Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Bendrieji apskaitos principai (7)

Bendrieji apskaitos principai (7)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji apskaitos principai. Įmonės principas. Įmonės tęsiamos veiklos principas. Periodiškumo principas. Apskaitos pastovumo principas. Atsargumo (apdairumo) principas. Piniginio įkainojimo principas. Kaupimo principas. Palyginimo principas. Išvados.

Ištrauka

Buhalterinė apskaita – ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti.
Bendrieji apskaitos principai (BAP) yra konceptualių teiginių, sudarančių finansinės apskaitos pagrindą, visuma; fundamentalios aksiomos, apibrėžiančios pačią apskaitos esmę rinkos sąlygomis
Laikomi bendraisiais dėl dviejų svarbiausių priežasčių:
pripažinti ir dėl to turi beveik įstatymo galią, nors gali būti ir nepatvirtinti jokiais vyriausybiniais potvarkiais. Dažniausiai juos formuluoja ir skelbia visuomeninės profesionalių apskaitininkų organizacijos
kad jais vadovaujasi, vesdami apskaitą ir rengdami finansinę atskaitomybe, visose srityse (pramonėje, statyboje, žemės ūkyje, prekyboje ar kitur) dirbantys apskaitos darbuotojai.
Darbo tikslas: išanalizuoti buhalterinės apskaitos principus ir uždavinius
Darbo uždaviniai:
išsiaiškinti bendruosius apskaitos principus
apibūdinti visus apskaitos principus

Siekiant užtikrinti, kad visi suinteresuotieji asmenys, susipažindami su finansinės atskaitomybės duomenimis, būtų tikri, kad šiuos duomenis supranta taip, kaip juos traktavo atskaitomybės rengėjai, Tarptautiniuose apskaitos standartuose, Europos Sąjungos direktyvose, reglamentuojančiose buhalterinės apskaitos vedimą ir finansinės apskaitos parengimą, taip pat analogiškuose nacionaliniuose reglamentuose formuluojami Bendrieji apskaitos principai ( BAP) - taisyklės, kuriomis vadovaujamasi rengiant finansinę atskaitomybę. Nors minėtuose norminiuose aktuose šie principai kartais traktuojami šiek tiek skirtingai, vis dėlto iš esmės jie deklaruoja vienodas finansinės apskaitos vedimo ir atitinkamos atskaitomybės parengimo normas.
Bendrųjų apskaitos principų fenomenas ekonomikoje tikrai vertas gilesnės analizės, nes jų nesuprantančiam verslininkui finansinės atskaitomybės, kaip ir bendrosios finansinės apskaitos, informacija- tik atsitiktinių skaičių rinkinys. Bent apytikriai suprasti bendrųjų apskaitos principų nuostatas turėtų ir šiaip kiekvienas žmogus, nors šiek tiek susijęs su ekonomika. Kitaip galima suklysti netgi renkantis banką nors ir nedidelėms santaupoms laikyti. Auditoriai kaip tik daro išvadą, ar metinė finansinė atskaitomybė atitinka bendruosius apskaitos principus, ar ne. Kiekvieno žmogaus valia pasirinkti, į kokį verslą investuoti savo santaupas. Juolab kad rinkos taisyklė: " didesnė rizika- didesnis pelnas" skirtingų pažiūrų žmones skatina daryti nevienodus sprendimus. Buhalteriai neturi patarinėti, kam ir kur investuoti savo turtą, jų pareiga- verslo dalyviams suteikti reikiamą informaciją, kuri leistų jiems patiems apsispręsti.
Suvokti bendrųjų apskaitos principų prasmę geriausiai padeda jų pavadinimo vertimas iš anglų kalbos, kuri laikoma vienintele oficialia Tarptautinių apskaitos standartų komiteto, taip pat ir pačių standartų, kalba, juo labiau kad ne pažodžiui išversto šio termino lietuviškas variantas nevisiškai tiksliai atspindi bendrųjų principų prasmę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis19.9 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJonas Petrauskas
Švietimo institucijaG. Stulpinienės vadybos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendrieji apskaitos principai (7) [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • G. Stulpinienės vadybos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Jonas Petrauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą