Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsargų apskaita: UAB "Odina"

Atsargų apskaita: UAB "Odina"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Trumpalaikis turtas. Atsargų klasifikavimas apskaitoje. Atsargų įvertinimas apskaitoje ir atskaitomybėje. Reikalavimai atsargų įsigijimo dokumentams. Atsargų įkainojimas. Atsargų apskaitos ypatumai perdirbimo įmonėse. UAB "Odina" finansinės veiklos analizė. Išvados.

Ištrauka

Kuo silpnesni vadovai ir kuo žemenės kvalifikacijos apskaitininkai, tuo labiau vieni ir kiti linkę į nuolat apskaitomus atsargų būdus, sudarančius pseudotvarkos įvaizdį, o tiksliau – veda vadybininkus į iliuzinį skaičių pasaulį, dažniausia nieko bendra neturintį su realia tikrove: jėgų ir laiko "viskam suskaičiuoti" išeikvojama tiek, kad jų jau nebeužtenka tikram darbui.
Tačiau, be abejo, labai svarbus ir materialinių vertybių apsaugos nuo potencialių grobstytojų klausimas. Dilema – kas geriau: leisti daug pinigų buhalterinei apskaitai ar geriau leisti "truputį pagrobstyti" anksčiau ar vėliau tenka spręsti beveik kiekvienam buhalteriui. Todėl būtina gerai įsisąmoninti: periodinių atsargų apskaitos būdų taikymas visiškai nereiškia, kad tos atsargos apskritai neapskaitomos, tačiau jų apskaita ir apsauga turi būti vykdoma specialiai tam skirtomis apskaitos priemonėmis (Kačinskas G., 2001, p. 506). Taigi, vertėtų giliau paanalizuoti atsargų apskaitą bei apskaitos būdus.
Darbo objektas – atsargos apskaita. Darbo tikslas – išanalizuoti atsargų apskaitą bei atsargų apskaitos būdus. Darbo tikslas detalizuojamas trejais uždaviniais: 1) Apibrėžti, kas yra atsargos; 2) Išsiaiškinti pagrindines atsargų grupes; 3) Išanalizuoti atsargų apskaitos būdus. Darbo metodika: mokslinės literatūros analizė.

Trumpalaikiu turtu laikomi pinigai, trumpalaikiai rinkos vertybiniai popieriai, gautinos skolos, atsargos ir iš anksto apmokėtos sąnaudos. Trumpalaikis turtas paprastai sunaudojamas per santykinai trumpą laikotarpį (dažniausiai per vieną ūkinės veiklos ciklą). Šis laikotarpis (ataskaitinis) paprastai trunka vienerius metus, tačiau tose įmonėse, kurių ūkinės veiklos ciklas ilgesnis negu metai, jis gali būti taip pat ilgesnis.
Taigi pavertimo pinigais nereikėtų suprasti vienareikšmiškai - kaip turto pardavimo. Tai reiškia, kad toks turtas turi "pereiti" visą veiklos ciklą ir tik po to tapti pinigais. Pavyzdžiui, įmonė įsigijo gamybai reikalingų žaliavų, jas sunaudojo produkcijai pagaminti, po to produkcija parduodama, ir už ją gaunami pinigai. Tarkime, kad įmonė prekiauja automobiliais. Kaip apskaitoje ji klasifikuos šį turtą? Kadangi automobiliai, kaip minėjome, skirti pardavimui, bet ne įmones poreikiams tenkinti (pvz., prekėms pervežti), tai pardavus šias mašinas, jos daugiau nebus naudojamos ūkinėje veikloje, kitaip tariant, virs sąnaudomis iš karto per vieną veiklos ciklą (skirtingai nuo ilgalaikio turto, kuris per šį laikotarpį tik iš dalies nusidėvi). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis35.83 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsargu apskaita UAB Odina [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais