Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas

Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Pajamų ir sąnaudų apskaitos teoriniai aspektai. Finansinė atskaitomybė. Pelno (nuostolių) ataskaita. Pajamos. Pardavimo pajamos. Finansinės – investicinės veiklos pajamos. Pagautė. Sąnaudos. Parduotų prekių savikaina. Veiklos sąnaudos. Kitos sąnaudos. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. UAB "X" pajamų ir sąnaudų apskaita. UAB "X" charakteristika. Pajamų ir sąnaudų apskaita įmonėje "X". Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas bendrovėje "X". Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas įmonės lėšų apytakos ciklas pasibaigia realizuojant produkciją ir gaunant už ją pinigus. Realizavimo pajamų rodiklis yra vienas iš svarbiausių finansiunių rodiklių, susijusių su baigiamuoju prekų ar paslaugų judėjimo etapu. Nuo šio rodiklio priklauso imonių finansinė padėtis, trumpalaikio turto būklė, pelno dydis. Kad būtų realizuotos prekės ir paslaugos, jos turi būti aukštos kokybės, pakankamai išreklamuotos, ištirta jų rinka.
Patirtos sąnaudos yra nuo pajamų neatskiriamas finansinis rodiklis, kuris padeda tiksliai apskaičiuoti įmonės pelną. Tačiau kartais dėl sąnaudų gausos gali būti patiriamas ir nuostolis.
Kad būtų objektyviai įvertintas kievienų finansinių metų įmonės veiklos rezultatas, pajamų ir sąnaudų sąskaitos turi būti uždaromos. Tai reiškia, kad nelieka jokių pajamų ir sąnaudų likučių ateinančiam apskaitiniam laikotarpiui. Kadangi pajamų ir sąnaudų sąskaitomis naudojamasi tik vieno apskaitinio laikotarpio pajamoms bei sąnaudoms apskaityti, jos kartais vadinamos tranzitinėmis sąskaitomis.
Mano kusinio projekto tikslas - remiantis įgytomis žiniomis bei turimais duomenimis, paaiškinti pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymo procesą bei jo reikšmę pasirinktos įmonės "X" finansuose.
Kursinio projekto uždaviniai:
1. Aptarti teorinius pajamų ir sąnaudų apskaitos principus, remiantis Verslo apskaitos standartais.
2. Pateikti pasirinktos įmonės charakteristiką.
3. Pristatyti, kaip praktiškai vykdoma pajamų ir sąnaudų apskaita įmonėje.
4. Paaiškinti pajamų ir sąnaudų uždarymo procesą ir jo reikšmę.
Darbą sudaro dvi pagrindinės dalys:
 Pirmoje dalyje pateikiama teorinė informacija apie pajamas ir sąnaudas: pajamų/sąnaudų pripažinimo sąlygos, pajamų sudėtis, sąnaudų klasifikacija, pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymo principai.
 Antroje – praktinėje dalyje supažindinama su nagrinėjama įmone: jos statusu, veikla, valdymu ir aplinkos veiksniais, charakterizuojančiais įmonę. Taip pat šioje dalyje analizuojama įmonėje vykdoma pajamų ir sąnaudų apskaitos politika, naudojantis buhalteriniais duomenimis ir informacija, gautais iš įmonės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis70.74 KB
Autoriusgeradare
Viso autoriaus darbų27 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. Jonas Žaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pajamu ir sanaudu saskaitu uzdarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • doc. dr. Jonas Žaptorius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą