Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto apskaita (5)

Ilgalaikio turto apskaita (5)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Ilgalaikis nematerialus įmonės turtas. Ilgalaikis materialus įmonės turtas. Finansinis turtas. Kitas ilgalaikis turtas. Ilgalaikio materialaus turto įsigijimo apskaita. Ilgalaikio materialaus turto nusidėvėjimas (amortizacija). Ilgalaikio materialiojo turto perleidimas. Ilgalaikio materialiojo turto nurašymas ir likvidavimas.

Ištrauka

12-ajame Verslo apskaitos standarte, Pelno mokesčio įstatyme bei kituose norminiuose dokumentuose ilgalaikį materialųjį turtą apibūdina kaip materialųjį turtą, kuris teikia įmonei ekonominės naudos, naudojamas ilgiau kaip vienerius metus ir kurio įsigijimo (pasigaminimo) savikaina yra ne mažesnė už įmonės nusistatytą minimalią ilgalaikio materioliojo turto vertę.

Balanse, ilgalaikio turto skyriuje, atvaizduojamas nematerialusis, materialusis, finansinis ir kitas turtas, kuris atitinka ilgalaikio turto apibrėžimą.

Nematerialus turtas –nepiniginis, neturintis materialios formos turtas, kuris naudojamas produkcijai gaminti, paslaugoms teikti, veiklai vykdyti, arba jis nuomojamas tretiesiems asmenims ilgiau nei nei vienierius finansinius metus. Nematerialus turtas balanse atvaizduojamas likutine verte. Likutinė vertė apskaičiuojama iš įsigijimo savikainos atėmus sukauptą amortizaciją ir turto vertės sumažėjimus. Nematerialusis turtas amortizuojamas taikant tiesiogiai proporcingą (tiesinį) amortizacijos apskaičiavimo metodą, kur nematerialiojo turto likvidacinė vertė turi būti laikoma lygi nuliui, išskyrus tuos atvejus, kai trečiasis asmuo įsipareigoja nupirkti turtą jo naudingo tarnavimo laiko pabaigoje arba yra aktyvioji to turto rinka, kurioje bus galima perleist tvarką ir pagal kurią galima nustatyti likvidacinę vertę.
Nematerialiojo turto – plėtros darbų, patentų, licencijų, programinės įrangos ir kito nematerialiojo apskaitos reikalavimus nustato 13 VAS "Nematerialusis turtas". Prestižo apskaitos reikalavimus nustato 14 VAS "Verslo jungimai". Nemateriolo turto nuvertėjimo (nuostolio dėl vertės sumažėjimo) apskaitą reglamentuoja 23 VAS "Turto nuvertėjimas".

A.I.1. Plėtros darbai – tyrimų rezultatų ar kitų žinių taikymas planuojant arba kuriant naujus ar iš esmės pagerintus produkktus (medžiagas, įrengimus, gaminius, procesus, sistemas ar paslaugas) prieš pradedant komercinę jų gamybą ar naudojimą. Kuriant turtą pačioje įmonėje, išlaidos turi būti suskirstytos į tyrimų ir plėtros išlaidas. Naujo nematerialiojo tuto kūrimo – plėtros išlaidoms, galima priskirti pavyzdžių ir modelių projektavimą, konstravimą, išbandymą prieš pradedant masiškai gaminti ar naudoti, instrumentų, įrankių pavyzdžių, formų ar tspaudų projektavimą remiantis naujomis technologijomis, bandomąjį įrangos, pasirinktų najų technologijų projektavimą, konstravimą ir eksploatavimą. Naujo nematerialiojo turto kūrimo – tyrimo išlaidos apima veiklą siekiant naujų mokslo ar techninių žinių. Tai gali būti naujų žinių įsigijimas, jų įvertinimas, pritaikymas ir pan. Tyrimo išlaidos pripažystamos sąnaudomis tą laikotarpį, kuriuo jos susidaro, ir parodomos pelno (nuostolio) ataskaitos sąnaudų dalyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis36.7 KB
AutoriusReda
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGerikienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaita (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Gerikienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą