Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita (5)

Darbo užmokesčio apskaita (5)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokestį įtakojantys veiksniai ir darbo apmokėjimo sistemos. Darbo užmokestį įtakojantys veiksniai. Darbo apmokėjimo sistemos. Darbo užmokesčio mokėjimas, mokestiniai atskaitymai ir apskaita. Darbo užmokesčio mokėjimas esant darbo tvarkos ir laiko pakitimams. Apmokėjimas darbuotojo ligos atveju. Kasmetinių atostogų apmokėjimas. Darbo užmokesčio atskaitymai. Darbo užmokesčio apskaita biudžetinėje įstaigoje. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje ekonomikoje žymiai didėja žmogaus veiksnio svarba, telkiamas demėsys ties darbingumo didinimu. Labai akcentuojamas personalo vaidmuo naudojant kolektyvinio – grupinio darbo metodus, didinant motyvavimą, gerinant darbo kultūrą, nes tik tai leidžia plačiau naudotis technologijos, informacijos apdorojimo teikiamais privalumais. Viso to pasėkoje, darbo apmokėjimo organizavimas įgauna ypatingą svarbą, juolab, kad privačiame sektoriuje yra visos galimybės diegti įvairias darbo apmokėjimo formas. Darbo apmokėjimo vaidmuo svarbus ne tik motyvuojant darbuotojus dirbti efektyviai ir kokybiškai, bet ir palaikant teigiamą atmosferą darbo grupėse, skatinant sutelktam komandiniam darbui ir savitarpio pagalbai.
Darbo tikslas: išanalizuoti darbo užmokesčio apskaičiavimo ir atskaitymų tvarką Lietuvoje, įvertinti ypatumus.
Darbo uždaviniai: 1. Išanalizuoti darbo užmokestį įtakojančius veiksnius ir apmokėjimo sistemas. 2. Išnagrinėti darbo užmokesčio mokėjimą esant darbo tvarkos ir laiko pakitimams, darbuotojo ligos atveju, kasmetinių atostogų mokėjimą. 3. Išanalizuoti pagrindinius atskaitymus iš darbo užmokesčio ir apskaitą biudžetinėje įstaigoje.
Nagrinėdama literatūrą, pastebėjau, kad dauguma autorių aprašo darbo užmokesčio samprata, rūšys, įtakojančiu veiksnius, bet mažai demėsio skyriama darbo užmokesčio apskaičiavimo metodikai, konkretiems pavyzdžiams. Pavyzdžiui E.Bagdono ir E.Kazlauskienės knygoje "Biznio įvadas" gana plačiai aptariamos darbo apmokėjimo sistemos, bet labai mažai demėsio skyriama darbo užmokesčio atskaitymams. www.vmi.lt puslapyje aprašomas gyventojų pajamų mokestis, kas jį moką, koks yra NPD, INPD, bet vėl apskaičiavimo pavyzdžių mes čia nerasime. www.sodra.lt puslapyje labai mažai pateikta informacijos apie socialinio draudimo įmokų tarifus. Žmogus, nesusiduręs su darbo užmokesčio apskaičiavimu praktiškai negali rasti pavyzdžiu, apskaičiavimo metodikos, kad galėtų pats išnagrinėti darbo užmokesčio apskaičiavimą, įvairiausius atskaitymus iš jo.


1.1. Darbo užmokestį įtakojantys veiksniai
Darbo užmokestis – tai piniginis atlygis už atliktą darbą, kuris numatomas darbo sutartyje. Darbo užmokestis apima pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius.
Darbo užmokestį tiesiogiai arba netiesiogiai įtakoja eilė išorinių ir vidinių veiksnių. Sąlyginai veiksnius galima išskirti į dvi grupes – išorinius ir vidinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis73.16 KB
AutoriusTatjana
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasTamulevičienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Tamulevičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą