Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita (4)

Darbo užmokesčio apskaita (4)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Apskaita, jos vaidmuo ir reikšmė. Apskaitos tarnyba įmonėje. Apskaitininko profesijos samprata. Darbo užmokesčio apskaita. Darbo užmokesčio organizavimas, formos ir rūšys. Pagrindiniai darbo užmokesčio apskaitos dokumentai. Darbo laiko apskaita. Atsiskaitymų su įmonės darbuotojais sintetinė apskaita. Vidutinis atlyginimo apskaičiavimas. Atostoginių apskaičiavimas. Darbuotojų materialinis skatinimas. Išvados.

Ištrauka

Darbas neatsiejama gyvenimo dalis. Kiekvienas žmogus turi dirbti, kad galėtų jaustis pilnaverčiu visuomenės dalyviu, galėtų tenkinti savo norus ir lūkesčius. Darbo užmokesčio sąvoka gana plati, apima daug aspektų ir priklauso nuo daug ko: darbuotojo gebėjimų, darbo sąlygų, perspektyvų, išsilavinimo. Darbo užmokestis – tai darbo sutartyje numatytas darbuotojo atlyginimas už atliktą darbą.
Darbas skatina darbuotojų kaitą, teikia įvairių galimybių, gerina gyvenimo kokybę. Kiekvienas žmogus atlikdamas bet kokį darbą tikisi už jį atlygio. Atlyginimas pagrindinė motyvacija dirbti. Atlyginimams apskaityti yra taikoma darbo užmokesčio apskaita.
Pasitenkinimas darbu atspindi bendrąją žmogaus nuostatą dėl darbo: teigiamą arba neigiamą. Specialistai gretina pasitenkinimą darbu su kitomis dviem nuostatomis: įsitraukimu į darbą ir įsipareigojimu organizacijai. Pasitenkinimas darbu nulemia, kokio stiprumo teigiamas arba neigiamas emocijas žmogus patiria dėl savo darbo. Tai santykinai pastovi nuostata arba emocinė reakcija į užduotis bei į fizines ir socialines darbo sąlygas. Svarbiausia yra teisingas atlygis. Sukurti aiškią, skaidrią ir darbuotojų pripažįstamą kaip teisingą atlygio bei karjeros sistemą, pagrįstą teisingu darbuotojų indėlio ir kompetencijos įvertinimu, rinkos lygį atitinkančiu atlygiu ir galimybėmis panaudoti individualius gebėjimus geriausiems rezultatams pasiekti.
Temos aktualumas: darbo rinka nuolat keičiasi, tai didėja bedarbių skaičius, tai mažėja. Esant tokiai ekonominei situacijai svarbiausią vaidmenį vaidina darbo užmokestis, tai viena iš pagrindinių varomųjų jėgų renkantis darbą. Norint suprasti ir suvokti realią darbo užmokesčio politiką, pravartu susipažinti su darbo kodeksu bei žinoti kaip vykdoma darbo užmokesčio apskaita.
Darbe nuosekliai apžvelgiamos darbo užmokesčio rūšys, pagrindiniai DU apskaitos dokumentai. Pristatoma DU skaičiavimo sistema. Supažindinama su darbuotojų materialiniu skatinimu.
Darbo objektas: Darbo užmokesčių apskaita
Darbo tikslas: išanalizuoti bei aptarti LR darbo užmokesčio sistemą.
Darbo uždaviniai:
1. Supažindinti su apskaitos sąvoka.
2. Aprašyti darbo užmokesčio sąvoką.
3. Aprašyti darbo užmokesčio apskaitą.
Darbo metodai: Mokslinės literatūros, straipsnių, komentarų ir statistinių duomenų analizė.


Apskaita atsirado daugiau, kaip 1 tūkstantmetis pr. Kristų. Tai sąlygojo natūralus žmonių poreikis žinoti, ko ir kiek jie turi, kiek išleidžia bei kokias pajamas uždirba. Tuos, kurie atlikdavo tuos darbus, vadino raštininkais, iždininkais, vėliau – ekonomais, ūkvedžiais, sąskaitininkais. Mūsų laikais – tai buhalteriai, apskaitininkai.
Apskaita – tai procesas, kurio metu registruojama, klasifikuojama, kaupiama ir perduodama finansinė informacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis62.26 KB
Autoriusrasuole
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBukevičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Bukevičius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą