Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Ilgalaikio turto apskaita (3)

Ilgalaikio turto apskaita (3)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Įmonės turtas ir jo klasifikavimas. Nematerialus įmonės turtas. Formavimo savikaina. Nematerialus turtas. Ilgalaikis materialus turtas. Ilgalaikio materialaus turto įsigijimo apskaita. Ilgalaikio materialaus turto patobulinimas bei kapitalinis remontas. Turto perkainojimas. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo skaičiavimas. Ilgalaikio materialiojo turto perleidimas. Ilgalaikio materialiojo turto nurašymas. Ilgalaikio turto apskaitos dokumentavimas. Išvados.

Ištrauka

Pelno siekimas, gaminant produkciją (teikiant paslaugas) ir jas parduodant vartotojams yra visų įmonių pagrindinis veiklos tikslas. Šiam tikslui įgyvendinti bei veiklai vykdyti įmonėms reikalingi įvairių rūšių ekonominiai ištekliai, t.y. turtas.

Turimo turto registravimas bei jo pasikeitimo fiksavimas – viena svarbiausių įmonės apskaitininko užduočių. Labai svarbu įmonės turtą apskaityti tiksliai bei teisingai, kadangi menkiausi pasikeitimai ar netikslumai šio objekto apskaitoje gali labai paveikti įmonės veiklą bei tos veiklos galutinį rezultatą (pelną ar nuostolį).

Prisiminkime pirmąjį privatizacijos etapą Lietuvoje, kai spaudoje skaitydavome apie vienos ar kitos buvusios valstybinės įmonės turto išpardavimą pusvelčiui bei tuometinių pareigūnų pasiaiškinimus, jog esą turtas tik tiek buvęs įvertintas įmonių apskaitoje. Panašių skandalų neišvengiama ir dabar – kai įmonės reorganizuojamos ar likviduojamos, dar dažniau – tarpusavyje susipykusiems savininkams dalijantis turtą. Dažnai į šiuos tarpusavio vaidus būna įpainiojami ir įmonės apskaitininkai, kurie verčiami pasiaiškinti, kodėl vienas ar kitas ilgalaikio turto objektas (paprastai tokie ginčai kyla būtent dėl ilgalaikio turto) yra taip brangiai (ar pigiai) įvertintas įmonės buhalterinės apskaitos knygose. Tačiau tikrai nelengva kreditoriams ar įsiaudrinusiems akcininkams paaiškinti šio apskaitos baro subtilybes bei prieštaravimus tarp įvairių norminių aktų, reglamentuojančių ilgalaikio turto apskaitą.

Taip pat nevalia pamiršti ir mokesčių apskaičiavimo. Čia kiekvienas netikslumas turto apskaitoje gali baigti baudomis bei delspinigiais. Mokesčių inspektoriams, tikrinantiems, ar teisingai apskaičiuotas pelno mokestis, bus svarbu žinoti, ar teisingai turtas buvo įkainotas, nuo kokios sumos įmonė skaičiuoja turto nusidėvėjimą, kaip įmonė fiksuoja remonto ir rekonstravimo išlaidas ir t.t.

Šiame kursiniame darbe kaip tik ir bus aptariama įmonės turto apskaitos metodika, subtilybės bei norminiai aktai, reglamentuojantys šią apskaitos sritį. Darbo metu bus aptarti tokie klausimai:

• įmonės turto klasifikavimas;
• formavimo savikainos apskaita;
• nematerialaus turto apskaitos ypatumai;
• ilgalaikio turto įsigijimas bei įvertinimas;
• nusidėvėjimo bei amortizacijos apskaičiavimas;
• remonto ir rekonstrukcijos darbų apskaita;
• ilgalaikio materialiojo turto perkainojimai;
• ilgalaikio turto nurašymas, perleidimas bei likvidavimas; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos kursinis darbas
KategorijaApskaita
TipasKursiniai darbai
Apimtis28 puslapiai 
Dydis45.64 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ilgalaikio turto apskaita (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais