Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita: investicinė bendrovė

Darbo užmokesčio apskaita: investicinė bendrovė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti darbo užmokesčio apskaitą. Darbo laiko apskaita. Darbo užmokesčio formos. Vienetinės darbo užmokesčio forma ir jos atmainos. Laikinės darbo užmokesčio forma ir jos atmainos. Pagrindinio darbo užmokesčio skaičiavimas. Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimas. Kasmetinių atostogų apmokėjimas. Apmokėjimas darbuotojo ligos atveju. Darbo užmokesčio apmokėjimo tvarka. Darbo užmokesčio apskaitos vykdymas investicinėje bendrovėje. Apie įmonę. Darbo užmokesčio apskaita įmonėje. Kompensacija už nepanaudotas atostogas. Sąskaitų korespondencija. Išvados.

Ištrauka

Įvadas

Darbo užmokestis – kasdienybė tiek žmonių, tiek pačių įmonių gyvenime. Žmonės atlikdami darbą gauną atlygį, o įmonė ekonominę naudą. Žmonės apsiriboja pinigų gavimu, o įmonė turi vesti darbo užmokesčio apskaitą. Tvarkant apskaitą įstaigose reikia laikytis teisės aktų nuostatų, apskaitos tvarkymo reikalavimų, būtina vadovautis išlaidų klasifikavimu pagal atskirus straipsnius. Todėl darbo užmokesčio apskaitos vedimas yra sudėtingas ir daug laiko užimantis darbas – pradedant priėmimu į darbą, baigiant atlyginimo išmokėjimu.
Darbe aptarsime kokio tipo darbo užmokesčiai būna, kokia tvarka ir kokiais dokumentais naudojantis reikia ją vesti. Taip pat bus remtąsi konkrečiu pavyzdžiu – įmonė, tam kad išsiaiškinti ar iš tikrųjų yra laikomasi standartų ar naudojamos nustatytos formos. Tuo pačiu išanalizuosim patį procesą darbo užmokesčio apskaitos, kuris vyksta kas mėnesį.
Rašant teorinę dalį buvo remtąsi įvairia apskaitos literatūra, kurioje pateikiama informacija apie darbo užmokestį. Iš tikrųjų informacijos ir literatūros yra nemažai, galima gan lengvai rasti ir įsisavinti informaciją. Buvo naudojamąsi tiek knygomis, tiek internetiniais šaltiniais bei įvairiais reglamentais nusakančiais tam tikrus apskaitos būdus. Beabejo, daugelis ataskaitų buvo pateiktos pasirinktos įmonės, todėl tai turėjo nemažai praktinės reikšmės.
Išskiriant darbo tikslą būtų galima suformuluoti taip: išanalizuoti darbo užmokesčio apskaitą.
Darbo uždaviniai būtų tokie:
• išsiaiškinti darbo užmokesčio apskaitos organizavimo procesą;
• pateikti naudojamas ir pildomas ataskaitas;
• išsiaiškinti darbo užmokesčio formas.

1. Darbo laiko apskaita

Darbo užmokestis susijęs su atliekamo darbo pobūdžiu, užimamomis pareigomis, todėl reikalingi duomenys apie darbuotojų asmeninę sudėtį t.y. išsilavinimas, darbo stažas, kategorija, kvalifikacija ir kiti duomenys. Darbuotojų asmeninės sudėties ir jos pasikeitimo duomenis tvarko personalo skyrius, jei tokio skyriaus nėra - įstaigos vadovo įsakymu įgaliotas kitas darbuotojas. Darbo užmokesčio apskaitos pirminiai dokumentai yra:
• įsakymai apie priėmimą į darbą;
• įsakymai apie atleidimą iš darbo;
• įsakymai apie perkėlimą į kitą darbą;
• atostogų ir darbo grafikai etatų ir tarifikacijos sąrašai;
• darbo laiko apskaitos žiniaraščiai.
Darbo laiko apskaitos žiniaraštį pildo atsakingas už šį darbą darbuotojas kiekvieną dieną. Pasibaigus mėnesiui, vyriausiojo finansininko nustatytą darbo dieną, darbo laiko apskaitos žiniaraštis pristatomas buhalterijai. Buhalterijos darbuotojas, priimdamas darbo laiko apskaitos žiniaraštį, patikrina visų rekvizitų užpildymo teisingumą. Pilnai ir teisingai įformintas darbo laiko apskaitos žiniaraštis yra pagrindas skaičiuoti darbuotojams priklausantį darbo užmokestį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis121.83 KB
AutoriusR
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita investicine bendrove [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Žaptorius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą