Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno maksimizavimo ir išlaidų minimizavimo analizė

Pelno maksimizavimo ir išlaidų minimizavimo analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Pelno maksimizavimas. Pelnas. Pelno maksimizavimas trumpu laikotarpiu. Pelno maksimizavimas ilgu laikotarpiu. Išlaidų minimizavimas. Kaštų minimizavimas. Trumpo ir ilgo laikotarpio kaštai. Silpnoji aksioma pelno maksimizavimo ir kaštų minimizavimo uždaviniuose. Silpnoji pelno maksimizavimo aksioma. Silpnoji kaštų minimizavimo aksioma. Išvados.

Ištrauka

Pelno maksimizavimo ir išlaidų minimizavimo analizė užima vieną iš svarbiausių vietų ekonomikos moksle. Tai yra svarbūs kiekvienos firmos uždaviniai, kurių siekia kiekviena iš jų, nepriklausomai nuo jos pobūdžio, dydžio ar skirtingos veiklos. Kiekviena firma siekia dižiausio pelno ir mažiausių išlaidų, kitaip sakant, jos maksimizuoja pelną ir minimizuoja savo firmos kaštus.
Pagrindinis šio darbo tikslas išsiaiškinti pelno maksimizavimo ir išlaidų minimizavimo uždavinius. Skirtingais laikotarpiais, t.y. ilgu arba trumpu laikotarpiu, šie uždaviniai yra sprendžiami nevienodais būdais, todėl svarbu juos atskirti. Šis pasirinkimas priklauso nuo to, ar gamybos veiksnių kiekiai yra pastovūs ar kintami dydžiai. Jei firma gamina trumpu laikotarpiu, tai kažkuris iš veiksnių yra pastovus dydis, jei gamina ilgu laikotarpiu, tai visi veiksniai gali kisti. Tai dažnai priklauso ir nuo to, kokią produkcija firma gamina.
Šiame darbe išlaidų minimizavimą nagrinėju kaip kaštų minimizavimą. Prieš maksimizuodama pelną kiekviena firma minimizuoja kaštus, o tai reiškia, kad stengiasi pasiekti minimaliausias išlaidas. Todėl vadovausius kaštų minimizavimo analize.
Darbą suskirsčiau į tris dalis. Pirmame skyriuje nagrinėju kas yra pelnas, kokiais tikslais jis naudojamas, kaip jį supranta skirtingo pobūdžio firmos, taip pat sprendžiu pelno maksimizavimo uždavinį trumpu ir ilgu laikotarpiais. Kiekvienu laikotarpiu jis apskaičiuojamas skirtingais būdais. Pelno maksimizavimas yra svarbus kiekvienai veikiančiai firmai, todėl jis yra plačiai nagrinėjamas ekonomikos teorijoje.
Antrame skyriuje nagrinėju kaštų minimizavimo uždavinius. Tai irgi yra svarbu, nes kiekviena firma stengiasi patirti kuo mažesnes išlaidas norėdama gauti didesnį pelną. Kaštų minimizavimo uždavinys taip pat sprendžiamas skirtingai esant trumpam ar ilgam laikotarpiui.
Trečiame skyriuje nagrinėju atskleistą pelningumą, arba dar kitaip vadinamą silpnąją pelno maksimizavimo aksiomą, ir atskleistą kaštų minimizavimą, kitaip tariant silpnąją kaštų minimizavimo aksiomą. Jos skaičiuojamos, kai firma turi du pasirinkimus esant skirtingoms kainų aibėms. Išsprendus šį uždavinį, firma pasirenka jai tinkamiausį rinkinį. Firmos pasirinkimai yra galimi dviem laikaotarpiais, todėl ji pasirinks jai tinkamiausią. Taip pat firmos būtų skirtingi pasirinkimai, jeigu pasikeistų bent kuri gaminio kaina. Nagrinėjant pelno maksimizavimo ir kaštų minimizavimo uždavinius yra labai svarbu atsižvelgti ir į silpnąsias jų aksiomas. Tai yra svarbu kiekvienam firmos pasirinkimui.
Pelno maksimizavimas ir išlaidų minimizavias yra labai svarbus ekonomikos teorijoje, taip pat ir realiame gyvenime. Kiekvienai firmai tai yra vienas iš pagrindinių uždavinių ir tikslų. Pelno maksimizavimo ir išlaidų minimizavimo uždaviniai leidžia daryti lengvesnius sprndimus, nes tik jų pagalbą firma pasiekia didžiausią pelną. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis75.87 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno maksimizavimo ir islaidu minimizavimo analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais