Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Nematerialiojo turto apskaita

Nematerialiojo turto apskaita

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132
Aprašymas

Įvadas. Nematerialusis turtas. Įvertinimas ir apskaita. Informacijos atskleidimas metinėje finansinėje atskaitomybėje. Ilgalaikis nematerialusis turtas. Ilgalaikio nematerialiojo turto samprata, jo klasifikavimas ir įvertinimas. Ilgalaikio nematerialiojo turto samprata ir paskirstymo jam kriterijai. Išlaidų pripažinimo nematerialiuoju turtu kriterijai. Ilgalaikio nematerialiojo turto klasifikavimas apskaitoje. Nematerialiojo turto grupavimas. Ilgalaikio nematerialiojo turto įkainojimas ir pateikimas balanse. Ilgalaikio nematerialiojo turto apskaita buhalterinėse sąskaitose. Ilgalaikio nematerialiojo turto įsigijimas. Perkamo nematerialiojo turto, įsigyto perkant, įsigijimo savikainos nustatymas. Apskaitos dokumentai ir registrai, naudojami įsigyto nematerialiojo turto apskaitai įmonėje. Ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacija. Ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacijos sąnaudų registravimas apskaitoje. Apskaitos dokumentai, naudojami ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacijos apskaitai. Praktinė dalis. Išvados.

Ištrauka

Žinome visi, kad turtas žmonių gyvenime daug ką reiškia. Ne išimtis ir įmonės, joms tenka naudotis ilgalaikiu nematerialiuoju turtu. Toks turtas vis labiau įsigali įmonių veikloje vien jau dėl to, kad laisvosios konkurencijos sąlygomis vis didesnę reikšmę įgyja žinios ir įgūdžiai. Ilgalaikis nematerialusis turtas įmonei padeda gauti ekonominę naudą. Todėl pastaraisiais dešimtmečiais labai smarkiai didėja paslaugų lyginamasis svoris visose prekėse, todėl materialios produkcijos gamyba ir pardavimai tampa ne tokie reikšmingi. Nematerialiajam turtui priskiriama: prekiniai ženklai, autorinės teisės, licenzijos ir frančizės, patentai, technologijos, receptai, formulės, brėžiniai, kompiuterinės programos.
Darbo tikslas: nustatyti ilgalaikio nematerialiojo turto pripažinimo, įvertinimo ir pateikimo finansinėje atskaitomybėje tvarką.
Darbo uždaviniai:
1) Išsiaiškinti NT pripažinimo kriterijus
2) Išsiaiškinti INT klasifikavimą apskaitoje
3) Aptarti INT įsigijimą, savikainos nustatymą
4) Išsiaiškinti INT amortizaciją
Metodologija:
1) literatūra

Nematerialusis turtas apskaitoje registruojamas įsigijimo (pasigaminimo) savikaina. Jei nematerialusis turtas yra įsigyjamas iš išorės šaltinio, jo įsigijimo savikaina turi būti patikimai įvertinta, nepriklausomai ar atsiskaitoma pinigais ar kitu turtu. Nematerialiojo turto įsigijimo savikainą sudaro įsigyjant šį turtą sumokėta ar mokėtina pinigų suma (ar kitokio sunaudoto turto vertė), įskaitant muitus ir kitus negrąžinamus mokesčius. Turto įsigijimo savikainai gali būti priskiriamos ir kitos tiesioginės turto paruošimo numatomam naudojimui išlaidos, pasinaudojant reikšmingumo kriterijais.
Jei nematerialusis turtas įsigyjamas brangiau nei jo tikroji vertė išsimokėtinai per ilgesnį kaip 12 mėnesių laikotarpį ir sutartyje palūkanos nenurodytos arba jų dydis reikšmingai skiriasi nuo rinkos palūkanų normos, įsigijimo savikaina apskaičiuojama diskontuojant visą mokėtiną sumą iki dabartinės vertės, taikant rinkos palūkanų normą. Skirtumas pripažįstamas palūkanų sąnaudomis visą išmokėjimo laikotarpį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis47.03 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBernotaitienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nematerialiojo turto apskaita [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 28 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Bernotaitienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą