Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ūkininko ūkio apskaita paprastąja sistema

Ūkininko ūkio apskaita paprastąja sistema

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išanalizuoti apskaitos tvarkymą paprastąja apskaitos sistema, aptarti pirminius apskaitos dokumentus, jų registravimą reglamentuotuose ir rekomenduojamuose apskaitos registruose. Ūkininko ūkio apibūdinimas. Apskaita paprastąja sistema. Pirminė apskaita. Pardavimų ir įplaukų pirminės apskaitos dokumentavimas. Pirkimų ir mokėjimų pirminės apskaitos dokumentavimas. Mokėjimai, susiję su darbo užmokesčiu, ir jų dokumentavimas. Suvestinė apskaita. Pinigų, pirkimo ir pardavimo žurnalas. Atsiskaitymų už PVM žiniaraštis. Atsiskaitymų už socialinio ir sveikatos draudimo įmokas žiniaraštis. Darbo užmokesčio apskaitos žiniaraštis. Išvados.

Ištrauka

Mano analizuojama tema yra buhalterinės apskaitos paprastąja sistema tvarkymas ūkininko ūkyje.
Būtinybė ūkininko ūkyje tvarkyti apskaitą atsiranda visų pirmiausiai tuomet, kai ūkininkas nori patenkinti savo informacinius poreikius apie ūkio veiklą. Nors įstatymais, įsakymais ir nutarimais sunku priversti ūkininką tvarkyti savo veiklos apskaitą, būtent informacijos poreikis paskatina organizuoti apskaitos darbą ūkyje. Paprastai pirmiausiai susidomima pinigų apskaita. Kiek vėliau prireikia ilgalaikio turto, atsargų, produkcijos apskaitos, po to pereinama prie pajamų ir sąnaudų fiksavimo dokumentuose.
Dažnai ūkininkas apie apskaitos reikšmę susimasto tik tuomet, kai susiduria su mokesčiais. Šiuo metu ūkininkai dar nemoka pelno mokesčio, yra atleisti nuo įmokų kelių priežiūros ir plėtros programai finansuoti, nuo mokesčių už valstybinius gamtos išteklius bei nekilnojamąjį turtą. Todėl apskaitos poreikis jiems paprastai atsiranda tuomet, kai reikia deklaruoti mokėtiną ir gautiną pridėtinės vertės mokestį. Šią apskaitos tvarkymo būtinybę iššaukia PVM deklaracijos pildymas, nes norint ją užpildyti reikia būti sukaupus duomenis apie pardavimus ir pirkimus. Ūkininkai, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema taip pat privalo tvarkyti ūkio veiklos buhalterinę apskaitą.
Kitas aspektas dėl, kurio ūkininko ūkiui pravartu tvarkyti apskaitą yra tai, kad ūkininkas ieškodamas papildomų finansavimo šaltinių, ir kreipdamasis dėl jų suteikimo į bankus, turi pateikti išsamius duomenis apie ūkininkavimą praeityje. Ši informacija taipogi reikalinga norint pasinaudoti Europos Sąjungos paramos fondų lėšomis. Tiek mūsų velstybė, tiek Europos Sąjunga gali remti tik rezultatyvius, gyvybingus, efektyviai ūkininkaujančius ūkius. Tam atliekama analizė, kurios metu apskaičiuojami pelningumo, mokumo ir skolų rodikliai. Juos išnagrinėjus, galima kurti ūkio ateities planus, priimti optimalius verslo ir finansinius sprendimus, numatyti tolesnės ūkio veiklos grėsmes ir sėkmingos plėtros kryptis. Pateikti šiuos duomenis ūkininkas gali tik tuomet, jei bent dvejus paskutinius metus yra tvarkęs savo ūkio veiklos apskaitą.
Lietuvos respublikos ūkininko ūkio įstatyme apibūdinamas kaip fizinis asmuo, besiverčiantis žemės ūkio veikla ar miškininkyste. Ūkininkauti jis gali vienas ar kartu su partneriais, kuriais gali būti pilnamečiai šeimos nariai arba kiti fiziniai asmenys. Ūkininkui ir jo partneriams taip pat reikia ūkininko ūkio veiklos apskaitos: žemės ir kito turto perdavimo naudoti ūkininko ūkio veiklai, naudojimosi šio ūkio veiklos rezultatais ir kt.
Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme nurodyta, ūkininko ūkio veiklos apskaitos tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija. 1999 m. gruodžio 1 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 1333 "Dėl ūkininko ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkos patvirtinimo". Šiuo nutarimu reglamentuota, įteisinta ir išaiškinta ūkininko ūkio veiklos apskaitos tvarkymo paprastąja sistema tvarka.
Paprastosios sistemos esmę sudaro tai, kad visi duomenys registruojami paprastuoju įrašu, t.y. nenaudojant buhalterinių sąskaitų ir nesistengiant pateikti įvykusių ūkinių operacijų sistemiškai. Paprastąja sistema registruojami duomenys apie pinigų gavimą ir išleidimą, parduotos produkcijos ir pirktų atsargų kiekius, vertę, skolas ūkininko ūkiui ir ūkininko ūkio skolas.
Mano kursinio darbo tikslas – išanalizuoti apskaitos tvarkymą paprastąja apskaitos sistema, aptarti pirminius apskaitos dokumentus, jų registravimą reglamentuotuose ir rekomenduojamuose apskaitos registruose. Pateiksiu priminių ir suvestinių apskaitos dokumentų pavyzdžius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis31 puslapis 
Literatūros šaltiniai27
Dydis63.47 KB
Autoriusanglasx
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJatkūnaitė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukininko ukio apskaita paprastaja sistema [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 31 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Jatkūnaitė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą