Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Gamybinės įmonės biudžeto sudarymas

Gamybinės įmonės biudžeto sudarymas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Biudžetai. Biudžetų esmė. Biudžetų reikšmė. Biudžetų sudarymas. Biudžetų sudarymo politika ir principai. Biudžetų sudarymo etapai. Biudžetų tikslai ir funkcijos. Biudžetų tikslai. Biudžetų funkcijos. Gamybinės įmonės biudžetų sistemų sudarymas. Išvados.

Ištrauka

Biudžetas - tai tikslų, strategijų ir numatomų priemonių finansi¬nė išraiška, planinės finansinės sąmatos ir išlaidų grafikai, lau¬kiami programų vykdymo ir joms būtinų išlaidų rezultatai.
Biudžetas subalansuoja ir koordinuoja visas įmonės veiklos sritis, juo siekiama tikslo – uždirbti pelno, taupiai naudojant išteklius. Biudžetas, tai ataskaitų sistema, analogiška finansų ataskaitoms, tik atspindi ne faktinius duomenis, o planuojamus.
Biudžetai atlieka daugelį vaidmenų, padeda pasiekti įvairiausių tikslų, geriau interpretuoti atitinkamus faktus, atskleisti svarbiausius dalykus, padeda atkreipti dėmesį į svarbesnius dalykus.
Tikslai:
• Išanalizuoti įmonės strateginių tikslų formavimo reikalavimus;
• Parengti įvairius įmonės biudžetus
• Išanalizuoti grynųjų pinigų srautų, veiklos pelno (nuostolių) bei balanso biudžetų parengimą.
Užduotis:
• Sudaryti duotos gamybinės įmonės veiklos ir pagrindinį biudžetą.


Biudžetas - tai tikslų, strategijų ir numatomų priemonių finansi¬nė išraiška, ir planinės finansinės sąmatos ir išlaidų grafikai, lau¬kiami programų vykdymo ir joms būtinų išlaidų rezultatai. Varto¬jamas sinonimas - sąmatos. Biudžetų sistema leidžia įvertinti laukiamą organizacijos būklę ir įgyvendinamos strategijos padari¬nius šios organizacijos finansinei savijautai (finansinių koeficientų skaičiavimo ir analizės ar kitomis finansinės analizės priemonė¬mis). Taigi planavimas sudaro sąlygas įvertinti atskirų veiklos sričių ir produktų finansinį pagrįstumą, užtikrindamas visos organizaci¬jos stabilumą.
Rengiant biudžetus tenka litais ir centais paskirstyti organizacijos padaliniams, produktams, tikslams ir uždaviniams šiuos išteklius:
• finansinius, gaunamus iš nuosavų ir skolintų šaltinių;
• materialius, jie išreiškiami kiekybiniais ir kokybiniais vienetais,
• žmogiškuosius, jie išreiškiami kiekybiniais ir kokybiniais rodikliais;
• veiklos (gamybos) pajėgumus;
• informacinius, juos sudaro informacinių sistemų ir kontrolės pajėgumai.
Svarbiausi biudžetų aspektai:
1. Biudžetas yra planas. Nustatyta, kad rinkos ekonomikos sąlygomis efektyviausiai dirba tos įmonės, kurios planuoja savo veiklą.
2. Biudžete prognozuojami tam tikri įmonės veiklos rodikliai. Dažniausiai
yra sudaromi pajamų ir išlaidų biudžetai, nors didelėse įmonėse planuo¬jami beveik visi ūkinės ir gamybinės veiklos rodikliai.
3. Biudžetas sudaromas tam tikro laikotarpio. Gali būti trumpo (kelių dienų, savaitės, dekados) ir ilgo (ketvirčio, pusmečio, metų) laikotarpio biudžetai. Nuo laikotarpio trukmės priklauso biudžeto sudarymo metodika.
4. Biudžetas turi padėti įgyvendinti svarbiausius įmonės veiklos tikslus, ga¬rantuoti gerus finansinius rezultatus, taupiai naudoti visus išteklius. Biudžetas yra svarbi visos įmonės verslo plano dalis, todėl jis, kaip ir pats verslo planas, turi padėti atskleisti įmonės veiklos silpnąsias ir stipriąsias puses, palyginti norimus rezultatus su realiomis galimybėmis.
5. Biudžete įmonės veiklos rodikliai dažniausiai yra išreikšti piniginiu matu, nors gali būti panaudoti darbo ir natūriniai matai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis52.67 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasPreskenienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gamybines imones biudzeto sudarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Preskenienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą