Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apskaita

Darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apskaita

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokesčio formos, sistemos ir rūšys. Darbo užmokesčio modeliai ir lygiai. Darbo užmokesčio modeliai. Nominalusis, realusis ir nacionalinis darbo užmokesčio lygiai. Darbo užmokesčio apskaičiavimas. Pagrindinio darbo užmokesčio apskaičiavimas. Papildomo darbo užmokesčio apskaičiavimas. Mokesčiai susiję su darbo užmokesčiu. Darbo užmokesčio apskaita. Išvados. Priedai (3).

Ištrauka

Darbo apmokėjimas visada buvo aktuali socialinė, teisinė ir ekonominė problema. Žengiant į XXI amžių, keičiasi ekonominiai ir organizaciniai verslo ir atitinkamai darbo apmokėjimo pagrindai. Darbo apmokėjimas orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo apmokėjimas, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes tam tikroje gamtinėje aplinkoje bei jo socialinį prestižą. Tai pagrindinis veiksnys, skatinantis kiekvienos šalies įmonių personalą našiai ir pelningai dirbti.
Darbo užmokesčio apmokėjimo tvarką reglamentuoja nuo 2003 m. sausio 1d. įsigaliojęs LR Darbo Kodeksas, kurį Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino 2002 m. birželio 4 d. įstatymu Nr. IX – 926 ir kiti jam neprieštaraujantys norminiai teisės aktai.. LR Darbo Kodeksas pakeitė daugumą anksčiau galiojusių su darbo užmokesčiu susijusių įstatymų. Jo nuostatos reguliuoja kolektyvinius bei individualius darbo santykius. Darbo Kodekso taikymą kontroliuoja Valstybinė Darbo Inspekcija bei profsąjungų įkurtos inspekcijos.
Kadangi darbo apmokėjimas yra svarbus abiem darbo santykių dalyviams: tiek darbdaviui, tiek ir darbuotojui, pagrindiniu šio kursinio darbo tikslu pasirenkau teisingo darbo užmokesčio nustatymą ir jo atvaizdavimą buhalterinėje apskaitoje. Kėliau tris uždavinius: darbo užmokesčio esmės įvertinimo, darbo užmokesčio apskaičiavimo dėsningumų bei darbo užmokesčio ir su darbu susijusių santykių atvaizdavimo buhalteriniais įrašais.
Darbo užmokesčio apskaita yra skirta skaičiuoti darbo užmokestį už visą darbo laiką, nepriklausomai ir priklausomai nuo atlikto darbo rezultato (vienetinis, proporcinis apmokėjimas), viršvalandžius už darbą naktį ir poilsio dienomis, priemokas už darbą kenksmingomis ir labai kenksmingomis bei pavojingomis sąlygomis. Remiantis darbo užmokesčio apskaita yra skirstomi priedai ir premijos tam tikriems laikotarpiams, skaičiuojant įvairiais būdais (vienodą dalį nuo pasiektų rezultatų, pagal individualų indėlį (procentą), fiksuotą sumą visiems darbuotojams, dalį (procentą) nuo priskaičiuotos algos ir t.t.). Be to, darbo užmokesčio apskaitos pagalba yra apskaičiuojami socialinio draudimo ir gyventojų pajamų mokesčiai nuo įvairių išmokėjimų pagal darbo ar autorinę sutartis, taikant visas LR įstatymų numatomas lengvatas, bei išskaičiuoti profsąjungos mokesčius, alimentus ir kitus periodinius ir vienkartinius išskaitymus.
Naudojant darbo užmokesčio apskaitą yra galimybė atlikti skaičiavimą ar perskaičiavimą visai įmonei, atskiriems padaliniams ir atskirai vienam darbuotojui.
Tad šio mano kursinio darbo tikslas yra padėti susidaryti nuomonę apie Lietuvoje egzistuojančią darbo užmokesčio apskaitos sistemą, jos pokyčius, pagrindines iškilusias problemas bei pabrėžti darbo užmokesčio apskaitos tobulinimo aktualumą.
Šiame darbe aš pateikiau teorinę medžiagą apie darbo užmokesčio modelius, lygius, formas bei sistemas, trumpai apžvelgiau darbo apmokėjimo apskaičiavimo bei apskaitos metodiką. Visgi daugiausia dėmesio skyriau dabartinei darbo užmokesčio apskaitai, apžvelgiau svarbiausius darbo užmokesčio pagrindimo kriterijus.
Rinkdama medžiagą naudojausi Lietuvos Respublikos Nacionalinės M.Mažvydo, Vilniaus Universiteto bibliotekų ir skaityklų teikiamomis paslaugomis bei informacija. Dalį duomenų atradau įvairiuose interneto puslapiuose.
Tyrimo gale padariau išvadas, kurios aiškiai reziumuoja mano pasirinktą temą "Darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apskaita". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis79.27 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Budrionytė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaiciavimas ir apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Budrionytė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą