Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargų apskaita (4)

Atsargų apskaita (4)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Atsargų apžvalga. Atsargų klasifikavimas, bei dokumentavimas. Atsargų grupės apskaitoje. Atsargų reikšmė. Atsargų įvertinimas. Atsargų analizė. Atsargų įsigijimas. Atsargų įkainojimas. Atsargų sunaudojimas. Atsargų nurašymas. Išvados.

Ištrauka

Temos aktualumas ir naujumas. Rinkos sąlygomis išskirtinis dėmesys skiriamas valdymo problemoms spręsti. Tam yra būtina patikima atsargų apskaita ir tinkama informacija kaip tai padaryti. Atsargomis laikomos įmonės žinioje esančios vertybės – trumpalaikis turtas, - kurios skirtos parduoti įprasta tvarka arba sunaudoti teikiant paslaugas ar gaminant parduotinas prekes ir kurios vieną kartą dalyvauja gamybos ir aptarnavimo procese ir yra iš karto sunaudojamos įmonės veikloje uždirbant pajamas.
Kaip pastebima, prekių ir žaliavų kainos nuolat keičiasi kintant rinkos sąlygoms. Vienos ir tos pačios prekės gali būti perkamos skirtingomis kainomis vienu metu. Įmonė dažniausiai nežino, kiek pati sumokėjo už vieną ar kitą parduotą prekę. Todėl svarbus įmonės uždavinys - kiek įmanoma tiksliau nustatyti parduotų prekių savikainą ir sandėlyje likusių prekių vertę. Tam reikia nustatyti, kokia tvarka buvo parduotos tos skirtingų kainų prekės, o priklausomai nuo įmonės veikos pobūdžio ir nuo turimų atsargų specifikacijos yra nustatomas atsargų apskaitos metodas. Dažnai yra tiesiog neįmanoma tiksliai nustatyti, už kiek buvo nupirkta per ataskaitinį laikotarpį parduota prekė. Todėl prekių judėjimo sąvoka reiškia fizinį prekių judėjimą įmonės veiklos metu, o sąvoka kainos judėjimas prekių įsigijimo išlaidų priskyrimą ataskaitinio laikotarpio metu parduotų prekių savikainai arba sandėlyje likusių atsargų vertei.
Atsargos yra svarbus finansinių ataskaitų rodiklis. Reikia žinoti, kad yra svarbūs šie dalykai: parduotų prekių kaštų palyginimas su pajamomis bei teisingas atsargų įkainojimas sąskaitų balanso lentelėje. Tam, kad visa tai padaryti teisingai, reikia tam tikrų apskaitos žinių, įgūdžių ir pasiruošimo. Gamybinės ir prekybinės įmonės neturėdamos atsargų, negalėtų vykdyti savo veiklos. Tai taip pat būdinga ir paslaugas teikiančioms įmonėms. Nors jų teikiamas produktas neturi materialaus ir apčiuopiamo pagrindo arba turi iš dalies, neturėdamos materialių atsargų pavyzdžiui tokių, kaip darbo priemonių, paslaugų įmonės negalėtų vykdyti savo veiklos. Visa tai įrodo, kad verslo proceso dalyviams atsargų ir jų apskaitos tema yra ir bus svarbi.
Pasirinkta kursinio tema yra viena iš aktualiausių finansinės apskaitos temų, nes atsargos yra viena iš pagrindinių ir daugeliui svarbiausių trumpalaikio turto rūšių, kurios tiesiogiai dalyvauja uždirbant pajamas, o svarbiausias informacijos šaltinis apie įmonės žinioje esančias atsargas ir yra finansinės apskaitos formuojama informacija.
Atsargų apskaitos temos aktualumas teoriniu požiūriu labai plačiai aptarinėjamas nacionalinių ir tarptautinių finansinės apskaitos reglamentų. Taip pat šio darbo tema yra plačiai analizuojama periodiniuose apskaitos leidiniuose, todėl šio kursinio darbo tikslas yra kiek įmanoma plačiau išnagrinėti atsargų apskaitos ypatumus, remiantis naujausiais duomenimis.
Tyrimo problema: atsargų įsigijimo apskaitos problemos yra labai aktualios, nes netiksliai nustačius atsargų vertę, neįmanoma žinoti kokia iš tiesų yra įmonės turto vertė. Kadangi atsargų vertė lemia pelno mokesčių, privalomų mokėti valstybei, dydį, teisingu šio turto įvertinimu yra suinteresuotos ir valstybinės mokesčių inspekcijos.
Tyrimo objektas: atsargų apskaita.
Darbo tikslas: pateikti informaciją , kas tai yra atsargos, kaip jos skirstomos ir įkainojamos, kokį vaidmenį atsargos atlieka įmonės veikloje, kokia jų apskaita ir atskaitomybė įmonėje.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti atsargų sąvoką;
2. Išsiaiškinti pagrindines atsargų grupes;
3. Supažindinti su atsargų įkainojimo metodais ir susiduriamomis problemomis;
4. Išanalizuoti atsargų apskaitos būdus;
5. Išnagrinėti atsargų apskaitą konkrečiose įmonėse
6. Pateikti pasiūlymus kaip būtų galima patobulinti atsargų apskaitos metodiką.
Tyrimo metodai: Iškeltoms problemoms ir uždaviniams tirti ir rezultatams gauti naudoti šie metodai: ekonominės literatūros, mokslo darbų, apskaitos standartų analizė, loginė analizė, palyginimas, sisteminimas ir svarbiausių prioritetinių sričių išskyrimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis160.68 KB
AutoriusRitaO
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Lakis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Atsargu apskaita (4) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Lakis
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą