Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Apskaita>Bankines operacijas patvirtinantys dokumentai

Bankines operacijas patvirtinantys dokumentai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Bankines operacijas patvirtinantys dokumentai. Mokėjimo nurodymas. Tarptautinio mokėjimo nurodymas. Čekis. Banko išrašas. Debeto nurodymas. Kiti banko operacijų dokumentai. Išvados.

Ištrauka

Bankai tradiciškai užima pirmaujančią vietą piniginių atsiskaitymų organizavimo procese. Bankas yra ne tik pinigų surinkėjas, bet ir atsiskaitymų tarpininkas, taip pat atstakingas konsultantas atsiskaitymų klausimais. Prieš nusprendžiat, kurį mokėjimo būdą pasirinkti, būtina įvertinti daugelį veiksnių atsiskaitymų rinkos požiūriu. Visos atsiskaitymų rūšys turi tiek privalumų tiek trūkumų, ir tik konkrečios padėties analizė gali padėti nuspręsti, kokį atsiskaitymo būda pasirinkti. Pagal tiekimo sąlygas, įmonės finansinę būklę ir kitus požymius bankas pajėgus parinkti saugiausią, patikimiausią savo klientams atsiskaitymo būdą. Visi atsiskaitymai ir su banku susijusios piniginės operacijos yra registruojamos tam tikruose dokumentuose, kurie vadinami "Bankines operacijas patvirtinantys dokumentai".Todėl šiame darbe plaačiau panagrinėsime visus šiuos dokumentus.

Darbo tikslas: išanalizuoti visus banko apskaitos dokumentus.
Darbo uždaviniai:
1. Sužinoti kokie yra banko apskaitos dokumentai
2. Kiekvieną trumpai išanalizuoti
3. Vieną pasirinktą dokumentą paanalizuoti plačiau

Pinigai į kasą gaunami ne tik iš fizinių asmenų bei įmonių verslo partnerių, bet ir iš banko, kai įmonė su pirkėjais daugiausiai atsiskaito per banką. Kartais įmonė turi paimti iš banko paskolas, kad užtegtų pinigų atsiskaitymams grynaisiais pinigais su paslaugų tiekėjams, prekių tiekėjais ir panašiai. Jeigu įmonė turi sąskaitų banke, pinigai iš banko gaunami pgal specialius dokumentus, čekius, kuriuos įmonėms išduoda bankai. Kiekvienas bankas parengia individualias šių dokumentų formas, kuriuose nustatyti ir visi apskaitos dokumentų privalomi rekvizitai.
Banko operscijomis vadinamos operacijos, atliekamos su atsiskaitomojoje sąskaitoje esančiais pinigais. Banko operacijų dokumentavimo išskirtinis bruožas – dokumentų naudojimo tvarka nustatyta LR mokėjimų įstatymu ( 1999 10 28 Nr. VIII – 1370), įsigaliojusiu 1999 m. lapkričio 17 d., o Mokėjimo pavedimo forma naudojama tradicinė. Banko išrašus, kurie yra pagrindinis dokumentas, banko pateikiamas klientui kaip ataskaita apie įvykdytus kliento pavedimus ir įskaitytas į jo sąskaitą lėšas, kiekvienas komercinis bankas rengia pagal savo nuostatus atskirai. Be to, šiems dokumentams keliama daug formalių reikalavimų. Bankai yra nustatę ir daugiau specifinių reikalavimų.
Bankinius dokumentus būtina pildyti ypač atidžiai ir tiksliai. Nors įmonės daugelį jų gali ne tik surašyti iš anksto išspausdintuose blankuose, bet ir rengti kompiuteriu, pačių dokumentų formų (rekvizitų išdėstymo) jos keisti negali.
Pirminiai apskaitos dokumentai yra šie:
1. Mokėjimas nurodymu. Mokėjimo pavedimų registracijos žurnalas
2. Tarptautinio mokėjimo nurodymas
3. Čekis
4. Banko išrašas
5. Bebeto nurodymas
6. Bankinis suderinimas
7. Grynųjų pinigų priėmimo į banką kvitas
Banko tikslas – garantuoti savo klientams greitus, racionalius, ekonomiškus ir patogius atsiskaitymus, maksimalizuoti savo pelną iš mokėtojų paslaugų. Bankas turi gerai įvertinti su tokiomis paslaugomis susijusią riziką. Vadinasi, pasirenkant mokėjimo būdą, pirmiausia atsižvelgiant į šiuos kriterijus: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasApskaitos referatas
KategorijaApskaita
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis15.88 KB
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bankines operacijas patvirtinantys dokumentai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais