Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargų valdymas: statybos įmonė

Atsargų valdymas: statybos įmonė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: suformuluoti ir išspręsti atsargų valdymo uždavinį, pritaikant matematinį ir kompiuterinį modelius ir išanalizuoti gautus sprendimo rezultatus, įvertinant optimaliausią galimo sprendimo situaciją. Atsargų valdymo modeliavimas. Atsargų klasifikacija. Atsargų valdymo sistemos. Atsargų valdymo modeliai. Atsargų valdymas paslaugų sferoje. Verbalinis uždavinio modelis. Matematinis uždavinio modelis. Kompiuterinis uždavinio modelis. Rezultatų analizė. Išvados.

Ištrauka

Keičiantis rinkai, didėjant konkurencijai kiekvienai įmonei yra aktualiau, kaip ekonomiškiau ir racionaliau naudoti savo atsargas. Atsargų valdymas jau seniai tapo pakankamai sudėtinga ir rimta mokslo šaka. Jį galima apibūdinti kaip sugebėjimą laiku pateikti reikiamą kiekiį resursų į jų panaudojimo vietą. Atsargų valdymas tuo reikalingesnis, kuo sudėtingesnis yra pats procesas (10). Įmonės veikla bus tik laikina, jei nebus gero planavimo, vykstančių procesų analizės ir valdymo. Taigi, didėjant konkurencijai, tampa vis aktualiau, kad finansiniai ir materialiniai resursai būtų kuo efektyviau ir racionaliau valdomi ir kontroliuojami. Tai yra būtina, jei norime palaikyti aptimalų atsargų lygį ir efektyviai jas naudoti, o taip pat sumažinti apyvartines lėšas, už kurias tos atsargos yra įsigytos (a).
Kiekviena įmonė turi turėti tam tikrą kiekį atsargų, kad galėtų vykti nepertraukiamas gamybinis procesas ar prekyba. Atsargos įmonei leidžia pasiekti veiklos masto ekonomiją, balansuoti pasiūlą ir paklausą, specializuoti gamybą, apsisaugoti nuo nestabilios paklausos ir užsakymo įvykdymo laiko (d). Todėl viena svarbiausių problemų įmonės valdyme yra atsargų valdymas.
Atsargų valdymas yra sudėtingas, nes prieštaringas: iš vienos pusės, turėti atsargų įmonė privalo (gali atsitikti nenumatyti atvejai gamyboje, dėl tam tikrų priežasčių, gali užtrukti atsargų pristatymas), o iš kitos pusės, atsargų laikymas yra susietas su sandėliavimo sąnaudomis, o taip pat įmonė negali naudoti piniginių lėšų, kurios yra investuotos į jas. Rasti kompromisą tarp šių prieštaravimų ir padės efektyvi atsargų valdymo sistema.
Turint daug atsargų, reikalingi didesni piniginių lėšų investavimai, bet yra daug mažesnė tikimybė atsirasti atsargų deficitui ir atsargų užsakymai bei isigyjimai būna retesni. Jei atsargų lygis yra minimalus, tai atsargų užpirkimai būna dažnesni ir jų trūkumo galimybė žymiai didesnė. Abu minėtų situacijų kraštutinumai įmonei ekonomiškai yra nenaudingi. Tik efektyvus atsargų planavimas palaikytų optimalų atsargų lygį ir sumažintų papildomų užsakymų, įsigyjimo ir atsargų pertekliaus sandėliavimo sąnaudas.
Šio kursinio darbo ruošimo tikslas yra išmokti naudotis matematiniais metodais, kuomet yra sprendžiami operacijų valdymo uždaviniai ir taikytinos specialios programos bei atlikti išsamę gautų rezultatų analizę.
Kaip tyrimo objektas, buvo pasirinkta UAB "XXX" (pavadinimas pakeistas), kuri įkurta 2001 metų rugsėjo 5 d., ir nuo to laiko užsiima ruloninių grindų dangų montavimo darbais.
Tikslas: suformuluoti ir išspręsti atsargų valdymo uždavinį, pritaikant matematinį ir kompiuterinį modelius ir išanalizuoti gautus sprendimo rezultatus, įvertinant optimaliausią galimo sprendimo situaciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis38.23 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasDoc. S. Stungurienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargu valdymas statybos imone [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Doc. S. Stungurienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą