Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Pelno maksimizavimas

Pelno maksimizavimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Buhalterinis pelnas. Numanomieji kaštai. Nominalusis ir ekonominis pelnas. Ekonominis pelnas. Trumpojo laikotarpio kaštai. Kaštų funkcija. Trumpojo laikotarpio bendrieji, kintamieji, ir pastovieji kaštai. Trumpojo laikotarpio vidutiniai kaštai. Ribiniai kaštai. Trumpojo laikotarpio kaštų kreivės. Trumpojo laikotarpio kaštų minimizavimas. Vienodų kaštų tiesė. Ilgojo laikotarpio kaštai. Firmos ilgojo laikotarpio kaštai. Išvados.

Ištrauka

Parduotuvės pajamų ir išlaidų analizė buhalteriniu požiūriu (1 lentelė) rodo, kad verslas yra pelningas. Gaudamas 100 tūkst. litų pajamų ir išleisdamas 20 tūkst. litų, verslininkas gauna 80 tūkst. litų buhalterinį pelną.
Buhalterinis pelnas yra bendrųjų pajamų ir buhalterinių kaštų skirtumas.
Aiškūs, į apskaitos knygas įtraukiami firmos kaštai yra kartu ir alternatyvieji kaštai. Pavyzdžiui, 10 tūkst. litų yra nuomos kaina už naudojimąsi nors kitam prekiautojui. Pasirinkto įrenginių panaudojimo alternatyvieji kaštai yra šio veiksnio opaslaugų vertė, esant geriausiam jo panaudojimo variantui iš visų galimų. Panašiai yra ir su 4 tūkst. litų darbo kaina. Tai parduotuvėje samdomos darbuotojos darbo užmokestis, kurį galėtų užsidirbti alternatyviame darbe. Toks išteklių naudojimo kaštų matavimas taikytinas ir nuosaviems ištekliams, už kuriuos nereikėjo mokėti.
Verslininkas, be įsigytų rinkoje išteklių, naudoja savo darbą, nuosavą piniginį kapitalą ir nuosavą namą. Nuosavi ištekliai taip pat gali turėti panaudojimo alternatyvą. Šie ištekliai, panaudoti kitur, verslininkui atneštų pajamų, todėl į juos reikia atsižvelgti. Jie įvertinami didžiausia kaina, už kurią nuosavi ištekliai galėjo būti panaudoti. Tai numanomieji kaštai.
Numanomieji kaštai – tai nuosavų gamybos išteklių naudojimo kaštai, matuojami pajamomis (nauda), kurias galima būtų gauti kitu, geriausiu, būdu.
Koks galimas geriausias alternatyvus nuosavo kapitalo panaudojimas nagrinėjamame pavyzdyje? Parduotuvės savininkas, kaip verslo vadybininkas, galėtų būti pasamdytas darbui kitoje parduotuvėje. Kurioje jam mokėtų 12 tūkst. litų palūkanų. Nuosavą namą jis galėtų išnuomoti ir už tai gauti 18 tūkst. litų palūkanų. Nuosavą namą jis galėtų išnuomoti ir už 20 tūkst. litų. Vadinasi, numanomieji kaštai, parodyti 1 lentelėje, yra alternatyvieji kaštai. Visi 2-ame 1 lentelės stulpelyje parodyti kaštai, įvertinantys parduotuvės savininko naudojamus išteklius, yra ekonominiai kaštai. Jie sudaro 70 tūkst. litų. Tai kartu ir alternatyvieji kaštai. Kaip matyti iš lentelės, jei atsižvelgiama į visus kaštus, pelno apimtis sumažėja iki 30 tūkst. litų. Tai ekonominis pelnas.

Nominalusis ir ekonominins pelnas.
Bendriausia prasmepelnas yra bendrųjų pajamų ir kaštų skirtumas. Kaip matėme, ekonomistai ir buhalteriai kaštus apibūdina skirtingai. Todėl pelnas neišvengiamai apibūdinamas taip pat dvejopai. Buhalterinio pelno skaičiavimas, ekonomistui yra ne visai tikslus. Buhalterinis pelnas įvertina tik eksplicitinius kaštus i ignoruoja alternatyviuosius nuosavų išteklių kaštus. Savininkas, skaičiuodamas visus kaštus, nori, kad jam būtų normaliai atlyginta. Iš 1 lentelėje pateikto pavyzdžio matyti, jog normalusis pelnas yra minimaliosios pajamos, būtinos tam, kasd verslininkas dirbtų tam tikroje parduotuvėje. Jos lygios 12 tūkst. litų. Verslininko gaunamas normalusis pelnas už verslo funkcijų vykdymą yra dalis implicitinių kaštų. Jei gautų pajamų dydis yra per mažas , kad garantuotų normalias pajamas už tame versle naudojamus gamybos išteklius, tuomet firmos išteklius racionalu panaudotikitame, pelningesniame, versle. Jei gautas pelnas viršija normalųjį pelną, tai šis skirtumas vadinamas ekonominiu pelnu arba antpelniu.
Ekonominis pelnas – tai lėšos, kurios lieka atskaičius iš bendrųjų pajamų visus kaštus – eksplicistinius ir implicistinius.
Jis gali būti tiek teigiamas, tiek neigiamas (nuostoliai).

Ekonominis pelnas = Benrosios pajamos - Ekonominiai kaštai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis40.89 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pelno maksimizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Pasidalink su draugais