Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita (7)

Darbo užmokesčio apskaita (7)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – pateikti darbo užmokesčio apskaitos organizavimo sampratą bei pavyzdį, kaip tokia apskaita atliekama įmonėje. Darbo užmokesčio sąvoka ir reglamentavimas. Darbo užmokesčio struktūra bei rūšys. Pagrindinis darbo užmokestis. Papildomas darbo užmokestis. Darbo užmokesčio sistemos. Laikinė darbo užmokesčio sistema. Vienetinė darbo užmokesčio sistema. Išskaitymai iš darbo užmokesčio. Praktinė dalis. Darbo užmokesčio apskaitos dokumentai Uždavinys. Uždavinio sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Kaip ekonominė kategorija darbo užmokestis išreiškia santykius tarp kapitalisto ir samdinio dėl pastarojo darbo jėgos įvertinimo ir apmokėjimo.
Darbo užmokestis yra darbo jėgos vertės piniginė išraiška arba jos kaina. Šiuos veiksnius reikia labai gerai išanalizuoti, kad darbo užmokestis būtų teisingai apskaičiuojamas. Šių dienų pavyzdžiai rodo, kad universitetinis išsilavinimas, aukšta kvalifikacija, darbo stažas įmonėje ir kiti panašūs veiksniai yra svarbiausia sąlyga gauti aukštesnį darbo užmokestį.
Ši mano pasirinkta tema apie darbo apmokėjimą yra aktuali ne tik man, bet ji turėtų būti aktuali ir kiekvienam dirbančiajam ar besiruošiančiam dirbti asmeniui, nes darbo apmokėjimas yra orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo apmokėjimas, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes. Darbo užmokestis yra pagrindinis veiksnys, skatinantis kiekvienos šalies įmonių personalą našiai ir pelningai dirbti.
Darbo užmokesčio apskaita – tai sunkus, didelio kruopštumo reikalaujantis darbas.
Darbo užmokestis atlieka materialinio ir moralinio pasitenkinimo bei skatinimo vaidmenį, todėl kiekviena įmonė turi stengtis atlikti darbo užmokesčio apskaitą kuo tiksliau, kad ši problema būtų išspręsta kuo maksimaliau.
Šio darbo tikslas – naudojantis universitete "Apskaitos" paskaitų bei literatūros analizės metu įgytomis žiniomis pateikti darbo užmokesčio apskaitos organizavimo sampratą bei pavyzdį, kaip tokia apskaita atliekama įmonėje.
Šio tikslo įgyvendinimui yra keliami pastarieji uždaviniai:
1. Pateikti darbo užmokesčio sąvokos suvokimą bei reglamentavimą;
2. Aptarti darbo užmokesčio struktūrą bei rūšis;
3. Išsiaiškinti darbo užmokesčio sistemas;
4. Pateikti galimus išskaičiavimus iš priskaičiuoto darbo užmokesčio;
5. Išspręsti sudarytą uždavinį bei pateikti pagrindinius su darbo užmokesčio apskaita susijusius dokumentų, ataskaitų pildymo pavyzdžius.

Darbo metodika – mokslinės literatūros analizė, įvairių susijusių su darbo užmokesčio apskaita tinklalapių analizė. Praktinio uždavinio sukūrimas ir išsprendimas ir finansinės atskaitomybės ataskaitų užpildymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis65.39 KB
AutoriusBrashke
Viso autoriaus darbų24 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽaptorius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Žaptorius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+3
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą