Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Tikslinės išlaidos

Tikslinės išlaidos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Teorinė dalis. Išlaidų ir kaštų samprata. Gamybos išlaidos. Gamybos išlaidų pobūdis. Išlaidų veiksniai ir išlaidų centrai. Gamybos išlaidų apskaitos dokumentai. Tikslinių išlaidų apskaita. Pirkimų apskaita. Tiesioginių gamybos išlaidų apskaita. Praktinė dalis. Trumpas organizacijos aprašymas.Įmonės tikslinės išlaidos. Išvados.

Ištrauka

Visose laisvosios rinkos šalyse labai plačiai paplitęs abejonių nekeliantis teiginys, jog apskaita yra verslo kalba. Tai, aišku, teisinga nuostata, nes neturėdami duomenų apie verslo sėkmę ar turtą, kuriuo disponuoja įmonė, tos įmonės darbuotojai paprasčiausiai negalėtų susikalbėti. Įmonės vadovai neįstengtų susišnekėti su savininkais bei kitų įmonių vadovais, pirkėjais ar tiekėjais. Juk įmonės steigimos tam, kad uždirbtų pelną ir didintų savininkų turtą, išreiškiamą pinigais.
Apskaita – tai analizė (interpretacija), klasifikacija ir finansinių operacijų registracija verslo apskaitos knygose. Apskaita, tai viena pirmųjų informacijos gavimo sistemų ūkinei – finansinei veiklai valdyti. Apskaita, tai daugybė sričių, iš jų, mokesčių skaičiavimą, finansinių ataskaitų analizę, valdymo bei finansinę apskaitą apimantis terminas. Tai standartizuotas ekonominės informacijos identifikavimo, išmatavimo, registravimo, klasifikavimo, apibendrinimo ir ataskaitų sudarymo procesas, teikiantis pagrindą tos informacijos vartotojams priimti gauta informacija paremtus sprendimus.
Apskaita atspindi kiekvieną ūkinę operaciją, duomenys apie ūkinius faktus fiksuojami, grupuojami ir apibendrinami apskaitoje taip, kad formuotųsi informaciniai rodikliai apie įmonės turtą, lėšas, jų susidarymo šaltinius, įmonės veiklos rezultatus, finansinę būklę. Ūkinės operacijos apima prekių ir kito turto pirkimą – pardavimą, paskolų ėmimą bei kreditų teikimą, paslaugų teikimą bei gavimą. Apskaita teikia informaciją apie materialinių, darbo, finansinių išteklių naudojimą įmonėje ir šia informacija aprūpina tiek įmonės vadovybę, tiek jos padalinių darbuotojus.
Taigi apskaita suteikią galimybę įvertinti įmonės finansinę padėtį tam tikrai nustatytai datai. Įmonės buhalterinės apskaitos informacija naudojasi labai įvarus ir platus vartotojų ratas. Apibendrinant, šiuos vartotojus galima suskirstyti į dvi grupes:
- Vidiniai vartotojai
- Išoriniai vartotojai
Vidiniai apskaitos informacijos vartotojai – tai visų pirma įmonės stebėtojų tarybos bei valdybos nariai, vadovybė, administracija, padalinių vadovai bei darbuotojai. Įmonės valdybos bei tarybos nariai naudodamiesi apskaitos informacija įvertina įmonės finansinę padėtį, jos veiklos perspektyvas, investicijų į įmonę efektyvumą. Įmonės administracija remdamasi apskaitos informacija priima sprendimus, planuoja, kontroliuoja ir valdo įmonės veiklą. Ji dažniausiai naudojasi valdymo apskaitos teikiama informacija.
Išoriniai apskaitos informacijos vartotojai – potencialūs savininkai (investuotojai), įmonės partneriai, finansinės institucijos (bankai, draudimo, lizingo, kompanijos), vyriausybinės kontroliuojančios organizacijos (mokesčių inspekcija, socialinio draudimo fondas, darbo inspekcija, finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba), vertybinių popierių birža, pirkėjai, tiekėjai. Bankus ir kitus kreditorius visų pirmą domina įmonės sugebėjimas laiku grąžinti paimtus kreditus bei su juo susijusias palūkanas. Mokesčių inspekcija bei kitos kontroliuojančios institucijos naudoja įmonės apskaitos informaciją įvertinant ar įmonė sumokėjo laiku visus priklausančius mokėti mokesčius.
Viena svarbiausių menedžmento apskaitoje yra kaštų kategorija. Kaštų apskaitai tenka maždaug du trečdaliai menedžmento buhalterių darbo laiko. O kaštų didžiausią dalį sudarų tikslinės išlaidos. Todėl mano darbo objektas ir yra tikslinių išlaidų apskaita.
Darbo tikslas – išanalizuoti tikslinių išlaidų teoriją ir pateikti tikslinių išlaidų apskaitos praktinį pavyzdį remiantis konkrečia įmone.
Uždaviniai:
Pateikti išlaidų ir kaštų sampratas;
Apibūdinti gamybos išlaidų rūšis;
Išsiaiškinti kokie dokumentai naudojami apskaitant išlaidas;
Išanalizuoti tikslinių išlaidų apskaitą remiantis pirkimų ir tiesioginių gamybos išlaidų straipsniais;
Išnagrinėti praktinį tikslinių išlaidų pavyzdį
Tyrimo metodai: literatūros analizė ir įmonės apskaitos analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis61.74 KB
AutoriusDarius
Viso autoriaus darbų56 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJonas Žaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tikslines islaidos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Jonas Žaptorius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą