Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Atsiskaitymų su darbuotojais ir jų apskaita ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Atsiskaitymų su darbuotojais ir jų apskaita ikimokyklinio ugdymo įstaigose

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Ikimokyklinis ugdymas bei jo esmė. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vykdomos programos bei jų finansavimas. Pagrindiniai darbo apmokėjimo sistemos reikalavimai. Darbo užmokesčio nustatymas. Darbo užmokesčio skaičiavimas ir jo apskaita. Atostogų suteikimas ir atostoginių skaičiavimas. Ligos pašalpa. Išvados.

Ištrauka

Plėtojantis rinkos santykiams Lietuvoje, iškyla būtinybė kurti lankstesnes darbo apmokėjimo sistemas, labiau atitinkančias išsivysčiusios rinkos santykių prigimtį.
Dabartinėmis sąlygomis išsivysčiusios rinkos šalyse daug dėmesio skiriama darbo apmokėjimo priklausomybei nuo šalies ekonomikos plėtotės veiksnių, nuo darbo turinio kitimo, darbuotojų kvalifikacijos, darbo sąlygų, pamainingumo, įmonės specifikos.
Visos darbuotojų fizinės ir protinės pastangos daromos dėl atlyginimo. Darbo rezultatai priklauso nuo darbuotojų materialinio suinteresuotumo – darbo užmokesčio, t.y. piniginio atlygimo už atliktą darbą.
Taigi dauguma žmonių gauna savo gamybos produkto dalį "darbo užmokesčio" forma. Šiuo terminu ekonomikos teorijoje apibūdinamas bet koks darbo arba paslaugų apmokėjimas. Autobuso vairuotojas, mūrininkas, banko tarnautojas, gydytojas, mokytojas, advokatas, pardavėja ir daugybė kitų žmonių gauna darbo užmokestį kaip atlyginimą už dalyvavimą gamyboje savo pastangomis –fizinės arba protinėmis, "rankomis" arba "galva".
Pasirinkusi darbo apmokėjimą kaip kursinio darbo tema pirmiausia susidariau sau darbo tikslą bei planą, kurio pagalba galėčiau išdėstyti kiekvieno punkto svarbą bei esmę.
Darbo tikslas yra: išnagrinėti atsiskaitymų su darbuotojais tvarką ikimokyklinio ugdymo įstaigose.
Tad, šiame darbe bus išdėstomos kai kurios ikimokyklinių įstaigų darbo apmokėjimo taisylės, darbo apmokėjimo apskaita bei su juo susiję išskaitymai.

Ikimokyklinis ugdymas:
1. Ikimokyklinio ugdymo paskirtis – padėti vaikui tenkinti prigimtinius, kultūros, taip pat ir etninės, socialinius, pažintinius poreikius.
2. Ikimokyklinis ugdymas vyksta šeimoje, o tėvams (globėjams) pageidavus ar atsakingoms už vaiko teisių apsaugą institucijoms rekomendavus, pagal ikimokyklinio ugdymo programą.
3. Ikimokyklinis ugdymas teikiamas vaikui nuo 1 iki 5 (arba 6) metų.
4. Ikimokyklinio ugdymo programą vykdo lopšeliai, lopšeliai-darželiai, darželiai, mokyklos-darželiai ir kitos mokyklos, laisvasis mokytojas ar kitas švietimo teikėjas.
5. Ikimokyklinio amžiaus vaiką namuose auginančiai šeimai teikiama švietimo pagalba Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Dydis25.36 KB
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atsiskaitymu su darbuotojais ir ju apskaita ikimokyklinio ugdymo istaigose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais