Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įsipareigojimai. Įsipareigojimų vertinimas, kontrolė ir apskaita: eksporto, importo ir prekybos firma IĮ "Leksima"

Įsipareigojimai. Įsipareigojimų vertinimas, kontrolė ir apskaita: eksporto, importo ir prekybos firma IĮ "Leksima"

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos politika. Nematerialusis turtas. Ilgalaikis materialusis turtas. Finansinis turtas. Finansinis įsipareigojimas. Pajamos. Sąnaudos. Atidėjimai. Įsipareigojimai. Pinigai ir pinigų ekvivalentai. Užsienio valiuta. Įmonės skolų ir įsipareigojimų apskaita. Ištrauka ir balanso. Bendroji kreditorinių įsiskolinimų apskaitos schema. Finansinės skolos. Lizingo (finansinės nuomos) ar panašūs įsipareigojimai. Ilgalaikių įmonės skolų ir įsipareigojimų virtimas trumpalaikėmis skolomis ir įsipareigojimais. Piniginių skolų įmonės kreditoriams padengimas.

Ištrauka

IĮ Leksima finansinę atskaitomybę rengia ir apskaitą tvarko pagal šiuos finansinę atskaitomybę reglamentuojančius teisės aktus:
 LR buhalterinės apskaitos įstatymą;
 LR įmonių finansinės atskaitomybės įstatymą;
 Verslo apskaitos standartais;
 Kitais LR įstatymais ir teisės aktais reglamentuojančiais įmonių finansinės atskaitomybės sudarymo tvarką.
Nematerialusis turtas – neturintis materialios formos nepiniginis turtas, kuriuo įmonė disponuoja, kurį naudodama tikisi gauti tiesioginės ir (arba) netiesioginės ekonominės naudos ir kurio vertė yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią nematerialiojo turto vertę. Ilgalaikis nematerialus turtas yra apskaitomas įsigijimo verte. Balanse jis parodomas likutine verte, kuri apskaičiuojama iš įsigijimo vertės atėmus sukauptą amortizaciją ir vertės sumažėjimo sumą. Amortizacija yra skaičiuojama taikant tiesiogiai proporcingą (tiesinį) amortizacijos metodą. Likvidacinė vertė nenustatoma.
Nustatytos šios nematerialiojo turto grupės ir turto naudingo tarnavimo laikas:
Licenzijos ir patentai – 5 metai;
Programinė įranga – 3 metai.
Ilgalaikis materialusis turtas – materialusis turtas, kuris teikia įmonei ekonominės naudos naudojamas ilgiau nei vienerius metus ir kurio įsigijimo savikaina yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materialiojo turto vertę. Įsigytas ilgalaikis materialus turtas pirminio pripažinimo metu apskaitoje registruojamas įsigijimo savikaina. Balanse IMT parodomas įsigijimo savikaina atėmus sukauptą nusidėvėjimą ir vertės sumažėjimo sumą.
Nustatytos šios ilgalaikio materialiojo turto grupės ir minimali kiekvienos grupės turto vertė:
Pastatai – vertė nenustatoma;
Transporto priemonės – 2 000 Lt;
Ryšio priemonės – 200 Lt;
Įranga – 600 Lt;
Kitas materialus turtas – 400 Lt.
Pagal lizingo sutartį valdomo ilgalaikio materialiojo turto įsigijimo savikaina lygi lizingo sutartyje nurodytai vertei, išskyrus mokėtinas palūkanas. Palūkanos priskiriamos finansinės ir investicinės veiklos sąnaudoms.
Nusidėvėjimas skaičiuojamas taikant tiesiogiai proporcingą (tiesinį) metodą bei atsižvelgiant į nustatytus ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo normatyvus. Nusidėvėjimas pradedamas skaičiuoti nuo kito mėnesio po to, kai turtas pradėtas eksploatuoti. Likvidacinė vertė nenustatoma.
Taikomi šie ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo normatyvai: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis40.76 KB
Autoriusanockka
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLekt. Birutė Jukonienė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isipareigojimai. Isipareigojimu vertinimas kontrole ir apskaita eksporto importo ir prekybos firma II Leksima [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Lekt. Birutė Jukonienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą