Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pirminiai apskaitos dokumentai (6)

Pirminiai apskaitos dokumentai (6)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Tikslas yra išanalizuoti kokie yra pirminiai apskaitos dokumentai, kaip jie yra surašomi ir įforminami. Apskaitos dokumentai. Pirminiai apskaitos dokumentai. Kasos pajamų orderis. Kasos išlaidų orderis. Sąskaita - faktūra. PVM sąskaita - faktūra. Internetinė bankininkystė. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Mano darbo tema – "Pirminiai apskaitos dokumentai". Žinoma, kad apskaitos istorija siekia iki 4000 pr. m. e., kai buvo pradėta registruoti finansines ir kitas operacijas. Tuo metu įvairūs apskaitos būdai į Europą atkeliavo iš Indijos, Kinijos ir arabų šalių.
Manoma, kad apskaitos užuomazgas atsirado dar pirmykštėje santvarkoje. Tada žmonės žinodavo ko ir kiek jie turi. Bėgant laikui apskaitos reikšmė padidėjo, nes kylo pragyvenimo lygis ir tobulėjo apskaitos technologijos. Atsirado naujos ūkinės operacijos ir jas lydintys dokumentai. Taip pat atsirado taisyklės, pagal kurias reikia pildyti dokumentus.
Apskaita – ekonominės informacijos atpažinimo, matavimo ir pateikimo procesas, leidžiantis informacijos vartotojams daryti apgalvotus sprendimus.
Mano darbo tikslas yra išanalizuoti kokie yra pirminiai apskaitos dokumentai, kaip jie yra surašomi ir įforminami. Apskaitoje egzistuoja daug įvairiausių žurnalų, registrų, dokumentų, kurie yra pildomi pagal tam tikras taisykles ir principus. Savo darbe išnagrinėsiu kaip privalo būti pildomi kasos pajamų orederiai, sąskaitos faktūros, kasos išlaidų orderiai ir PVM sąskaitos faktūros. Taip pat aprašysiu šių dokumentų rekvizitus.
Ši tema yra ypač aktuali šiandienai, nes vykdoma daug įvairiausių ūkinių operacijų, kurios yra registruojamos buhalterinėse knygose ir įforminamos tam tikruose dokumentuose. Kiekviena ūkinė operacija turi būti pagrįsta tam tikro pirminio apskaitos dokumento.
Kiekvienas buhalteris privalo būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos įstatymu. Šiame įstatyme pateikiama informacija, pagal kokią tvarką privalo būti organizuojamas apskaitos procesas. Šiame įstatyme taip pat nurodomi apskaitos dokumentai ir registrai, kaip jie privalo būti saugomi.

Šio darbo uždaviniai:
Išanalizuoti, kokie yra pirminiai apskaitos dokumentai;
Aptarti pirminių apskaitos dokumentų rekvizitus;
Išanalizuoti pirminių apskaitos dokumentų pildymą;
Pateikti pirminių apskaitos dokumentų pavyzdžius;
Ši tema yra ypač aktuali šiandienai, nes vykdoma daug įvairiausių ūkinių operacijų, kurios yra registruojamos buhalterinėse knygose ir įforminamos tam tikruose dokumentuose. Kiekviena ūkinė operacija turi būti pagrįsta tam tikro pirminio apskaitos dokumento.
Rašant šį darbą naudojausi įvairiais literatūros bei interneto šaltiniais. Perskaičiau keletą buhalterinės apskaitos knygų. Juose radau daug įdomių temų, kurias išnagrinėjau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis47.27 KB
Autoriuskatazyna
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasL. L.
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirminiai apskaitos dokumentai (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • L. L.
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą