Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Audito atranka

Audito atranka

  
 
 
12345678
Aprašymas

Audito atrankos apibūdinimas. Audito atrankos būdai. Audito atrankos etapai.

Ištrauka

Daugeliu atveju auditorius fiziškai negali patikrinti visų dokumentų, ypač jei jų apyvarta didelė. Todėl jam tenka patikrinti tik tam tikrą dalį audituojamos visumos, t.y. tam tikrą dalį dokumentų ir ūkinių operacijų. Čia ir yra pasitelkiama atranka. 19 NAS audito atranką apibūdina taip – tai toks audito procedūrų taikymas mažiau nei 100 sąskaitos likučio pozicijų ir sandorių klasių, kai visi atrankos objektai turi galimybę patekti į atranką. Atranka įgalina auditorių gauti ir įvertinti audito įrodymą apie kai kuriuos atrinktų objektų požymius, ir remiantis tuo, padaryti išvadas apie visumą, iš kurios atlikta atranka. Audito atranka gali būti atlikta statistiniais ir nestatistiniais būdais. Audito atranka įgalina auditorių gauti audito duomenis neatlikus visos prieinamos informacijos tyrimo, pasinaudojant tam tikra jų dalimi. Kad auditoriaus surinkti duomenys būtų pakankami, tinkami, jis turi padaryti reprezentatyvią atranką, t.y. atrinkti tuos pavyzdžius, kurie turi visos atrankos požymius.

AUDITO ATRANKOS BŪDAI
Audito atrankos būdai yra skirstomi į dvi dalis:
1. statistiniai;
2. nestatistiniai.
Statistiniai atrankos būdas – tai duomenų atrinkimas ir įvertinimas siekiant pateikti išbadą apie visumą, remiantis tikimybių teorijos dėsniais. Taikant jį svarbiausia išskirti požymius, kurie reprezentuotų visumą. Kad atrankos būdas būtų laikomas statistiniu duomenys turi būti atrinkti atsitiktiniu būdu, o rezultatų įvertinimui ir išmatavimui naudojami statistiniai metodai.
Nestatistinis atrankos būdas – atranka, kurios metu auditoriai rezultatams pareikšti nenaudoja statistinių skaičiavimų. Duomenys gali būti atrinkti tiek atsitiktinai, tiek naudojant kitus, matematiniu atsitiktinumu pagrįstus būdus. Naudodamas šią atranką auditorius remiasi profesinėmis žiniomis ir patirtimi. Ši atranka ne visada gali būti objektyvi, nes ji priklauso nuo auditoriaus profesinio pasirengimo. Tačiau jeigu auditorius gerai žino testo tikslus ir testuojamos populiacijos savybes, nestatistinė atranka gali duoti patikimus rezultatus.
Audito praktikoje dažnai taikomi skirtingi statistinio ir nestatistinio audito atrankos būdų tipai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis14.86 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Audito atranka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas
Pasidalink su draugais