Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pinigų ir paskolų apskaita: prekyba naftos produktais UAB "Alauša"

Pinigų ir paskolų apskaita: prekyba naftos produktais UAB "Alauša"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566
Aprašymas

Įvadas. Teorinė pinigų ir paskolų apskaitos apžvalga. Pinigai, jų funkcijos ir šiuolaikiniai atsiskaitymo būda. Grynųjų pinigų apskaita . Negrynųjų pinigų apskaita. Valiutinių operacijų apskaita. Paskolų esmė, funkcijos ir principai. Trumpalaikių ir ilgalaikių paskolų apskaita. Lizingas. Overdraftas. Kreditinė linija. Kitų paskolų apskaita. UAB "Alauša" pinigų ir paskolų apskaitos analizė. Įmonės apibūdinimas. Pagrindiniai įmonės rodikliai. Buhalterinės apskaitos organizavimas. UAB "Alauša" pinigų apskaita. Grynųjų pinigų apskaita. Pinigų atsiskaitomojoje sąskaitoje apskaita. Pinigų inventorizacija ir atskaitomybė. Įmonės litinių ir valiutinių paskolų apskaita. Overdrafto apskaita. Išvados.

Ištrauka

Prekyba turbūt atsirado dar pirmykštėje bendruomeninėje santvarkoje. Prekyba vyko elementarių barterinių mainų pagrindu. Didelis barterinių mainų nepatogumas buvo tai, kad apsikeičiant prekėmis turėjo sutapti iš karto abiejų pusių interesai, tai yra, ir vienas, ir kitas turėjo norėti savo prekę išmainyti į tai, ką jam siūlo jo partneris. Žmonija ieškojo patogesnių atsiskaitymo būdų. Tam buvo naudojama daugybė daiktų: kriauklės, kailiai, prieskoniai, brangieji metalai. Kadangi buvo nepatogu kiekvieną kartą sverti metalą ir nustatinėti jo vertę, iš brangiųjų metalų dar senovėje imta kaldinti monetas, kurios buvo fiksuoto svorio ir pagamintos iš tokios pat kokybės (vertės) metalo, ir žymimos sudėtingais piešiniais ir ženklais. Taip atsirado pirmosios valiutos.
Didžiulį perversmą pinigų evoliucijoje padarė kreditiniai pinigai - tai juvelyrų išrašomi kvitai. Tuo metu egzistavusi nacionalinės valiutos sistema buvo vadinama Aukso standartu, kuri egzistavo Anglijoje iki 1931 m. Tačiau banko turimi aukso rezervai pasidarė nepakankami užtikrinti visas tuo metu vykusias tarptautinės prekybos operacijas. Anglijos Bankas nustojo fiksuotu kursu keitęs banknotus į auksą arba, kitaip sakant, nustojo juos dengęs auksu. Tai galima laikyti naujos nacionalinės valiutos sistemos - kreditinių arba pasitikėjimo pinigų era. Pinigų kiekį šioje sistemoje kontroliuoja centrinis bankas, vykdydamas monetarinę politiką.
Šiandien nerasime nė vienos žmogaus veiklos srities, kur būtų galima apseiti be pinigų. Už suteiktas paslaugas ir parduotas prekes gautus pinigus keičiame keičiame į kitas mums reikalingas prekes ir paslaugas, grąžiname skolas, kaupiame turtą ir taip toliau. Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą, įmonėms bei organizacijoms užmezgus glaudesnius prekybinius ryšius su daugeliu užsienio įmonių, atsirado pinigų poreikis tiek valstybės, tiek verslo subjektų ūkinės veiklos plėtros funkcijų finansavimui. Dėl to iškilo kredito, kaip svarbaus trūkstamų pinigų gavimo šaltinio, panaudojimo bei kredito pasirinkimo problema.
Darbo objektas – pinigų ir paskolų apskaita.
Darbo tikslas – išanalizuoti pinigų ir paskolų apskaitą praktiniu ir teoriniu aspektu ir pateikti išvadas bei pasiūlymus.
Darbo tikslui pasiekti keliami uždaviniai:
1) išanalizuoti pinigų ir paskolų esmę, funkcijas bei apskaitai keliamus reikalavimus;
2) išanalizuoti pinigų bei paskolų apskaitą reglamentuojančius aktus, kurie taikomi ribotos civilinės atsakomybės juridiniams asmenims, aptarti aktų taikymą;
3) išnagrinėti UAB ,,Alauša" pinigų bei paskolų apskaitą, apskaitos registrus bei naudojamų buhalterinių sąskaitų korespondencijas.
Tyrimo metodai – literatūros šaltinių ir įstatyminės bazės analizė, monografinis, loginės analizės, grupavimo, palyginimo, grafinio duomenų vaizdavimo. Analizei bei grafiniam vaizdavimui naudotas Microsoft Exel skaičiuoklėje esantis funkcijų paketas.
Temos nagrinėjimui panaudota UAB ,,Alauša" 2002 m.-2005 m. duomenys, įstatyminė, normatyvinė ir metodinė literatūra bei įmonės dokumentų pavyzdžiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos diplominis darbas
KategorijaApskaita
TipasDiplominiai darbai
Apimtis62 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis85.31 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasSabrinskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pinigu ir paskolu apskaita prekyba naftos produktais Alausa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2011-09-10 IP: 212.117.10.171
    xxxxx sako

    Truksta kai kurių darbo dalių, buciau zinojusi, buciau nesisiuntusi...

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 62 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Sabrinskienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą