Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pinigų ir piniginių operacijų apskaita

Pinigų ir piniginių operacijų apskaita

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Pinigai. Kas yra pinigai. Atsiradimas ir istorija. Kokie turi būti pinigai. Pinigų rūšys. Pagrindinės pinigų funkcijos. Piniginio turto esmė. Piniginio turto rūšys. Piniginių operacijų apskaita. Piniginių operacijų apskaita verslo įmonėse. Kasos operacijų apskaita. Sąskaitų bankuose operacijų apskaita. Piniginių operacijų apskaita biudžetinėse įmonėse. Kasos operacijos ir jų apskaita. Kasinės ir faktinės išlaidos ir jų apskaita. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti pinigų sampratą, apžvelgti pinigų atsiradimą, raidą, pagrindines jų savybes.
Pinigai- pats likvidžiausias įmonės turtas. Jis parodo veiklos ciklo pradžią ir pabaigą. Minimalus būtino pinigų kiekio nebuvimas gali įstumti įmones į sudetingas situacijas. Pertiklinis pinigų kiekis rodo, kad įmonės patiria nuostolius dėl infliacijos, be to, negauna pajamų, kurias galėtų gauti skolindamos pinigus.
Pinigai gali būti natūraliai reti (kaip brangieji metalai) ar dirbtinai reti (kaip valstybės spausdinami pinigai). Šiuolaikiniai pinigai yra abstraktūs- tik žymi sutartinę vertę. Didžioji dalis konkrečios šalies pinigų neturi materialios formos- jie egzistuoja kaip buhalterinės apskaitos įrašai.
Pagrindinis pinigų vaidmuo – dalyvauti atsiskaitymuose tarp įmonių, įstaigų, bankų, samdomų darbuotojų. Todėl svarbu tinkamai atspindėti pinigų judėjimą pirminiuose dokumentuose bei buhalterinės apskaitos registruose. Tokiu būdu išvengiama ne tik nereikalingų tarpusavio įtarinėjimų įmonės viduje, bet ir kontroliuojančių institucijų sankcijų už nustatytos tvarkos pažeidimus.


Pinigai- atsiskaitymo už prekes ar paslaugas, taip pat kaupimo priemonė. Pinigai yra vienas pagrindinių ekonomikos mokslo tyrimų objektų. Šiais laikais taip pat svarbi pinigų savybė yra tai, kad jie konkrečioje šalyje yra įstatymiška privalomi priimti kaip atsiskaitymo priemonė, todėl pinigais nelaikomi kiti mainais naudojami daiktai.
Kasdieniniame gyvenime pinigais vadiname grynuosius pinigus, kuriuos vartojame kasdieniniuose mokėjimuose ar atsiskaitymuose. Tačiau šiuolaikinė ekonomika neapsiriboja vien grynaisiais pinigais, nes čekiniai indėliai atlieka tas pačias funkcijas - jais galima atsiskaityti už prekes ir paslaugas. Taigi, čekiniai indėliai turėtų būti įtraukti į pinigų apibrėžimą. Tačiau yra prieštaravimas, kuris neleidžia besąlygiškai indėlius vadinti pinigais - čekiais juk negalima užmokėti už smulkias prekes ar paslaugas (pavyzdžiui, troleibuso bilietą). Bet kitu atveju, operuojant didelėmis sumomis (pavyzdžiui, perkant vertybinių popierių už kelis milijonus litų), grynieji pinigai nėra ir negali būti naudojami. Šiuo atveju jau grynieji pinigai negali atlikti pinigų funkcijos.
Kitas pinigų apibrėžimas, tai jų sutapatinimas su turtu. Sakydami "jis turi daug pinigų", turime omeny, kad jis yra turtingas. Jeigu toks apibrėžimas būtų vartojamas ekonomikoje, tai nekilnojamas turtas, akcijos, obligacijos ir kitas turtas būtų vadinamas pinigai, o tai reikštų, kad ignoruojami pinigams būdingi bruožai.
Trečias apibrėžimas - pinigų sutapatinimas su pajamomis. "Kiek jis uždirba pinigų?" reiškia kokios jo pajamos. Bet pajamos yra tik pinigų srautas per tam tikrą laikotarpį, ir negali atspindėti pinigų kiekio. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis36.32 KB
AutoriusIevuzele
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasAdamonienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu ir piniginiu operaciju apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Adamonienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą