Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Kaštų skaičiavimas: uogininkystės plėtros perspektyvos

Kaštų skaičiavimas: uogininkystės plėtros perspektyvos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Kursinio darbo tikslas - įvertinti uogininkystės plėtros perspektyvas Lietuvoje. Uogininkystės rinka Lietuvoje. Uogų ir vaisių rinka. Rinkos reguliavimo priemonės. Ūkininko uogininkystės ūkio vystymas ir plėtra. Ūkio veiklos pobūdis ir rezultatai. Uogų auginimas - pagrindinė ūkio veiklos kryptis. Ūkininko ūkio produkcija. Ūkininko ūkio finansinės prognozės - pardavimo pajamų ir sąnaudų apskaičiavimas. Ūkininko ūkio veiklos rizikos įvertinimas. Išvados. Priedai (4 psl.).

Ištrauka

Uogininkystė yra viena iš prioritetinių žemės ūkio šakų, turinti perspektyvą, Lietuvai tapus ES nare. Pastaraisiais metais Lietuvoje labai trūksta aukštos kokybės desertinių, šaldytų ir perdirbimui skirtų vaisių ir uogų. Prekyboje vis daugiau produkcijos iš kaimyninių šalių.
Įvertinę šią rinkos situaciją, progresyvūs ūkininkai veisia ir plečia uogynus, ypač nesezoniniam derliui gauti. Šalyje per trumpą laikų išsiplėtė tiek sezono, tiek ne sezono metu auginami serbentų, braškių, agrastų, aviečių uogynai. Naujai veisiamuose versliniuose uogynuose taikomos Europos Sąjungoje plėtojamos, Lietuvos agroklimatinėms sąlygoms pritaikytos ir patikslintos naujausios technologijos.
Lietuvos uogininkai užaugina geros kokybės produkciją, kuri gali sėkmingai konkuruoti su kitų šalių augintojų uogomis. Vis didesnę rinkos dalį užimanti kokybiška, geros išvaizdos lietuviška uogų produkcija įrodo, kad Lietuvos augintojai pradėjo rūpintis naujomis technologijomis bei prekiniu produkcijos paruošimu.
Vaisiai ir uogos bendroje žemės ūkio produkcijos struktūroje 1999-2002 m. sudarė vidutiniškai 0,9 proc. Si tema aktuali tuo, kad uogininkystė - daug rankų darbo reikalaujanti žemės ūkio šaka, todėl sėkminga jos plėtra padeda spręsti kaimo žmonių užimtumo problemas, o išlaidos bei jų pasiskirstymas yra vienas pagrindinių ne tik bet kurios bendrovės veiklos, bet ir ūkio veiklos planavimo ir analizės aspektų.
Šio kursinio darbo tikslas - įvertinti uogininkystės plėtros perspektyvas Lietuvoje.
Šiam tikslui pasiekti yra keliami tokie uždaviniai:
1. Ištirti vaisių ir uogų rinką Lietuvoje;
2. Apskaičiuoti uogų užauginimo ir išlaikymo kaštus bei palyginti su gautu derlium ir produkcijos pardavimais.
3. Ūkininko ūkio pelno (nuostolio) ataskaitos sudarymas.
Tyrimo objektas - uogininkystės veikla. Analizuojama žemės ūkio produkcijos -juodųjų ir raudonųjų serbentų - gamybos išlaidų priklausomybė nuo gamybos apimties.
Darbo struktūra: įvadas, I dalis - apžvelgiama literatūra uogynų klausimu, II dalis - ūkio vystymas ir plėtra, išvados, literatūra, priedai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.5 KB
Autoriusagnė
Viso autoriaus darbų32 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasFilipavičius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kastu skaiciavimas uogininkystes pletros perspektyvos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Filipavičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą