Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbinės atskaitomybės lentelė

Darbinės atskaitomybės lentelė

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Darbinės atskaitomybės lentelės parengimas. Koregavimas apskaitoje. Darbinės atskaitomybės lentelės paskirtis. Išvados.

Ištrauka

Užbaigti ataskaitinio laikotarpio apskaitos ciklą ir parengti finansinę atskaitomybę tiesiai iš sąskaitų (Didžiosios knygos) nėra paprasta – gali likti nepastebėtų klaidų – tokiu atveju mes nesustatytume balanso.Pasitikrinti, ar teisingai išvesti likučiai sąskaitose, ar teisingai užfiksuoti koreguojantieji įrašai apskaitininkams padeda darbinė atskaitomybės lentelė (DAL). Tai daugiaskiltė lentelė, padedanti vienoje vietoje surinkti daug detalios informacijos, kuri naudojama finansinėms ataskaitoms parengti.

Darbo tikslas: Išanalizuoti darbinės atskaitomybės lentelės parengimą.

Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti kiekvieną lentelės skiltį atskirai;
2. Plačiau panagrinėti koregavimą apskaitoje;
3. Apžvelgti darbinės atskaitomybės lentelės paskirtį.

Ataskaitinio laikotarpio pabaigoje parengiama finansinė atskaitomybė. Tai gana sudėtingas darbas, kuriam reikia daug buhalterinių žinių. Labai svarbu ištaisyti ankščiau nepastebėtas klaidas, pasitikrinti, ar teisingai apskaičiuoti galutiniai sąskaitų likučiai, ar nepažeista apskaitos lygybė. Tam naudojama darbinė apskaitos lentelė. Ji yra daugiaskiltė. Čia kaupiama detali informacija finansinėms ataskaitoms parengti.


Tai pagalbinė lentelė, siejanti ūkinių operacijų įrašų apskaitą su finansinėmis ataskaitomis. Ji nėra privalomas apskaitos registras. Apžvelgsime kiekvieną lentelės skiltį atskirai.
Sąskaitos pavadinimas ir numeris. Šioje skiltyje surašomos visos įmonėje naudojamos sąskaitos ir jų numeriai. Jų likučiai pateikiami tam tikra tvarka pagal sudarytą ir patvirtintą įmonėje sąskaitų planą: ilgalaikis turtas, trumpalaikis turtas, kapitalas, rezervai ir atidėjimai įsipareigojimams ir reikalavimams padengti, pajamos, sąnaudos ir koreguojamos sąskaitos.
Bandomasis balansas. Bandomajame balanse parodomi sąskaitų plano 1-6 klasės sąskaitų debeto ir kredito likučiai, apskaičiuoti Didžiojoje knygoje. Jei klaidų nėra, D ir K stulpelių sumos sutampa. Gauti bandomąjį balansą gali nepavykti dėl įvairaus pobūdžio klaidų: neteisingai įrašytų sąskaitų likučių, padarytos skaičiuojant likučius aritmetinės klaidos, nesilaikant dvejybinio įrašo ir sąskaitų korespondencijos taisyklių.

Koregavimai. Sąskaitų likučių patikslinimas pasibaigus ataskitiniam laikotarpiui vadinamas sąskaitų koregavimu, o patikslinantys buhalteriniai įrašai – koreguojančiais. Koreguojantieji įrašai registruojami Bendrajame žurnale. Jie reikalingi toms operacijoms, kurios daro įtaką daugiau kaip vieno ataskaitinio laikotarpio pajamoms ir sąnaudoms. Koreguojančiaisiais įrašais būtina patikslinti sukauptas pajamas ir sąnaudas. Sukauptos pajamos – tai specifinės debetinės skolos. O sukauptos sąnaudos – tai specifinės kreditinės skolos. Tokios skolos susidaro ataskaitiniu laikotarpiu teikiant arba gaunant kiekiniais vienetais neišmatuojamas, pavyzdžiui, turto nuomos paslaugas, už kurias sumokama kitu ataskaitiniu laikotarpiu. Kiekvieną valandą, dieną kaupiasi nusidėvėjimo (amortizacijos), nuomos, palūkanų, draudimo ir kitos pajamos bei sąnaudos. Jos sudaro įtaką tiek pelno (nuostolio) ataskaitos, tiek ir balanso straipsniams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.7 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasPetraitis
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasTauragės skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbines atskaitomybes lentele [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Petraitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą