Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Apskaita>Horizontalioji bei vertikalioji analizė, jos rezultatų vertinimas bei pateikimas

Horizontalioji bei vertikalioji analizė, jos rezultatų vertinimas bei pateikimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Finansinės analizės kursinis darbas. Santrauka. Įvadas. Darbo objekto, informacijos šaltinių ir tyrimų metodikos apžvalga. Finansų analizės rūšys. Horizontalioji analizė. Vertikalioji analizė. Vertikali balanso analizė. Horizontali balanso analizė. Horizontalioji ir vertikalioji pelno (nuostolių) analizė. Horizontaliosios ir vertikaliosios analizės rezultatų vertinimas. Finansinės analizės rezultatų pateikimas. AB "Klaipėdos vanduo" finansinės būklės analizė. Horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji balanso analizė. Horizontalioji ir vertikalioji pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Išvados.

Ištrauka

Įmonių veiklos finansinė analizė skiriasi pagal tikslus, subjektus, atlikimo laiką, dažnumą, palyginimų pobūdį ir kitus požymius. Todėl svarbu nustatyti požymius, pagal kuriuos būtų galima skirti svarbiausias įmonių veiklos analizės rūšis. Jų skyrimas ir praktinis taikymas padeda kur kas plačiau ir visapusiškiau ištirti įvairias įmonės veiklos sritis, atskleisti vidaus ir išorės rezervus, objektyviau įvertinti įmonės vietą rinkoje, jos plėtros galimybes ir ateities perspektyvas.
Horizontalioji analizė atliekama tada, kai finansinių ataskaitų duomenys lyginami su praėjusių laikotarpių ar biudžetų duomenimis, o nuokrypis išreiškiamas santykiniais dydžiais, kurie rodo rodiklių pokytį laiko atžvilgiu, jo dinamika. Ši analizė dažniausiai atliekama lyginant 2 - 5 metų duomenis. Atliekant horizontalią analizę, galima įvertinti ilgalaikio ir trumpalaikio turto, pajamų ir sąnaudų, apyvartinio kapitalo, grynųjų pinigų srautų pokyčius. Tačiau šios analizės trūkumas tas, kad nenustatomos rodiklių pokyčių priežastys.
Vertikalioji arba kitaip struktūrinė analizė rodo analizuojamo objekto struktūrą. Ji atliekama kiekvieną finansinės ataskaitos rodiklį lyginant su bendruoju baziniu tos ataskaitos rodikliu, o gautas dydis išreiškiamas procentais. Bendras bazinis rodiklis pavyzdžiui gali būti bendra turto suma, trumpalaikio bei ilgalaikio turto suma, pardavimo pajamų suma, įsipareigojimų ar nuosavo kapitalo suma. Atliekant vertikaliąją analizę, galima įvertinti: ar optimaliai bei racionaliai naudojamas turtas, finansavimo struktūros pokyčius – nuosavomis ir skolintomis lėšomis, įmonės pajamų ir sąnaudų struktūra ir jų kitimo priežastis, įmonės finansinės būklės kitimo tendencijas ir kita.
Darbo tikslas – išanalizuoti finansinės veiklos analizę įmonėje, bei pateikti jos rezultatus.
Darbo objektas – finansinės veiklos analizė įmonėje.
Tyrimo problema - kaip įmonėje atliekama finansinės veiklos analizė?
Uždaviniai:
1) Išnagrinėti finansinės veiklos horizontaliosios ir vertikaliosios analizės apibrėžimus, paskirtis, galimybes, išteklius bei struktūra.
2) Išaiškinti finansines veiklos horizontaliosios ir vertikaliosios analizės rezultatų vertinimą ir pateikimą.
3) Atlikti AB "Klaipėdos vanduo" horizontaliąją ir vertikaliąją, balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitos analizę.
Darbo metodai: literatūros šaltinių analizė, palyginimas, internetinių duomenų paieška ir apdorojimas, apibendrinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis116.73 KB
AutoriusLinas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasReda Liniauskaitė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Horizontalioji bei vertikalioji analize jos rezultatu vertinimas bei pateikimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Reda Liniauskaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą