Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pirminiai apskaitos dokumentai (7)

Pirminiai apskaitos dokumentai (7)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Apskaitos dokumentų paskirtis ir rekvizitai. Apskaitos dokumentų skirstymas. Specialieji apskaitos dokumentai. Pavyzdinės (patvirtintos) formos dokumentai. Laisvos formos apskaitos dokumentai. Dokumentų taisymas ir tvarkymas. Piniginio turto inventorizacija. Pirminių apskaitos dokumentų saugojimas. Išvados.

Ištrauka

Viena aktualiausių problemų, kankinančių nūdienos vadovus, yra sėkmingas įmonės apskaitos dokumentų valdymas. Be tikslaus ūkinių operacijų dokumentavimo - neįmanoma teisinga buhalterinė apskaita. Todėl, visos ūkinės operacijos turi būti užfiksuotos pirminiuose apskaitos dokumentuose. Visi įmonės dokumentai turi būti parengti, įforminti, tvarkomi ir vedami į apskaitą pagal Lietuvos Respublikos Buhalterinės apskaitos Įstatymą.
Pirminiams apskaitos dokumentams svarbus teisingumas, kadangi tai pirminis buhalterinės apskaitos etapas. Svarbu vesti tikslią ir teisingą dokumentų apskaitą, nes tai palengvina mūsų kasdienius rūpesčius tiek vadovo tiek ir įmonės darbuotojų.

Apskaitos dokumentai yra buhalterinių įrašų pagrindas, be dokumento negali būti apskaitoma jokia ūkinė operacija. Tai ne tik pradinis buhalterinės apskaitos etapas, bet ir informacijos šaltinis, parodantis įmonės valdomą turtą, kapitalą, įsipareigojimus, pajamas ir sąnaudas. Todėl, įvykdžius bet kokią ūkinę operaciją, būtina surašyti atitinkamą apskaitos dokumentą ir jame trumpai apibūdinti atliktą operaciją (įvykį), tiek tvarkant apskaitą dvejybine, tiek ir paprastąja apskaitos sistema.
Įmonėse kasdien surašoma nuo kelių dešimčių iki keliolikos tūkstančių įvairių ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių. "Ūkine operacija – ūkio subjekto veikla, keičianti turto ir (arba) nuosavo kapitalo bei įsipareigojimų dydį ir (arba) struktūrą." Kitaip tariant, tai ūkinis faktas, įvykęs dėl sąmoningos savininko ar kitų darbuotojų veiklos. O "ūkinis įvykis – nuo ūkio subjekto nepriklausantis faktas, keičiantis turto ir (arba) nuosavo kapitalo bei įsipareigojimų dydį ir (arba) struktūrą." Tai gali būti faktas, įvykęs dėl stichinės nelaimės (uragano) ar kitų priežasčių (pavyzdžiui gaisro), kurioms neturi įtakos nei savininkai, nei kiti įmonės darbuotojai.
Apskaitos dokumentai ne tik parodo kaip įmonėje vyksta pagrindiniai procesai, bet ir ar įmonė tinkamai laikosi buhalterinės apskaitos įstatymo, vykdo Vyriausybės nutarimus, įsakymus, instrukcijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.09 KB
AutoriusGALIUX
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Baltrūnienė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirminiai apskaitos dokumentai (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • R. Baltrūnienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą