Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės mokesčiai: UAB "Eltus"

Įmonės mokesčiai: UAB "Eltus"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – įsitikinti ar teisingai apskaičiuoti mokesčiai, atsižvelgiant į pajamų ir sąnaudų pripažinimo principo teisingą taikymą. Mokesčių sąvokos ir apibūdinimai. Mokesčių esmė. Fizinių ir juridinių asmenų mokami mokesčiai Lietuvoje. Lietuvos mokesčių sistemą sudarantys mokesčiai. UAB "Eltus" veiklos pristatymas. UAB "Eltus" įmonės mokami mokesčiai. Pelno mokestis. Garantinio fondo įmokos. Mokestis už aplinkos teršimą. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Gyventojų pajamų mokestis. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). PVM tarifai. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Kiekvienos valstybės ekonominį pagrindą sudaro biudžetas, kuris formuojamas iš surenkamų mokesčių. Mokesčiai yra nuo seniausių laikų žinomas svarbiausias valstybės finansinis šaltinis, jos gyvavimo pagrindas. Mokesčių sistema, apima visus mokesčius, kuriuos valstybė ima iš mokesčių mokėtojų į šalies bendravalstybinius fondus: nacionalinį biudžetą, specialiuosius tikslinės paskirties fondus. Mokesčių sistemą galime suprasti kaip atskirų mokesčių sutraukimą į vieną logišką koncepciją, kuri rodo jų įvairumą ir reiškia jų bendrą tikslą bei sudaro vieną darnų vienetą.
Jau ne kartą esame girdėję frazę, kad "nuo mokesčių kaip ir nuo mirties nepabėgsi". Tai patvirtina ne tik šios dienos realybė, bet ir istorinė visų valstybių raida. Valstybė ir jos formą apibrėžianti valdžia yra tautos kūrinys, tačiau pats sau kaip toks jis negali egzistuoti. Valdžia nėra gamybine ar ūkine veikla besiverčiantis subjektas ir logiškai, ji pati nėra pajėgi užtikrinti savo egzistencijos. Tam reikalingi pinigai. Ir vienas iš pagrindinių kelių yra valstybės nustatomi ir jai mokami mokesčiai. Mokesčius tiesioginius ir netiesioginius moka visi ir fiziniai ir juridiniai asmenys, tačiau natūralu, kad nei vieni nei kiti nenori lengvai atiduoti to ką teisėtai įgijo. Be abejo valstybės taikomų teisinių ir institucinių mechanizmų dėka įmanoma nustatyti kas ir kokius mokesčius privalo mokėti, tačiau jie neretai būna mokami ne laiku, mokami dalinai, nemokami visai (pvz. slepiami) ir kt. Tuomet aktualizuojasi itin svarbi valstybinio mokesčių administravimo dalis – mokesčių kontrolė. Ja siekiama užtikrinti, kad visi privalomi mokėti valstybei mokesčiai būtų surenkami laiku bei sumokami Jei mokesčiai būtų mokami savanoriškai, laiku ir visi, neabejotinai mokesčių kontrolės efektyvaus įgyvendinimo klausimai nekiltų ar net pats kontrolės institutas taptų nereikalingu. Deja situacija kitokia, pastoviai tobulinami teisės aktai (mokesčių administravimo įstatymas, atskiri mokesčių įstatymai ir poįstatyminiai teisės aktai), sąlygoja mokesčių mokėjimo ir surinkimo ypatumus. Tai įtakoja mokesčių kontrolės vykdymą ir su tuo susijusias problemas. Šios aplinkybės atskleidžia darbo aktualumą ir naujumą.
Darbo temos aktualumas – ši tema aktuali, nes būtina, kad mokesčiai būtų teisingai apskaičiuojami ir laiku mokami, kad nebūtų piktybinio jų slėpimo, įstatymų reikalavimų nevykdymo ar ignoravimo.
Tyrimo objektas – UAB "Eltus" įmonės priskaitomi ir mokami mokesčiai.
Tyrimo tikslas – įsitikinti ar teisingai apskaičiuoti mokesčiai, atsižvelgiant į pajamų ir sąnaudų pripažinimo principo teisingą taikymą, vadovaujantis tikrinamuoju laikotarpiu galiojusiais Lietuvos Respublikos mokesčius reglamentuojančiais įstatymais, poįstatyminiais aktais ir kitais paskelbtais dokumentais.
Mokesčių audito metu įvertinti mokesčių valstybei apskaičiavimo ir sumokėjimo teisingumą, pagrįstumą ir savalaikiškumą. Išanalizuoti UAB "Eltus" įmonės priskaitomų ir mokamų mokesčių apskaitą (analizę), įvertinti, patikrinti ir padaryti atitinkamas išvadas, bei pateikti priskaitomų ir mokamų mokesčių klaidas ir pasiūlymus jiems teisingai apskaičiuoti. Nustatyti klaidas bei pateikti galimus šių klaidų sprendimo būdus.
Tyrimo uždaviniai:
1. Išanalizuoti UAB "Eltus" įmonės mokamus mokesčius.
2. Patikrinti ar mokesčiai visiškai ir laiku sumokėti.
3. Patikrinti ar mokesčiai teisingai ir pilnai parodyti finansinėje ir mokestinėje ataskaitose.
4. Atskleisti įmonės mokamų mokesčių klaidas ir problemas.
5. Padaryti išvadas ir pateikti pasiūlymus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis39.58 KB
AutoriusGenovaitė
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasD. Kažukauskienė
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones mokesciai UAB Eltus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-10-26 IP: 78.63.234.182
    lietuva sako

    nelabai cia labai pasene pvm ataskaitos, ir nera lenteliu dokumentu. o siaip geras darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija / 4 Klasė/kursas
  • D. Kažukauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą