Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita (6)

Darbo užmokesčio apskaita (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokestis. Darbo užmokesčio struktūra. Darbo užmokesčio rūšys. Pagrindinis darbo užmokestis. Papildomas darbo užmokestis. Atostoginiai ir jų apmokėjimas. Nedarbingumo pašalpos. Darbo užmokesčio sistemos. Laikinė darbo užmokesčio sistema. Vienetinė darbo užmokesčio sistema. Vidutinis darbo užmokestis. Išskaitymai iš darbo užmokesčio. Darbo užmokesčio apskaita. Praktinis uždavinys. Uždavinys. Uždavinio sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Apskaitos užuomazgos atsirado jau labai seniai dėl žmonių poreikio žinoti, ko ir kiek jie turi, kiek išleidžia ir kiek gauna pinigų. Dabartiniame pasaulyje nė viena įmonė neįsivaizduoja savo veiklos be buhalterinės apskaitos. Neveltui yra sakoma, kad apskaita yra verslo kalba. Juk įmonės vadovams svarbu, kad jų vadovaujamą įmonę lydėtų sėkmė, kad jos veikla būtų pelninga. Dabartinės konkurencijos sąlygomis neįmanoma sėkmingai plėtoti verslo be buhalterinės apskaitos pagalbos.
Nepaisat to, kad mokslininkai iki šiol nesugalvojo vieno tikslaus buhalterinės apskaitos apibrėžimo, galima buhalterinę apskaitą apibūdinti kaip ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti.
Darbo užmokesčio apskaita yra viena iš didelio kruopštumo reikalaujančių buhalterinės apskaitos sudedamųjų dalių, nes nuo jos tikslumo priklauso kiekvieno darbuotojo atlyginimas, o tuo pačiu ir jų pasitenkinimas, motyvacija ir lūkesčiai. Darbo užmokestis yra samdomųjų darbuotojų kiekybinis reliatyvios vertės matas ir dažnai tiesiogiai veikia ne tik pragyvenimo lygį, bet ir visuomeninę padėtį bei pripažinimą įmonėje ir už jos ribų. Taigi rinkos ekonomikos sąlygomis darbo apmokėjimas tampa darbdavio ir darbuotojo derybų objektu.
Iš viso to, kas buvo paminėta aukščiau apie darbo užmokesčio apskaitą, galima suformuoti problemą – darbo užmoketis atlieka materialinio ir moralinio pasitenkinimo bei skatinimo vaidmenį todėl kiekviena įmonė turi stengtis atlikti darbo užmokesčio apskaitą kuo tiksliau, kad ši problema būtų išspręsta kuo maksimaliau.
Taigi, jei yra problema, vadinas yra ir šios temos aktualumo aspektas. Kiekvienai įmonei svarbu užtikrinti tvarkingą ir tikslią darbo užmokesčio apskaitą, nes darbo užmokestis sudaro didelį lyginamąjį svorį pagamintos produkcijos bei atliktų darbų savikainoje.
Šio darbo objektas – darbo užmokesčio apskaita.
Darbo tikslas – geriau suprasti darbo užmokesčio apskaitą ir su ja susijusius skaičiavimus.
Darbo uždaviniai:
Apibrėžti darbo užmokesčio sąvoką;
Apibūdinti darbo užmokesčio struktūrą, rūšis ir sistemas
Susipažinti su darbo užmokesčio apskaičiavimu pagal skirtingas sistemas ir rūšis;
Supažindinti su vidutinio darbo užmokesčio sąvoka ir nuostatomis, kurių laikomasi jį apskaičiuojant;
Išnagrinėti kokie vykdomi išskaitymai iš darbuotojo atlyginimo;
Praktinio uždavinio pagalba susipažinti ir suprasti finansinės atskaitomybės ataskaitas.
Darbo metodika – mokslinės literatūros analizė, įvairių susijusių su darbo užmokesčio apskaita tinklalapių analizė, LR Vyriausybės ir Seimo priimtų įstatymų nagrinėjimas. Praktinio uždavinio sukūrimas, išsprendimas ir finansinės atskaitomybės ataskaitų užpildymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis80.78 KB
Autoriusvika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2011-06-13 IP: 88.118.203.91
    Orinta sako

    Sudėta sausa teorija, jokios analizės, jokio vertinimo

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Žaptorius
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą