvo teigiamas – 29,5milijardais eurų. Eksportas sudarė viso – 290,75 mlrd. eurų, importas 261,24mlrd. eurų. Ypač išaugo eksportas ir importas (virš 25 procentų) tokių produktų kaip oda, medis, popierius ir plastiko gaminiai bei žaliavų produktai.
Pagal laikraščio "Financial Time FT 500" kiekvienais metais vykdomą apklausą, net 10 Olandijos kompanijų yra tarp 500 geriausių pasaulinių kompanijų, vertinant pagal rinkos kapitalizaciją. Trys bendros kompanijos yra Olandijoje ir Anglijoje ir viena bendra kompanija Olandijoje ir Belgijoje. Trys olandų kompanijos: ING Group, Aegon ir Philips, bei dvi jungtinės Olandijos/Anglijos kompanijos: Royal Duch Petroleum (Anglijos kompanija yra Shell) ir Unilever yra tarp 50 geriausių pasaulinių kompanijų.
Olandija yra ypač industrializuota šalis. Ji yra komercijos ir bankininkystės centras, taip pat turi stiprią draudimo sistemą. Olandijos ekonomiką galima apibūdinti kaip atvirą rinką su tarptautine orientacija, su daug viešų ir privačių kompanijų.
Olandija yra viena iš šalių, investuojančių į Lietuvos ekonomiką. Pirmo 2007 metų pusmečio Statistikos departamento duomenimis, Olandijos tiesioginės investicijos Lietuvoje siekia 1 370,3 mln. LTL (391,5 mln. EUR). Tai sudaro 4.3 % visų tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje. Tuo tarpu Lietuvos investicijos Olandijoje keletą kartų mažesnės ir sudaro tik 0,3 mln. LTL. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis46.5 KB
Autoriusieva
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasStaniulienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Olandijos apskaitos sistemos analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Staniulienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą