Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Buhalterinės apskaitos organizavimas: UAB "Svealita"

Buhalterinės apskaitos organizavimas: UAB "Svealita"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Įmonės aprašymas. Apskaitos organizavimas UAB "Svealita". Įmonės buhalterija. Buhalterio pareigos ir atsakomybė. Apskaitos dokumentai, jų rekvizitai ir jų juridinė galia. Apskaitos registrai. Piniginio turto apskaitos operacijos. Piniginio turto esmė. Kasos operacijų apskaita. Registrų žurnalas. Turto apskaitos operacijos. Turto esmė ir rūšys. Ilgalaikio materialiojo turto apskaita.Ilgalaikio nematerialiojo turto apskaita. Darbo apmokėjimo apskaitos operacijos. Darbo apmokėjimo principai. Darbo laiko apskaita. Valstybinis socialinis draudimas. Išskaitymai iš darbo užmokesčio. Darbo užmokesčio žiniaraštis. Sąnaudų apskaitos operacijos. Sąnaudų pripažinimas ir grupavimas apskaitoje. Nuosavo kapitalo apskaitos operacijos. Nuosavo kapitalo esmė ir sudėtis. Kapitalo apskaita. Pelno (nuostolio) apskaitos operacijos. Uždirbto pelno apskaičiavimas. Finansinės ir mokesčių apskaitos suderinimas. Apmokestinamojo pelno apskaičiavimas. Finansinė atskaitomybė. Buhalterinės apskaitos procedūros metams pasibaigus. Finansinės atskaitomybės sudarymo reikalavimai. Finansinės atskaitomybės ir ataskaitų apibūdinimai. Išvados.

Ištrauka

Racionalus apskaitos organizavimas yra toks, kai gaunama geros kokybės informacija, kuri operatyviai pateikiama ir ja patenkinti išoriniai ir vidiniai vartotojai. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje, vadinasi, numatyti ir nustatyti naudojamų dokumentų rūšis, turinį ir įforminimo tvarką, dokumentų apyvartą, inventorizacijų atlikimo terminus, sintetinių ir analitinių sąskaitų sistemą, buhalterijos organizacinę struktūra, funkcijų ir įgaliojimų paskirstymą darbuotojams, visų apskaitos procedūrų tikslus, terminus, informacijos vartotojus ir jų adresus. Racionaliai organizuoti apskaitą įmonėje galima tik laikantis tam tikrų svarbių sąlygų:
• Nuolat ir visapusiškai studijuojant galiojančius įstatymus ir norminius aktus apskaitos klausymais. Kiekvienas apskaitos darbuotojas turi gerai išmanyti apskaitos standartus, direktyvas, nuostatus bei kitą apskaitos norminę medžiaga. Lietuvos Respublikos Vyriausybės išleisti poįstatiminiai aktai yra privalomi visiems apskaitos darbuotojams.
• Būti susipažinusiems su įmonės veikla ir jos specifika. Tai svarbu todėl, kad nuo įmonės rūšies, jos dydžio, veiklos pobūdžio iš esmės priklauso visa apskaitos organizavimo sistema. Priklausomai nuo įmonės valdymo struktūros ir gamybos technologijos nustatomos ir pirminių dokumentų duomenų gavimo procedūros, ataskaitinių rodiklių sistema ir kt.
• Turi būti nustatyta reikiama informacija ir jos naudotojai. Nustatant apskaitos informacijos apimtį, struktūrą ir jos pateikimo vidiniams ir išoriniams vartotojams terminus, būtina vadovautis reikiamais poreikiais, neleisti, kad būtų pateikiama nereikalinga ir nenaudinga informacija bei sudarinėjama nereikalinga atskaitomybė.
Sprendžiant problemas dėl apskaitos formos, reikia objektyviai įvertinti esamą apskaitos būklę, apskaitos kompiuterizavimo lygį, įmonės dydį, veiklos pobūdį, valdymo struktūrą bei daugelį kitų veiksnių. Rinkos ekonomikos sąlygomis įmonė savarankiškai pasirenka vidinę apskaitos sistemą. Tačiau labai svarbu, kad ji būtų tvarkoma racionaliai bei teiktų objektyvią ir naudingą informaciją.
Ataskaitos objektas – UAB ˝SVEALITA˝.
Ataskaitos tikslas – stebėti ir vykdyti UAB ˝SVEALITA˝ buhalterinę apskaitą.
Pagrindiniai ataskaitos uždaviniai:
1. Pateikti UAB ˝SVEALITA˝ aprašymą.
2. Aprašyti UAB ˝SVEALITA˝ buhalterija, buhalterio pareigas ir atsakomybę, dokumentų apskaitą ir jų juridinę galia.
3. Aprašyti, įmonės buhalterio paskirtas man atlikti, buhalterijos operacijas (su buhalterio pagalba).
4. Pateikti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis41.84 KB
Autoriusroberta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasM. Gedvilienė
Švietimo institucijaŠiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Buhalterines apskaitos organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • M. Gedvilienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą