Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>INTOSAI veikla (2)

INTOSAI veikla (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

INTOSAI istorija ir struktūra. INTOSAI veiklos kryptys. Limos deklaracija. Kongresai. INTOSAI plėtros iniciatyva IDI. Apmokymai. Ilgo laikotarpio mokymo programa. INTOSAI leidiniai. Apdovanojimai. Išvados.

Ištrauka

Šiais laikais valstybinis auditas įgauna vis didesnę reikšmę ir vertę. Tačiau tam, kad aukščiausios audito institucijos (AAI) galėtų efektyviai vykdyti savo užduotis, būtinas šių institucijų savarankiškumas bei nepriklausomumas. Įkūnyti teisėtą savarankiškumą bei nepriklausomumą, taip pat siekti aukštų audito standartų, spręsti sudėtingas valstybinio audito problemas nėra lengva: tam nepakanka vien nacionalinio sureguliavimo, reikalinga ir tarptautinė pagalba.
Daugiau kaip 55 metus INTOSAI – Tarptautinė Aukščiausių Audito Institucijų Organizacija (angl. the International Organization of Supreme Audit Institutions) – pateikia institucionalizuotas schemas, kuriose atsispindi augantys valstybių poreikiai ir į kurias privalo atsižvelgti organizacijos narių AAI (Lietuva tame tarpe). Laikantis INTOSAI moto: "Abipusė patirtis naudinga visiems" (lot. Experientia mutua omnibus prodest), patirties tarp INTOSAI narių pasikeitimas ir gaunama informacija yra garantija, kad valstybinis auditas ir toliau sėkmingai vystosi.
Laikydamasi Audito nurodymų ir taisyklių, pateiktų Limos deklaracijoje, INTOSAI pasiekė aukštų standartų tuo pabrėždama AAI savarankiškumą ir nepriklausomybę nuo kitų valstybės institucijų. Tai yra vienas iš svarbiausių nuolatinių tikslų, kurių visada siekia INTOSAI ir jos nariai.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti INTOSAI veiklą, jos keliamus tikslus bei uždavinius. Šiam tikslui pasiekti, iškėliau tokius uždavinius:
• susipažinti su organizacijos įkūrimo istorija bei misija;
• išnagrinėti INTOSAI organizacinę struktūrą;
• kiek plačiau aptarti regioninę EUROSAI darbo grupę;
• sužinoti, kokios pagrindinės INTOSAI veiklos kryptys.
Rašant šį darbą daugiausia buvo pasinaudota informacija iš nuolat atsinaujinančių Interneto svetainių, o būtent iš INTOSAI ir kitų jai priklausančių tinklalapių. Daug medžiagos buvo versta iš užsienio kalbų, kadangi lietuvių kalba nėra oficiali organizacijos kalba. Dėl to darbe gali kilti kai kurių terminų, sąvokų neatitikimų.

INTOSAI – Tarptautinė aukščiausiųjų audito institucijų organizacija (AIO), kitaip tariant, tarptautinė valstybės auditorių profesinė organizacija. Jos nariai (šiuo metu apie 190) – šalys, priklausančios Jungtinėms Tautoms ar jų specialioms atstovybėms.
Prieš beveik 55 metus (1953 m.) INTOSAI buvo įkurta Jungtinių Tautų (JT), Pasaulio banko ir stambiųjų metropolijų bei valstybių donorių iniciatyva. Tada buvo numatoma, kad dėl globalizacijos ir dekolonizavimo procesų vis daugiau lėšų bus skiriama besivystančioms arba vadinamosioms trečiojo pasaulio šalims. Šių lėšų naudojimo tikslingumą, efektyvumą ir skaidrumą galėjo užtikrinti tik daugiau ar mažiau vienodai suprantami apskaitos ir audito principai bei reikalavimai [5]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis36.33 KB
Autoriuseliza_emi
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasSenkus
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word INTOSAI veikla (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Senkus
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą