Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Inventorizacija ir jos pravedimo tvarka

Inventorizacija ir jos pravedimo tvarka

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas išsiaiškinti inventorizacijos esmę, svarbą ir jos atlikimo tvarką. Siekiant užsibrėžto tikslo darbe yra analizuojama: kas tai yra inventorizacija, jos atlikimo tikslai, reikalingumas. Inventorizacijos esmė ir tikslai. Inventorizacijos rūšys pagal apimtis ir dažnumą. Inventorizacijos atsakomybė ir organizavimas. Pasirengimo inventorizacijai darbai. Inventorizuojami objektai. Ilgalaikis materialusis turtas. Ilgalaikis nematerialusis turtas, vertybiniai popieriai ir skolos. Žaliavos, medžiagos, prekės, pagaminta produkcija, grynieji pinigai ir kitos. Materialios vertybės. Nebaigta gamyba, nebaigta statyba ir nebaigti remonto darbai. Inventorizacijos rezultatų įforminimas. UAB "HT" prekių inventorizacija. Išvados ir pasiūlymai. Priedas.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos įmonių finansinės atskaitomybės įstatymas įpareigoja privačius juridinius asmenis atlikti inventorizaciją. Įstatymo 15 straipsnyje sakoma: "kad apskaitos duomenys turi būti pagrindžiami turto ir įsipareigojimų inventorizavimo duomenimis". Inventorizacijos atlikimo tvarką, jos rezultatų įforminimą ir inventorizacijos dokumentų saugojimą nusako Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas 2008 m. balandžio 17 d. Nr. 370 "Dėl inventorizacijos taisyklių patvirtinimo".
Vienas iš inventorizacijos tikslų yra apsaugoti įmonės savininkų ir kreditorių interesus. Tačiau tai naudinga ir pačiai įmonei. Ji privalo žinoti, kiek turto ir įsipareigojimų turi ir kokia jų būklė. Inventorizacija ypač turi būti suinteresuoti ūkio subjektų vadovai. Tinkamas inventorizacijos atlikimas reikalingas ne tik kaip finansinėje atskaitomybėje pateikiamos informacijos patikimumo garantas. Ji didelę svarbą turi vidinei kontrolei, materialiai atsakingų asmenų darbui įvertinti bei patikrinti ar nėra vagysčių, grobstymų.
Turto išsaugojimo ir naudojimo užtikrinimu rūpinasi ne vien tik savininkas ar samdytas įmonės vadovas, bet tam tikslui yra sukurta daugybė kontrolės sistemų. Tai - Valstybinė mokesčių inspekcija ir jos skyriai, Valstybinė bei vietos savivaldybių kontrolės tarnyba, Vidaus reikalų sistemos tarnyba, Valstybinė saugumo tarnyba ir kitos kontrolės sistemos. Visos valstybinės kontroliuojančios inspekcijos, kontroliuodamos įmonių turto natūroje būvimą ir jo naudojimo tikslingumą, tuo pačiu tikrina kaip yra mokami mokesčiai ir taip kovoja su šešėline ekonomika. Jeigu prieš mokestinių metų pabaigą neatliekama inventorizacija, gali būti neteisingai apskaičiuotas pelno mokestis.
Šio darbo tikslas išsiaiškinti inventorizacijos esmę, svarbą ir jos atlikimo tvarką. Siekiant užsibrėžto tikslo darbe yra analizuojama: kas tai yra inventorizacija, jos atlikimo tikslai, reikalingumas. Kokioms įmonėms yra privaloma inventorizacija, o kokioms tik rekomenduojama. Kada privaloma atlikti ištisinę inventorizaciją, kokios būna inventorizacijos pagal apimtį ar pobūdį. Kokie objektai turi būti inventorizuojami, kuo išsiskiria skirtingų objektų inventorizacija ir įforminimas. Darbe nagrinėjamas visas inventorizacijos procesas, pradedant jos pasirengimu, organizavimu, atlikimu ir inventorizacijos rezultatų įforminimu. Taip pat yra apžvelgiama, kas atsakingas už inventorizacijos organizavimą, atlikimą, dokumentų tvarkymą, priimamų rezultatų įregistravimą. Ar yra taikomos kokios baudos už inventorizacijos neatlikimą ir netinkamą jos įforminimą?
Praktinėje dalyje pateikiama ir analizuojama UAB "HT" prekių inventorizacija, kai keičiasi materialiai atsakingas asmuo – sandėlininkas. Įmonė užsiima baldų furnitūros prekyba. Bus tikrinamos prekės skirtos perparduoti, esančios sandėlyje Nr.2. Teorinės žinios pritaikomos praktiniame pavyzdyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis38.94 KB
AutoriusAudrone
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR.Raudeliūnienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Inventorizacija ir jos pravedimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • R.Raudeliūnienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą