Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Pajamų ir sąnaudų apskaita įmonėje

Pajamų ir sąnaudų apskaita įmonėje

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Pajamų ir sąnaudų apskaita įmonėje. Įvadas. Pajamos ir sąnaudos. Pajamų pripažinimas. Sąnaudų pripažinimas. Pajamų ir sąnaudų dydžio įvertinimas. Pardavimo savikaina. Veiklos sąnaudos. Netipinės veiklos pajamos ir sąnaudos. Tipinės veiklos pardavimas. Tipinės veiklos paslaugų teikimas. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. Naudojant specialią suvestinę sąskaitą. Nenaudojant atskiros suvestinės sąskaitos. Mišriu būdu. "X" įmonė. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Apskaita atsirado daugiau kaip 1 tūkst. m. pr. Kr. Tai nulėmė natūralus žmonių poreikis žinoti, ko ir kiek jie turi, kiek išleidžia ir kiek gauna pajamų. Tuos kurie mokėjo šį darbą atlikti, senovėje vadino raštininkais, iždininkais, vėliau – ekonomais, sąskaitininkais. Plėtojantis ūkinei veiklai, atsirado kontoros, ir manoma, kad jose jau buvo darbo pasidalijimas: vieni skaičiuodavo operacijas, susijusias su įplaukomis, kiti – su išlaidomis, treti tikrindavo, ar tiksliai atliekami darbai. (A. Ivanauskienė,2004, p. 9)
Rinkos ekonomikos sąlygomis didžiąją dalį informacijos pateikia buhalterinė apskaita. Mokslininkai iki šiol nesugalvojo vieno tikslaus buhalterinės apskaitos apibrėžimo, nusakančio apibendrintus buhalterinių tikslus, todėl pasaulinėje praktikoje tokių apibrėžimų yra daug. Buhalterinės apskaitos įstatyme pateikiamas toks buhalterinės apskaitos apibrėžimas: Buhalterinė apskaita (toliau apskaita) – ūkinių operacijų ir ūkinių, išreikštų pinigais, registravimo, grupavimo ir apibendrinimo sistema, skirta gauti informaciją ekonominiams sprendimams priimti ir (arba) finansinei atskaitomybei sudaryti.
Tiek vidaus , tiek išorės informacijos vartotojai turi savo interesų. Įmonių vadovams svarbu, kad jų vadovaujamą įmonė lydėtų sėkmė, kad jos veikla būtų pelninga. Visa, su įmone susijusia informacija domisi konkurentai. Jie brangiai sumokėtų, kad galėtų nuodugniai susipažinti su lemiančiais įmonės pelningumą veiksniais. Juos domina sąnaudų struktūra, kainos, kuriomis įmonė parduoda prekes. Ypač jiems rūpi, kiek kainuoja nusipirkti vienas ar kitas prekes iš tiekėjų.(A. Ivanauskienė,2004, p. 13-14)
Išmintingi verslo tyrinėtojai pastebi, kad kiekvieno verslininko uždavinys yra gauti kuo didesnį pelną, parduodami prekę kiek įmanoma brangiau, bet klaidingai pripažinus sąnaudų sumą, dirbtinai padidinamos arba sumažinamos to ataskaitinio laikotarpio pajamos. Ši našta tenka ne tik įmonėms , bet ir vartotojams, tiekėjams. Šiame darbe bus tikimasi išaiškinti pajamų ir sąnaudų apskaitą, kaip padidinti pelną ir kokių priemonių imtis kaip sumažinti sąnaudas įmonėje.
Darbo tikslas. Išsiaiškinti ir išanalizuoti pajamų uždirbimą ir sąnaudų pripažinimą 2009-2010 metų ,,x" įmonėje.
Darbo objektas. Pajamų ir sąnaudų apskaita
Darbo uždaviniai.
1. Apžvelgti pagrindines sąvokas: pajamos, įplaukos, sąnaudos, išlaidos ir jų grupavimą.
2. Aptarti pajamų ir sąnaudų pripažinimo apskaitoje tvarką.
3. Aprašyti pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymo principus
4. Išanalizuoti kaip pajamos ir sąnaudos atsispindi pelno (nuostolio) ataskaitoje.
5. Išanalizuoti pelno (nuostolio) ataskaitos rodiklius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis812.53 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVilija Kolaitienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Pajamu ir sanaudu apskaita imoneje [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Vilija Kolaitienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą