Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Darbo užmokesčio apskaita: IĮ "Smagratis"

Darbo užmokesčio apskaita: IĮ "Smagratis"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Finansinės apskaios kursinis darbas. Santrauka. Įvadas. Darbo objekto ir informacijos šaltinių apžvalga. Darbo užmokesčio apskaita. Darbo užmokesčio sąvoka ir reglamentavimas. Darbo užmokesčio struktūra bei rūšys. Pagrindinis darbo užmokestis. Papildomas darbo užmokestis. Minimalioji mėnesinė alga (MMA), minimalusis valandinis atlygis (MVA). Darbo užmokesčio sistemos. Laikinė darbo užmokesčio sistema. Laikinės darbo užmokesčio sistemos. Vienetinė darbo užmokesčio sistema. Vienetinės darbo užmokesčio sistemos. Išskaitymai iš darbo užmokesčio. Gyventojų pajamų mokestis ir NPD. Valstybinis socialinis draudimas. Garantinis fondas. Kiti išskaitymai. IĮ "Smagratis" darbo užmokesčio apskaita. IĮ "Smagratis". IĮ "Smagratis" pildomi dokumentai. IĮ "Smagratis" rugsėjo mėnesio darbo užmokesčio apskaičiavimas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas. Darbo užmokesčio apskaita – tai sunkus, didelio kruopštumo reikalaujantis darbas.
Kaip ekonominė kategorija darbo užmokestis išreiškia santykius tarp kapitalisto ir samdinio dėl pastarojo darbo jėgos įvertinimo ir apmokėjimo.
Darbo užmokestis yra darbo jėgos vertės piniginė išraiška arba jos kaina. Šiuos veiksnius reikia labai gerai išanalizuoti, kad darbo užmokestis būtų teisingai apskaičiuojamas. Šių dienų pavyzdžiai rodo, kad universitetinis išsilavinimas, aukšta kvalifikacija, darbo stažas įmonėje ir kiti panašūs veiksniai yra svarbiausia sąlyga gauti aukštesnį darbo užmokestį.
Mano pasirinkta tema apie darbo apmokėjimą yra aktuali ne tik man, bet ji turėtų būti aktuali ir kiekvienam dirbančiajam ar besiruošiančiam dirbti asmeniui, nes darbo apmokėjimas yra orientuojamas į socialinę partnerystę darbe, kai svarbus ne tik darbo apmokėjimas, bet ir jo organizavimas tokiu lygiu, kuris užtikrintų darbuotojo ir jo šeimos gyvybines reikmes. Darbo užmokestis yra pagrindinis veiksnys, skatinantis kiekvienos šalies įmonių personalą našiai ir pelningai dirbti.
Darbo užmokestis atlieka materialinio ir moralinio pasitenkinimo bei skatinimo vaidmenį, todėl kiekviena įmonė turi stengtis atlikti darbo užmokesčio apskaitą kuo tiksliau, kad ši problema būtų išspręsta kuo maksimaliau
Darbo užmokesčio apskaičiavimas, taip pat su juo susijusių įmonės sąnaudų ir įsiskolinimų darbuotojams apskaita – vienas sudėtingiausių buhalterinės apskaitos barų. Tai lemia daugelis priežasčių. Pirmiausia visuomet lengviau apskaičiuoti apčiuopiamus dalykus pavyzdžiui atsargas. Darbo užmokestis materializuojasi tik tuomet, kai išmokamas darbuotojams. Kai jis apskaičiuojamas ir įskaitomas į sąnaudas, tuomet mažėja įmonės turtas, nes didėja įmonės įsiskolinimas darbuotojams, kuriems apskaičiuojamas darbo užmokestis. Darbo užmkesčio ūkinės operacijos labai paplitusios, nes be darbo nesukuriama jokia prekė.

Darbo objektas. Darbo užmokesčio apskaita, su ja susijusios literatūros analizė ir uždavinio sprendimas.

Darbo tikslas. literatūros analizės metu įgytomis žiniomis pateikti darbo užmokesčio apskaitos organizavimo sampratą bei išnagrinėti IĮ "Smagratis" darbo užmokesčio apskaitą.Uždaviniai:
1. Pateikti darbo užmokesčio sąvokos suvokimą;
2. Aptarti darbo užmokesčio struktūrą bei rūšis;
3. Išsiaiškinti darbo užmokesčio sistemas;
4. Aptarti išskaitas iš darbo užmokesčio;
5. Pateikti IĮ "Smagratis" rugsėjo mėnesio darbo užmokesčio apskaičiavimą bei užpildyti pagrindinius su darbo užmokesčio apskaita susijusius dokumentus;

Darbo metodika – mokslinės literatūros analizė, įvairių susijusių su darbo užmokesčio apskaita tinklalapių analizė. IĮ "Smagratis" darbo užmokesčio nagrinėjimas, apskaičiavimas ir finansinės atskaitomybės ataskaitų užpildymas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.93 KB
AutoriusJustė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą