Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Įmonės veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė: UAB "Pušelė"

Įmonės veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizė: UAB "Pušelė"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Santrauka. Įvadas. UAB "Pušelės" charakteristika. UAB "Pušelė" finansinių ataskaitų ir finansinių santykinių rodiklių analizė. Balanso straipsnių horizontali analizė. Balanso straipsnių vertikali analizė. Pelno (nuostolių) ataskaitos straipsnių horizontali analizė. Pelno (nuostolio) ataskaitos straipsnių vertikalioji analizė. UAB "Pušelės" finansiniai rodikliai. Trumpalaikio mokumo rodikliai. Ilgalaikio turto mokumo rodikliai. Pelningumo rodikliai. Viso turto apyvartumo rodikliai. Išvados. Siūlymai.

Ištrauka

Lietuvos ekonomikos augimas yra vienas dinamiškiausių Europoje. Pastaraisiais metais dauguma Lietuvos makroekonomikos rodiklių buvo puikūs – pagal ūkio plėtros tempus šalis pirmauja tarp ES valstybių, ženkliai smuko nedarbo lygis, pakilo gyventojų pajamos. Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva. Valstybė remia visuomenei naudingas ūkines pastangas ir iniciatyvą.
Tačiau planuojant tiek visos šalies, tiek pavienių įmonių ūkinę veiklą ateičiai, bei numatant perspektyvas, rizikas ir nesėkmes, neapsieinama be įžvalgių finansininkų patirties ir įgūdžių. Turint deramų žinių, galima patikimiau orientuotis finansinėje ir ekonominėje veikloje, o svarbiausia - išvengti lemiamų klaidų. Įžvalgūs įmonių ar įstaigų finansininkai žino įvairiausių būdų, kaip naudingai pateikti informaciją balansinėje ataskaitoje. Jie suteikia galimybę pamatyti, kaip įmonė gyvuoja tam tikru laikotarpiu. Jie parodo, ką įmonė turi ir kiek yra skolinga. Tai labai svarbi informacija įmonei ieškant investuotojų į jos verslą.
Finansinės analizės metu yra apskaičiuojami įvairūs absoliutūs ir santykiniai rodikliai, kurių pagrindu yra sprendžiama apie įmonės pelningumą, likvidumą, mokumą, apyvartumą ir pan. Nė viena finansinė analizė neapsieina be finansinių koeficientų arba santykinių rodiklių panaudojimo. Tai grindžiama tuo, kad koeficientai parodo santykį tarp tam tikrų dydžių, ko negali parodyti absoliutūs rodikliai. Šiame kursiniame darbe siekiama detaliai išnagrinėti finansinius koeficientus: jų reikšmingumą, privalumus bei trūkumus, pasirinkimo bei grupavimo problematiką bei apibūdinti pagrindinius praktikoje akcinės bendrovės analizei naudojamus finansinius koeficientus.
Šio darbo objektas: UAB Pušelės" veiklos rezultatų analizė. Kursiniame darbe siekiama išanalizuoti įmonės ir juos įtakojančius veiksnius, tikslus ir uždavinius.
Darbo tikslas – atlikti ir pateikti UAB,,Pušelės " veiklos rezultatų ir juos įtakojančių veiksnių analizę.
Uždaviniai:
• Ištirti įmonės finansinę būklę, atliekant įmonės finansinės atskaitomybės duomenų horizontaliąją bei vertikaliąją analizes;
• Išsiaiškinti ką parodo UAB "Pušelės" balansas ir pelno (nuostolių) ataskaita;
• Atlikti santykinių rodiklių (likvidumo, turto apyvartumo, skolų ir pelningumo) analizę;
• Aptarti atliktos analizės gautus duomenis 2005 – 2008 metais.
• Pateikti išvadas ir pasiūlymus.

Darbo objektas – AB "Pieno žvaigždės" ūkinė veikla.

Tyrimo metodai:
• Stebėjimas;
• Duomenų analizė.

Rezultatai ir išvados:
Atlikus finansinių ataskaitų analizę prieiname išvadų, kad įmonė labai didelių problemų neturi, nors per nagrinėjamą laikotarpį buvo galima pastebėti daugumos rodiklių sumažėjimą. Bėgant metams bendrovės grynasis pelnas vis mažėjo.
Atlikus kitų rodiklių analizę didžiausius pasikeitimus pastebime turto pelningumo rodikliuose. Labiausiai sumažėjo bendrovės grynasis pelningumas. Manau, šiuo metu reikėtų gerai viską įvertinti ir nuspęrsti ar verta investuoti savo pinigus į šią įmonę.
Galima daryti prielaidą, kad blogėjančius bendrovės finansinius rodiklius daugiausiai įtakoja šių dienų sunkumai. Tai yra mažėjantys pirkimai, didėjantis nedarbas, mažėjantys finansiniai ištekliai ir galimybės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis135.2 KB
AutoriusLaima
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAkelaitienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones veiklos rezultatu ir juos itakojanciu veiksniu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Akelaitienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą