Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito atsiradimas ir raida

Audito atsiradimas ir raida

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Audito atsiradimo pradžia. Trys Didžiosios Britanijos privilegijuotų buhalterių institutai. Australijos buhalterių sąjunga. Amerikos auditorių asociacija. Baltijos šalių auditinė veikla. Išvados.

Ištrauka

Mano referato pasirinkta tema yra "Audito atsiradimas ir raida". Auditas - tai nepriklausomas įmonės finansinės atskaitomybės ir su ja susijusios finansinės informacijos tyrimas, užbaigiamas nuomonės apie ją išreiškimu. Pasirinkau šią temą, nes mane domina audito atsiradimas, paplitimas pasaulyje, kokios priežastys lėmė jam atsirasti. Šio referato tikslas yra išsiaiškinti kada ir kur pirmą kartą pradėta kalbėti apie auditą, kokias galima įžvelgti svarbiausias audito tendencijas, kaip audito atsiradimas pakeitė buhalterijos tvarkymą ir jos atskaitomybę, kaip kūrėsi naujos buhalterių organizacijos skirtingose valstybėse. Taip pat vienas iš svarbiausių tikslų yra išsiaiškinti, kaip auditas atkeliavo į Baltijos valstybes.


Audito atsiradimo pradžia siekia tuos laikus, kai pirmą kartą išsiskyrė interesai tų, kas tiesiogiai valdo įmonę, ir tų, kas finansuoja veiklą. Tuo pačiu metu pradėjo atsirasti akcininkų bendrovės, tad auditorius tapo "visuomeniniu kontrolieriumi", tikrinančiu kompanijos valdybos išorinę atskaitomybę ir atstovaujančiu interesams šalių (pirmiausia akcininkų), kurios suinteresuotos, kad buhalteriniai rodikliai būtų patikimi. Greitai paaiškėjo, kad įsteigtų akcinių bendrovių vadovų, tiesiogiai valdančių įmonę, ir akcininkų, finansuojančių jų veiklą, interesai gerokai skiriasi. Pirmųjų pagrindinis tikslas yra gauti kuo didesnį pelną ir jį panaudoti savo tikslams, antrųjų — dividendus. Pirmieji derinti šiuos interesus pradėjo buhalteriai, kurių pagrindinis uždavinys buvo garantuoti, kad visi apskaitos duomenys būtų tikri ir patikimi, kad pelnas, dividendai ir kiti rodikliai apskaičiuoti tiksliai. Jau XIX a. pradžioje susiformavo tie skiriamieji bruožai, kurie apibūdina auditorių ir šiandien. Tačiau kaip mokslinė ir praktinė veiklos sritis susiformavo tik XIX a. pabaigoje, kai susiklostė atitinkamos ekonominės sąlygos, kai kapitalu pradėjo disponuoti daugelis didelių ir mažų firmų bei privačių asmenų. Tada, norint pritraukti akcinį kapitalą, tapo būtina patvirtinti savo ekonominės informacijos sistemos realumą ir teisingumą. Tokią garantiją ir pradėjo teikti vadinamieji viešieji visuomeniniai buhalteriai, dar vadinami auditoriais. Būtent šios veiklos organizavimas buvo ir tebėra pagrindinė buhalterių profesinių institucijų funkcija.
Audito tėvyne laikytina Didžioji Britanija. Tiksli audito atsiradimo data 1854 m. spalio 23

Pasaulinėje audito istorijoje galima įžvelgti tris svarbiausias tendencijas:
• Pirmaisiais dešimtmečiais auditas buvo orientuotas tik į finansinių ataskaitų tikrinimą ir jų tikrumo bei teisingumo patvirtinimą.
• Nuo XX a. vidurio (tiksliau - nuo 1969 m.) svarbesnis tampa sisteminis audito pobūdis. Daugiau dėmesio skiriama įmonės valdymo sistemoms, ypač vidaus kontrolės efektyvumui vertinti.
• Pastaraisiais metais auditas labiau siejamas su rizikos veiksnių vertinimu. Taikant audito atranką, atrenkamos ir nuosekliai tikrinamos sritys, susijusios su didžiausia rizika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.53 KB
Autoriusniukynaite
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojaslekt. Ilona Šumskaitė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito atsiradimas ir raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 3 Klasė/kursas
  • lekt. Ilona Šumskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą