Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ūkinių operacijų fiksavimas: buhalterinių dokumentų įforminimo principai ir taisyklės

Ūkinių operacijų fiksavimas: buhalterinių dokumentų įforminimo principai ir taisyklės

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išanalizuoti kokios yra ūkinės operacijos ir apskaitos dokumentai, kaip juose fiksuojamos ūkinės operacijos, kaip šie dokumentai surašomi ir įforminami. Apskaitos dokumentai. Buhalterinės apskaitos dokumentų rekvizitai. Apskaitos dokumentams suteikiantys juridinę galia rekvizitai. Kasos knyga. Buhalterinių dokumentų tvarkymas. Bendrieji apskaitos principai. Buhalterinių dokumentų įforminimas. Ūkinių operacijų registravimas apskaitos dokumentuose. Dažniausiai pasitaikančios ūkinės operacijos ir jas lydintys pirminiai dokumentai. Dažniausiai apskaitoje pasitaikančios klaidos. Bendrasis žurnalas. Didžioji knyga. Išvados.

Ištrauka

Mano kursinio darbo tema – "Ūkinių operacijų fiksavimas; Buhalterinių dokumentų įforminimo principai ir taisyklės." Žinoma, kad apskaitos istorija siekia iki 4000 pr. m. e., kai buvo pradėta registruoti finansines ir kitas operacijas. Tuo metu įvairūs apskaitos būdai į Europą atkeliavo iš Indijos, Kinijos ir arabų šalių.
Manoma, kad apskaitos užuomazgas atsirado dar pirmykštėje santvarkoje. Tada žmonės žinodavo ko ir kiek jie turi. Atsiradus gentims, svarbesnius įvykius registruodavo ir analizuodavo genčių vadai. Tačiau bėgant laikui viskas smarkiai pasikeitė. Apskaitos reikšmė padidėjo, nes kylo pragyvenimo lygis ir tobulėjo apskaitos technologijos. Atsirado naujos ūkinės operacijos ir jas lydintys dokumentai. Taip pat atsirado taisyklės, pagal kurias reikia pildyti dokumentus.
Apskaita – ekonominės informacijos atpažinimo, matavimo ir pateikimo procesas, leidžiantis informacijos vartotojams daryti apgalvotus sprendimus.
Apskaitos svarbiausi elementai yra:
 Dokumentavimas
 Inventorizacija
 Sąskaitos
 Dvejybinis įrašas
 Įkainojimas
 Kalkuliacija
 Balansas
 Atskaitomybė
Mano darbo tikslas yra išanalizuoti kokios yra ūkinės operacijos ir apskaitos dokumentai, kaip juose fiksuojamos ūkinės operacijos, kaip šie dokumentai surašomi ir įforminami. Apskaitoje egzistuoja daug įvairiausių žurnalų, registrų, dokumentų, kurie yra pildomi pagal tam tikras taisykles ir principus. Savo darbe išnagrinėsiu kaip privalo būti pildomas Bendrasis žurnalas ir Didžioji knyga, pateiksiu pavyzdį. Taip pat pateiksiu buhalterinių dokumentų rekvizitus. Aptarsiu dažniausiai apskaitoje pasitaikančias klaidas ir kokiu būdu galima jas ištaisyti.
Ši tema yra ypač aktuali šiandienai, nes vykdoma daug įvairiausių ūkinių operacijų, kurios yra registruojamos buhalterinėse knygose ir įforminamos tam tikruose dokumentuose. Kiekviena ūkinė operacija turi būti pagrįsta tam tikro pirminio apskaitos dokumento.

Kiekvienas buhalteris privalo būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos įstatymais. Šiuose įstatymuose pateikiama informacija, pagal kokią tvarką privalo būti organizuojamas apskaitos procesas. Šiuose įstatymuose taip pat nurodomi apskaitos dokumentai ir registrai, kaip jie privalo būti saugomi. Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos įstatymuose taip pat nurodoma, kaip turi būti taisomos klaidos ir kas yra atsakingas už apskaitos organizavimą ir dokumentų išsaugojimą. Šie įstatymai yra priimti Lietuvos Respublikos Seimo.

Taigi šio darbo pagrindinis tikslas yra:
Peržiūrėti kokios yra ūkinės operacijos;
Išanalizuoti apskaitos dokumentus;
Išnagrinėti Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos įstatymus;
Aptarti apskaitos dokumentų rekvizitus;

Rašant šį darbą naudojausi įvairiais literatūros bei interneto šaltiniais. Perskaičiau keletą buhalterinės apskaitos knygų. Juose radau daug įdomių temų, kurias išnagrinėjau. Susipažinau su Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos įstatymais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis33.43 KB
Autoriuskatazyna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasR.R.
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ukiniu operaciju fiksavimas buhalteriniu dokumentu iforminimo principai ir taisykles [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • R.R.
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą